Skokan Koudelka pokračuje ve skvělých výkonech. V Innsbrucku byl v kvalifikaci druhý

3. 1. 2019 15:33
Skokan na lyžích Roman Koudelka pokračuje na Turné čtyř můstků ve skvělých výkonech, v kvalifikaci třetího závodu skončil druhý. V Innsbrucku s ním z českých reprezentantů postoupili také Čestmír Kožíšek a Viktor Polášek, pouze Lukáš Hlava se mezi padesátku nevešel.
Roman Koudelka
Roman Koudelka | Foto: Reuters

Koudelka, který skončil na Nový rok v Garmisch-Partenkirchenu těsně pod stupni vítězů čtvrtý a v průběžném pořadí Turné mu patří páté místo, skočil v Innsbrucku 124,5 metru a dostal vysoké známky za styl. Z první pozice ho sesadil až lídr Světového poháru i Turné Japonec Rjoju Kobajaši, jenž skočil 126,5 metru a porazil Čecha o 2,5 bodu. Koudelkovým soupeřem v prvním kole pátečního závodu bude Fin Andreas Alamommo.

Poprvé se v tomto ročníku Turné dostal do závodu Kožíšek. Díky skoku dlouhému 114 metrů byl 41. a čeká ho Nor Andreas Stjernen. Polášek přistál na značce 109,5 metru a ke známce připočetl i body za vítr, což mu vyneslo 45. místo a souboj s Němcem Karlem Geigerem.

Hlava sice skočil stejně daleko jako Polášek, ale za vítr naopak body odečetl, proto obsadil 56. místo.