Hlava vyhrál závod Kontinentálního poháru ve Frenštátu, v pořadí seriálu je na třetím místě

Aktualizováno 19. 8. 2018 18:46
Český skokan na lyžích Lukáš Hlava zvítězil ve Frenštátu pod Radhoštěm před dvojicí Rakušanů Florianem Altenburgerem a Philippem Aschenwaldem, Čestmír Kožíšek skončil sedmý.
Lukáš Hlava zvítězil v domácím závodě Kontinentálního poháru.
Lukáš Hlava zvítězil v domácím závodě Kontinentálního poháru. | Foto: ČOV/Pavel Lebeda

Frenštát pod Radhoštěm - Český skokan na lyžích Lukáš Hlava vyhrál dnešní domácí závod Kontinentálního poháru ve Frenštátu pod Radhoštěm. Na stupně vítězů jej doprovodili Rakušané Florian Altenburger a Philipp Aschenwald, který drží celkové vedení v seriálu. Hlava se v průběžném hodnocení poháru posunul na třetí místo.

Sedmý ročník Memoriálu Jiřího Rašky otevřely v pátek a sobotu dva závody žen, které ovládla Japonka Sara Takanašiová. Suverénní skokanka vyhrála i oba předchozí závody Grand Prix v této sezoně. V pátečním závodě byla nejúspěšnější z Češek na 32. místě Marta Křepelková, dvě příčky za ní se umístila Barbora Blažková. V sobotu Blažková obsadila 28. místo, Křepelková byla 37. a na 40. místě skončila Štěpánka Ptáčková.

Do dnešního mužského závodu Kontinentálního poháru nastoupila devítka českých reprezentantů, Petr Vaverka však byl diskvalifikován. Hlava předvedl skoky v délce 99 a 103,5 metru a závod vyhrál. Po pátečním třetím místě v polském Szczyrku se podruhé dostal na stupně vítězů, ve Frenštátu triumfoval už potřetí po letech 2012 a 2016.

"Zdejší můstek mám opravdu rád a vždy se sem budu rád vracet. Doufám, že to svým následovníkům udělám těžké, pokud mne budou chtít (v počtu vítězství) překonat," uvedl v tiskové zprávě Hlava.

Na sedmém místě dnes skončil Čestmír Kožíšek, třetí nejlepší z Čechů Tomáš Vančura se umístil na 38. příčce. Frenštát byl také svědkem rekordu můstku, o který se v prvním kole postaral výkonem 107 metrů Eetu Nousianen. Finský skokan obsadil nakonec čtvrté místo.

Závod letního Kontinentálního poháru skokanů na lyžích ve Frenštátu pod Radhoštěm:

1. Hlava (ČR) 254,2 b. (99 + 103,5 m), 2. Altenburger 251,0 (103 + 104,5), 3. Aschenwald (oba Rak.) 248,5 (98,5 + 103), …7. Kožíšek 242,8 (99,5 + 102,5), 38. Vančura (oba ČR) 108,6 (94,5).

Průběžné pořadí (po 5 ze 13 závodů): 1. Aschenwald 298, 2. Peier (Švýc.) 200, 3. Hlava 189, …30. Polášek (ČR) 40, 34. Kožíšek 36.