Vítězové, smolaři i hrdinové. Tak si vedli Češi na Rallye Dakar

Vítězové, smolaři i hrdinové. Tak si vedli Češi na Rallye Dakar
Martin Michek (Orion-Moto Racing Group, KTM) - 10.  mezi motocyklisty. Jeden sporný kontrolní bod a mohlo z toho být české motocyklové maximum. I tak Michek při svém druhém startu zazářil.
Roman Krejčí (Bo!beton Team, KTM) - dojel v rámci Dakar Experience. Hrdinou se Krejčí stal doslova v posledních kilometrech Dakaru, kdy Liboru Podmolovi věnoval přední kolo a do cíle se "doplazil" na jeho poničené pneumatice.
Martin Prokop, Viktor Chytka (Orlen Benzina Teram, Ford) - 9. mezi automobily. I když to nebyl úplně bezproblémový ročník, je umístění v top 10 nejsledovanější kategorie úspěch.
Martin Šoltys, David Schovánek, Tomáš Šikola (Buggyra Zero Mileage Racing, Tatra) - 10. mezi kamiony. Nejsvětlejším bodem Šoltysova čtvrtého Dakaru byla shodou okolností také čtyřka - 4. pozice v etapě.
Foto: Big Shock! Racing
Radek Vičík Radek Vičík
18. 1. 2021 6:15
Podívejte se, jak si vedli čeští zástupci na 43. ročníku Rallye Dakar, který podruhé v historii hostila Saúdská Arábie.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zápasník Artur Omarov postoupil na olympijské hry

Zápasník řecko-římským stylem Artur Omarov se probojoval na olympijské hry. Na turnaji světové kvalifikace v Sofii porazil tři soupeře a coby finalista váhové kategorie do 97 kilogramů si jako jediný český reprezentant zajistil účast v Tokiu. Pod pěti kruhy bude soutěžit ve 32 letech poprvé.

"Jsem strašně šťastný. Konečně se mi to podařilo, po takový době," radoval se ve videopřenosu na facebooku Českého svazu zápasu po klíčovém vítězství nad Litevcem Viliusem Laurinaitisem. Na cestě do semifinále předtím porazil Damiana von Euwa ze Švýcarska a Němce Petera Öhlera. V neděli se utká o turnajové prvenství s Alexem Szökem z Maďarska.

Další zprávy