Čechům pomohla do finále až diskvalifikace Norů. Skokani skončili na úvod SP osmí

ČTK ČTK
17. 11. 2018 18:19
Družstvo skokanů na lyžích ve složení Viktor Polášek, Čestmír Kožíšek, Lukáš Hlava a Roman Koudelka obsadilo v úvodním závodu Světového poháru ve Wisle osmé místo. Vyhrálo domácí Polsko před Německem a Rakouskem.
Viktor Polášek předvedl z Čechů nejdelší skok
Viktor Polášek předvedl z Čechů nejdelší skok | Foto: Dukla Praha

Češi byli původně po čtyřech skocích devátí, mezi postupující osmičku jim pomohla diskvalifikace Norů. Ve druhém kole předvedli Kožíšek, Hlava i Koudelka o něco delší pokusy, ale výsledek už nevylepšili. Na sedmé Slovince nakonec ztratili přes 30 bodů.

Nejdál z českého kvarteta skočil hned na úvod Polášek, který zaznamenal 122 metrů. Češi drželi osmou příčku i po pokusech Kožíška a Hlavy, ale ve čtvrté sérii zapsal Koudelka jen 107 metrů a dostali se před ně Rusové.

Zpět na osmé místo jim pomohla diskvalifikace Norů kvůli nevyhovující kombinéze Roberta Johanssona.

O vítězství Poláků rozhodl až závěrečným pokusem Kamil Stoch, na jehož 129 metrů nedokázal Němec Richard Freitag zareagovat. Němci za Poláky zaostali o 11 bodů. V neděli je ve Wisle na programu individuální závod, ve kterém se představí Koudelka, Polášek a Hlava.

Úvodní závod SP ve skocích na lyžích ve Wisle (Polsko):

Družstva:

1. Polsko (Žyla, Wolny, Kubacki, Stoch) 1026,6 b., 2. Německo (Geiger, Eisenbichler, Leyhe, Freitag) 1015,5, 3. Rakousko (Hayböck, Aigner, Huber, Kraft) 972,0, 4. Japonsko 916,5, 5. Švýcarsko 861,6, 6. Rusko 849,5, …8. Česko (Polášek, Kožíšek, Hlava, Koudelka) 811,4.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy