Mulryne byl produktem slavné akademie Manchesteru United. V prvním týmu ale dostal šanci v jediném utkání Premier League. Nakonec se prosadil hlavně v Norwichi a Cardiffu.
Když v roce 2008 pověsil kopačky na hřebík, mohl si začít užívat peněz, které si vydělal fotbalem.
Místo toho se rozhodl pro radikální změnu.
"Začalo mi to připadat prázdné. Měli jsme jako fotbalisté skvělý život, ale něco mi chybělo. Přemýšlel jsem: ‘Proč nejsem šťastný, když mám všechno, co si může mladý muž přát?‘" vzpomínal Mulryne na počátek své duchovní cesty.
Vše se zlomilo během dobrovolnické práce v azylovém domě. Začal se vracet k víře, chodit na mše a modlit se. To vše ho přivedlo k rozhodnutí vstoupit do semináře. V roce 2017 byl vysvěcen na kněze a dnes žije v klášteře jako dominikánský mnich.
"Žiju v klášteře, je nás patnáct. Máme komunitu bratří, jsme si vzájemně oporou. Je to podobné jako v týmu, máme nadřízeného, kterému se zodpovídáme. Asi jako fotbalisté svému trenérovi," vysvětlil s úsměvem Mulryne paralelu mezi fotbalem a životem v klášteře.
Zatímco kdysi vydělával statisíce liber ročně a randil s modelkami, dnes žije skromně a bez většiny vymožeností digitálního věku.
V klášteře nemají televizi, a tak sleduje dění ve fotbale jen skrze tříminutové sestřihy na počítači. "Pořád si udržuju přehled, ale už to není hlavní součást mého života," přiznal se.
Mulryne se v mládí potkal s největšími legendami Manchesteru United a zažil tvrdý režim Alexe Fergusona. Když si v roce 2005 v dresu Norwiche ošklivě zlomil nohu, populární sir Alex mu dokonce osobně zavolal do nemocnice.
"Nemám žádných pochyb o tom, že jsem se rozhodl správně. Fotbal mě bavil, ale tohle je můj skutečný úkol," uzavírá Mulryne, který dnes místo gólů přináší lidem duchovní vedení a útěchu.