Tipsport nabízí fotbalové lize 150 milionů korun ročně, žádá výběrové řízení

ČTK ČTK
1. 7. 2022 21:43
Sázková společnost Tipsport zvýšila nabídku za smlouvu o titulárním partnerství první a druhé fotbalové ligy o 30 milionů korun na 150 milionů korun ročně.
Dýmovnice v zápase 2. kola nadstavby F:L Slavia Praha - Viktoria Plzeň
Dýmovnice v zápase 2. kola nadstavby F:L Slavia Praha - Viktoria Plzeň | Foto: Milan Kammermayer

Uvedla to v dopise adresovaném klubům, který na twitteru sdílel šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. Zároveň žádá transparentní výběrové řízení. Ligová fotbalová asoaciace (LFA), která řídí profesionální soutěže, se k tomu nevyjádřila.

Tipsport nabízí 150 milionů korun ročně za marketingová práva a streamy (tzv. betting rights). Nadto chce klubům už od nadcházející sezony pro příští dva ročníky poskytnout finanční plnění "za marketingové partnerství na klubové úrovni". Mezi kluby by Tipsport okamžitě rozdělil 30 milionů korun. Podle informací ČTK má ale na "betting rights" práva Pragosport, a to ještě na další dva roky, peníze z nich navíc nejdou LFA ani klubům.

Právě Pragosportu liga v současnosti prodává svá audiovizuální práva, a to za 150 milionů korun na sezonu. Platnost kontraktu vyprší na konci června 2024.

Titulárním sponzorem první a druhé ligy je jiná sázková společnost Fortuna. Současný kontrakt mezi LFA a Fortunou skončí v červnu 2024. Prodloužení stávajícího nebo podepsání nového kontraktu bez výběrového řízení by Tipsport považoval za netransparentní.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Skupina Rage Against the Machine v Praze nevystoupí, zpěvák si poranil nohu

Americká rocková kapela Rage Against the Machine zrušila evropské turné včetně koncertu, který měla odehrát 19. září v pražské O2 areně. Informaci potvrdila česká pobočka pořádající agentury Live Nation. Důvodem je indispozice dvaapadesátiletého zpěváka Zacka de la Rochy. Poranil si nohu a poslední koncerty musel absolvovat vsedě. "Lékaři mu doporučili, aby v srpnu a září nepokračoval v turné po Velké Británii a Evropě. S velkým zklamáním šňůru musíme zrušit," uvedli hudebníci.

Po vystoupení 14. srpna v newyorské Madison Square Garden frontman zamíří domů, aby se rehabilitoval. "Moc se omlouváme všem, kteří na nás roky čekali," dodává sestava. Ta vznikla roku 1991, dále ji tvoří kytarista Tom Morello, baskytarista Tim Commerford a bubeník Brad Wilk. Rage Against the Machine v uplynulé dekádě osm let nekoncertovali. Znovu se dali dohromady u příležitosti současného turné. To mělo začít roku 2020, kvůli pandemii však bylo dvakrát odložené.

Vstupenky na pražský koncert zaplacené online budou v plné výši automaticky refundovány na účet, ze kterého proběhla platba. Peníze za lístky zakoupené v kamenných prodejnách pořadatelé začnou v místě zakoupení vracet 18. srpna.

před 3 hodinami

Trump využil u prokuratury práva nevypovídat. Bez odpovědi zůstalo 400 otázek

Bývalý americký prezident Donald Trump využil svého práva nevypovídat více než 400krát, když ve středu předstoupil před generální prokurátorku státu New York Letitii Jamesovou v rámci vyšetřování praktik jeho rodinné firmy. S odvoláním na zdroje obeznámené s průběhem dotazování to uvádí některá americká média. List The New York Times (NYT), že Trumpovy dvě nejstarší děti se při svých setkáních s vyšetřovateli na pátý dodatek americké ústavy neodvolávaly.

Jediná otázka, na kterou prezident z let 2017 až 2021 prokuratuře pod přísahou odpověděl, byla ta ohledně jeho jména, řekl Trump televizei NBC News jeho právník Ron Fischetti. Podle informací NYT následně předvolaný oznámil, že dál nebude spolupracovat a Jamesovou, která seděla ve stejné místnosti, označil za "odpadlickou prokurátorku". Následovalo prý více než 400 otázek, na něž Trump reagoval slovy "stejná odpověď" na znamení toho, že využívá práva nevypovídat.

NBC News informovaný zdroj sdělil, že Trump toto právo uplatnil více než 440krát. Prokuratura po několikahodinovém setkání potvrdila, že exprezident skutečně odmítal odpovídat, nicméně nespecifikovala, kolikrát se tak stalo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy