Sport v Česku si dá pauzu. Vláda zakázala události s počtem lidí vyšším než třicet

Sport Sport
12. 3. 2020 14:24
Vláda na svém čtvrtečním jednání omezila počet účastníků na jednotlivých akcích na třicet. Důvodem je rychlé šíření koronaviru způsobujícího onemocnění Covid-19 v Česku. Od pátku 06:00 platí i zákaz vstupu na sportoviště. Vláda vyhlásila na celém území republiky nouzový stav na dobu 30 dnů.
Stadiony po celé republice na nějaký čas osiří
Stadiony po celé republice na nějaký čas osiří | Foto: Milan Kammermayer

Kvóta by měla kromě sportovních akcí platit pro všechny divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, kulturní, náboženské, spolkové, taneční události, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy s účastí přesahující ve stejný čas deset osob. Opatření by se mělo dotknout například i restaurací.

Dosud nařízení platilo pro akce s limitem 100 lidí, většina sportovních zápasů tak odehrána být mohla.

Jako jedni z prvních se pro odložení zápasů rozhodli představitelé Českého hokeje. Extraliga se po počátečních zmatcích nakonec rozhodla play off přerušit až do konce března. Pokud bude v tu chvíli situace příznivá, odehraje se play off ve zkrácené podobě: Předkolo rozhodnou třetí zápasy, od čtvrtfinále dál se budou hrát série na tři vítězné duely. 

Naopak nejvyšší fotbalová soutěž hodlala pokračovat bez diváků a tak, aby počet účastníků nepřekračoval stovku. Teď se bude muset zastavit i ona.

"Z rozhodnutí Vlády ČR o zavedení nouzového stavu s ohledem na hrozbu nákazy koronavirem COVID-19 v Česku vyplývá, že je zakázáno pořádání jakýchkoliv sportovních akcí většího charakteru. Z tohoto důvodů musí Ligová fotbalová asociace odložit všechna střetnutí obou nejvyšších fotbalových soutěží až do odvolání nouzového stavu," oznámila LFA v reakci na rozhodnutí vlády.

Sportovci a kluby mohou mít za současných podmínek problémy také s organizací tréninků. 

 

Právě se děje

před 41 minutami

Junosť Minsk obhájil titul v běloruské hokejové lize

Hokejisté týmu Junosť Minsk obhájili titul v běloruské lize a získali právo účasti v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. V pátém finále zdolali doma Salihorsk 3:2 v prodloužení a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Běloruská liga jako jediná z hokejových soutěží pokračovala i při současné pandemii koronaviru.

O zisku devátého titulu v historii pro Junosť rozhodl v čase 67:54 obránce Vladislav Jerjomenko. Obhájce titulu tak navázal na triumfy i z let 2004 až 2006, 2009 až 2011 a 2016. Junosť zaplnila poslední volné místo v Lize mistrů po ročník 2020/21, kde budou startovat i tři české kluby - Liberec, Třinec a Sparta.

Přehled účastníků hokejové Ligy mistrů pro ročník 2020/21:

Frölunda, Lulea, Färjestad, Rögle, Skelleftea (všechny Švédsko), Curych, Zug, Davos, Ženeva, Biel-Bienne (všechny Švýcarsko), Kärpät Oulu, Lukko Rauma, Tappara Tampere, Ilves Tampere (všechny Finsko), EHC Mnichov, Mannheim, Straubing, Eisbären Berlín (všechny Německo), Bílí Tygři Liberec, Oceláři Třinec, Sparta Praha (všechny ČR), Salcburk, Bolzano, Vídeň (všechny EBEL), Aalborg (Dánsko), Banská Bystrica (Slovensko), Cardiff (Velká Británie), Grenoble (Francie), Stavanger (Norsko), Tychy (Polsko), Junosť Minsk (Bělorusko), SönderjyskE (vítěz Kontinentálního poháru).

Zdroj: ČTK
Další zprávy