Čechům pomohla do finále až diskvalifikace Norů. Skokani skončili na úvod SP osmí

ČTK ČTK
17. 11. 2018 18:19
Družstvo skokanů na lyžích ve složení Viktor Polášek, Čestmír Kožíšek, Lukáš Hlava a Roman Koudelka obsadilo v úvodním závodu Světového poháru ve Wisle osmé místo. Vyhrálo domácí Polsko před Německem a Rakouskem.
Viktor Polášek předvedl z Čechů nejdelší skok
Viktor Polášek předvedl z Čechů nejdelší skok | Foto: Dukla Praha

Češi byli původně po čtyřech skocích devátí, mezi postupující osmičku jim pomohla diskvalifikace Norů. Ve druhém kole předvedli Kožíšek, Hlava i Koudelka o něco delší pokusy, ale výsledek už nevylepšili. Na sedmé Slovince nakonec ztratili přes 30 bodů.

Nejdál z českého kvarteta skočil hned na úvod Polášek, který zaznamenal 122 metrů. Češi drželi osmou příčku i po pokusech Kožíška a Hlavy, ale ve čtvrté sérii zapsal Koudelka jen 107 metrů a dostali se před ně Rusové.

Zpět na osmé místo jim pomohla diskvalifikace Norů kvůli nevyhovující kombinéze Roberta Johanssona.

O vítězství Poláků rozhodl až závěrečným pokusem Kamil Stoch, na jehož 129 metrů nedokázal Němec Richard Freitag zareagovat. Němci za Poláky zaostali o 11 bodů. V neděli je ve Wisle na programu individuální závod, ve kterém se představí Koudelka, Polášek a Hlava.

Úvodní závod SP ve skocích na lyžích ve Wisle (Polsko):

Družstva:

1. Polsko (Žyla, Wolny, Kubacki, Stoch) 1026,6 b., 2. Německo (Geiger, Eisenbichler, Leyhe, Freitag) 1015,5, 3. Rakousko (Hayböck, Aigner, Huber, Kraft) 972,0, 4. Japonsko 916,5, 5. Švýcarsko 861,6, 6. Rusko 849,5, …8. Česko (Polášek, Kožíšek, Hlava, Koudelka) 811,4.

 

Právě se děje

před 27 minutami

V kádru Běloruska pro MS je Šarangovič z New Jersey, Andrej Kosticyn chybí

Útočník Jegor Šarangovič z New Jersey je hlavní hvězdou sedmadvacetičlenné nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa. Vedle jediné posily z NHL jsou v kádru také tři naturalizovaní Kanaďané a dva Američané. Chybí útočník Andrej Kosticyn z Pardubic, který se v přípravě na šampionát zranil.

Nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Alexej Kolosov, Danny Taylor (oba Dinamo Minsk/KHL), Konstantin Šostak (Čerepovec/KHL),

obránci: Stěpan Falkovskij, Vladislav Jerjomenko, Ilja Solovjov, Ilja Šinkevič, Dmitrij Znacharenko (všichni Dinamo Minsk/KHL), Dmitrij Koronov, Jevgenij Lisovec (oba Ufa/KHL), Andrej Antonov (Junosť Minsk), Nick Bailen (Čeljabinsk/KHL), Kristian Chenkel (Kazaň/KHL),

útočníci: Arťom Děmkov, Francis Paré, Shane Prince (všichni Dinamo Minsk/KHL), Sergej Drozd, Stanislav Lopačuk, Michail Stefanovič (Junosť Minsk), German Něstěrov (Gomel), Andrej Bělevič (Nižnij Novgorod/KHL), Vladislav Kodola (Čerepovec/KHL), Nikita Komarov (Omsk/KHL), Sergej Kosticyn (Bratislava Capitals/ICEHL), Geoff Platt (Ufa/KHL), Jegor Šarangovič (New Jersey/KHL), Danila Klimovič (Zubři Minsk).

před 51 minutami

AT&T v mnohamiliardové transakci spojí mediální součást s firmou Discovery

Americká telekomunikační společnost AT&T spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery. Vznikne tak samostatný mediální podnik, jenž bude schopen konkurovat i firmám Netflix a Walt Disney.

AT&T podle odhody získá asi 43 miliard USD (901,5 miliardy Kč) a její akcionáři budou mít v nově sloučené skupině většinový podíl, uvedla agentura Reuters.

Další zprávy