Písek, zničující oheň, defekty. To je dakarské peklo na dohled od bájného Edenu

Písek, zničující oheň, defekty. To je dakarské peklo na dohled od bájného Edenu
Jenže účastníky legendární soutěže žádný ráj nečekal, Občas to bylo spíš peklo na zemi. Hned první den se na trati se vzňal speciál RD Limited francouzského pilota Romaina Dumase.
Saúdská Arábie je zemí písku, ostatně právě ten má připomenout původní africké tradice Rallye Dakar.
Jenže Arabský poloostrov nenabízí jen sypký písek. Trať vedla často po kamenitých cestách či vyschlými říčními koryty. To se pak měnily gumy jako na běžícím pásu. Zde je v akci posádka Martina Macíka mladšího.
Zatímco pro Tomáše Kubienu soutěž skončila po třetí etapě kvůli rozbitému motoru jeho čtyřkolky,...
Foto: Buggyra
rav rav
8. 1. 2020 7:04
Prohlédněte si fotografie z úvodních etap Rallye Dakar, která zahájila premiérový ročník slavné dálkové soutěže na území Saúdské Arábie.
 

Právě se děje

před 22 minutami

Pošta bude od dubna vydávat důchod opět i na pobočkách. Přizpůsobí se návykům seniorů

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna. 

Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.  Pošta podle Vitíka vyhodnotila tento dosavadní způsob výplaty. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," sdělil Vitík.

Zdroj: ČTK
Další zprávy