Bauer se stal trenérem polských běžců, dál má i laufařský tým

ČTK ČTK
13. 5. 2019 9:51
Lukáš Bauer se stal na tři sezony do zimní olympiády v Pekingu 2022 trenérem polské mužské reprezentace v běhu na lyžích. Medailista z olympijských her i mistrovství světa ale dál povede z pozice šéfa i svůj laufařský tým startující ve Ski Classics.
Lukáš Bauer, nový trenér polských běžkařů
Lukáš Bauer, nový trenér polských běžkařů | Foto: eD system Bauer Team

Jednačtyřicetiletý Bauer, někdejší celkový vítěz Světového poháru, podepsal v Polsku smlouvu v pátek. "Budu zodpovědný za kompletní přípravu týmu a k ruce budu mít polského asistenta," uvedl Bauer v tiskové zprávě. "Pro mě to je velká výzva a jsem moc rád, že se podařilo najít smysluplné spojení s mým týmem."

Reprezentační tým Polska čítá aktuálně čtyři muže, přičemž v uplynulé sezoně bodoval jen sprinter Maciej Starega. "Jsou tam i dva závodníci do 23 let. Mým cílem je postupné budování a zkvalitnění týmu. Je ale třeba současně řešit, kdo přijde po něm," řekl Bauer, majitel dvou stříbrných medailí ze světových šampionátů, který loni neuspěl v konkurzu na sportovního ředitele běžeckého úseku v českém svazu.

Bauer je dalším českým trenérem zimních sportů v Polsku. Michal Doležal se po sezoně posunul z role asistenta do pozice hlavního kouče skokanů.

V přípravě od jara do podzimu Bauer spojí výběr svého týmu eD system s polskou sestavou. "Zvýší se konkurence pro laufaře i pro členy polského týmu," uvedl Bauer. První společné soustředění se uskuteční už příští týden v Orlických horách.

Přes zimu bude pro Bauera prioritou účast na závodech Světového poháru s polskou reprezentací. "Věnovat se jim budu 365 dní v roce, ale měl bych stihnout i zhruba třetinu laufů. Tým každopádně zůstává nadále špičkově zajištěný a fungovat bude prakticky stejně jako dosud," řekl stříbrný medailista z olympiády v Turíně 2006.

V uplynulé zimě Bauer plnil vedle role šéfa u svého uskupení dálkových běhů také roli šéfa servisu a jeho tým skončil ve Ski Classics pátý. Pro příští sezonu musí hledat za sebe náhradu. "Pro organizační věci kolem týmu, ale pořád zůstávám jeho šéfem a jsem za něj kompletně zodpovědný," zdůraznil Bauer, který na galavečeru Visma Ski Classics převzal prestižní ocenění pro nejlepšího týmového ředitele roku.

Polské běžce na lyžích se v minulosti snažil pozvednout i kouč Miroslav Petrásek, bývalý dlouholetý Bauerův kouč, a spolu s ním servisman Vít Fousek.

 

Právě se děje

Další zprávy