Písek, zničující oheň, defekty. To je dakarské peklo na dohled od bájného Edenu

Písek, zničující oheň, defekty. To je dakarské peklo na dohled od bájného Edenu
Jenže účastníky legendární soutěže žádný ráj nečekal, Občas to bylo spíš peklo na zemi. Hned první den se na trati se vzňal speciál RD Limited francouzského pilota Romaina Dumase.
Saúdská Arábie je zemí písku, ostatně právě ten má připomenout původní africké tradice Rallye Dakar.
Jenže Arabský poloostrov nenabízí jen sypký písek. Trať vedla často po kamenitých cestách či vyschlými říčními koryty. To se pak měnily gumy jako na běžícím pásu. Zde je v akci posádka Martina Macíka mladšího.
Zatímco pro Tomáše Kubienu soutěž skončila po třetí etapě kvůli rozbitému motoru jeho čtyřkolky,...
Foto: Buggyra
rav rav
8. 1. 2020 7:04
Prohlédněte si fotografie z úvodních etap Rallye Dakar, která zahájila premiérový ročník slavné dálkové soutěže na území Saúdské Arábie.
 

Právě se děje

před 27 minutami

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. Je to nejvýraznější vzestup od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.

Ve druhém čtvrtletí se ekonomika EU propadla kvůli koronaviru o 11,4 procenta. V eurozóně se HDP snížil o 11,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy