Premiéru v elitní kategorii mítinků si odbyl i výškař Jan Štefela, překonal ale jen základní výšku 216 cm a v osmičlenné soutěži se podělil o sedmé místo. Tyčkařka Amálie Švábíková skončila výkonem 456 centimetrů osmá.
Jakob Ingebrigtsen ozdobil mítink evropským rekordem v běhu na 1500 metrů. Vlastní rok staré maximum vylepšil třiadvacetiletý Nor o 41 setin a časem 3:26,73 jako čtvrtý muž v historii pokořil hranici 3:27. K 26 let starému světovému rekordu Maročana Hichama El Guerrouje se přiblížil na 73 setin a ještě jsou před ním Keňané Bernard Lagat (3:26,34) a Asbel Kiprop (3:26,69).
Manuel zaostala o dvě desetiny za svým časem z římského finále mistrovství Evropy, kde obsadila čtvrté místo. Hranici 51 sekund prolomila poprvé na květnové Zlaté tretře v Ostravě (50,59). Závod vyhrála irská vicemistryně Evropy Rhasidat Adelekeová časem 49,17 a pod 50 sekund se dostala i bronzová medailistka z Říma Nizozemka Lieke Klaverová (49,64).
Další čtvrtá žena z ME Švábíková na nedávném domácím šampionátu ve Zlíně překonala 473 cm a splnila olympijský limit, ale tentokrát na takový výkon neměla. Jednu opravu potřebovala už na základní výšce 446 cm, pak sice uspěla napoprvé, ale o dalších deset centimetrů výš už třikrát laťku shodila.
O medailích se rozhodovalo nad 480 centimetry. Australanka Nina Kennedyová překonala napoprvé 488, mistryně Evropy Angelica Moserová na stejnou hodnotu vylepšila švýcarský rekord napotřetí. Letošní světová jednička Molly Cauderyová z Británie se musela spokojit s výkonem o pět centimetrů horším a stejně jako na ME s bronzem.
Ani Štefela nenavázal na výkon ze Zlína, kde podruhé v kariéře přeskočil 230 cm. V Monaku napoprvé přeskočil 216 cm, ale další postupná výška 221 už byla nad jeho síly. Stejný zápis měl i Belgičan Thomas Carmoy, soutěž vyhrál novozélandský favorit Hamish Kerr skokem přes 233.
Alžířan Džamál Sedžatí se pět dnů po startu v Paříži přiblížil o další desetinu ke světovému maximu na osmistovce. Po skvělém finiši ho v rekordu Diamantové ligy 1:41:46 dělí od času Davida Rudishy jen 55 setin a upevnil si třetí místo v historických tabulkách za Wilsonem Kipketerem (1:41,11).
Na mužské čtvrtce padla poprvé v sezoně meta 44 sekund. O rovné dvě desetiny ji pokořil Američan Quincy Hall. Osobní rekord z domácího šampionátu a národní olympijské kvalifikace si zlepšil o 37 setin a zařadil se na dvanácté místo v historii.
Stadion Ludvíka II. byl také svědkem světového rekordu, a to na nemistrovské trati 2000 metrů. Australanka Jessica Hullová časem 5:19,70 vylepšila o téměř dvě sekundy tři roky starý výkon Burunďanky Francine Niyonsabaové.
Druhou porážku v sezoně utrpěl olympijský vítěz v běhu na 400 metrů překážek Karsten Warholm. Norského světového rekordmana porazil o šest setin americký lídr letošních tabulek Rai Benjamin časem 46,67. Třetí skončil Warholmův přemožitel z květnové Diamantové ligy v Oslu Brazilec Alison dos Santos.
V oštěpařské soutěži vybojovala páté vítězství v sezoně mistryně světa Haruka Kitagučiová z Japonska. Posledním pokusem přehodila Australanku Mackenzie Littleovou (64,74) a výkonem 65,21 se jako třetí oštěpařka letos dostala za 65 metrů.