Šampion formule 1 neuměl nastartovat NASCAR, jeho bývalá žena si zahrává s extází

rav rav
26. 3. 2023 7:30
Mistr světa formule 1 Jenson Button čelil před premiérou v NASCAR nečekaným problémům. Jeho bývalou ženu podezřívají z drogového deliktu.
Jenson Button při závodě NASCAR v Austinu
Jenson Button při závodě NASCAR v Austinu | Foto: NASCAR Media

V roce 2009 se stal mistrem světa formule 1, před šesti lety ovládl japonský seriál Super GT. Přesto se nyní Jenson Button potýká před debutem v šampionátu NASCAR s řadou nástrah.

V zámoří se jezdí většinou na oválech, ale pro svůj první start si Button zvolil okruh v Austinu. Ten už zná ze svých startů ve formuli 1, ale poznávat musí nové "závodní náčiní".

"Na začátku jsem byl trošku nervózní, ale zároveň vzrušený. Zapomněl jsem, jak se startuje auto, což bylo zajímavé. Když jsem měl vyjet, tak jsem si říkal: 'Nejde to nastartovat.' Bylo tam několik dalších spínačů, které jsem musel přepnout nahoru. Ale pak už to bylo v pořádku a mohl jsem vyrazit na trať," popsal 43letý pilot netradiční problémy ještě před vyjetím na závodní okruh.

Další novinkou byla převodovka. "Nikdy jsem neřídil auto se sekvenční převodovkou. Nikdy jsem při přeřazování nehýbal pákou dopředu a dozadu. Je to něco úplně nového, co se musím naučit. Samozřejmě jsem řídil vozy s manuální převodovkou, ale vždycky to bylo do háčka. Naposledy jsem měl v ruce závodní manuál někdy v roce 1999. Musíte se ponořit do banky informací, které jste se za ty roky naučili, a znovu je musíte vytáhnout. Přijdete tomu na chuť docela rychle. Opravdu jsem si to užil," dodal Button.

Britský jezdec si zvykl tak rychle, že v jediném 50minutovém tréninku dokázal zajet čas jen o 1,77 sekundy pomalejší, než jaký dosáhl jeho nejrychlejší soupeř. Přitom porazil i dalšího exmistra F1, Kimiho Räikkönena. Fin má navíc s NASCAR už několikaleté zkušenosti, zatímco Button je úplný nováček.

Téměř stejný odstup si udržel i v kvalifikaci Svůj první závod absolvuje v Texasu v neděli večer našeho času a odstartuje do něj z 24. místa, jen o dvě pozice za Räikkönenem.

V době, kdy si rodák z jihozápadní Anglie užívá návratu za volant, má jeho bývalá manželka Jessica Mičibataová problémy se zákonem. Japonská modelka byla tento týden zatčena kvůli podezření ze spáchání trestných činů spojených s narkotiky.

Manželství Buttona s Mičibataovou trvalo v letech 2014 až 2015:

Bývalou "královnu formule 1", jak se krásce přezdívalo, zatkla japonská policie poté, co do jejího apartmá v tokijském hotelu směřovala zásilka obsahující extázi.

Podle japonské metropolitní policie je modelka zadržena pro podezření z porušení zákona "o zvláštních opatřeních proti drogám". Podezřelý obsah byl nalezen při celní kontrole balíčku, který do Japonska dorazil ze zámoří.

V době zatčení modelka pracovala v Japonsku. Tam se narodila, ale nyní pobývá převážně ve Spojených státech. Sama Mičibataová všechna obvinění popřela.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy