Junior Šumpík skončil na ME čtvrtý v časovce, tři sekundy od medaile

11. 9. 2024 12:37

Osmnáctiletý cyklista Pavel Šumpík skončil na mistrovství Evropy v Belgii v časovce juniorů čtvrtý. Za stupni vítězů český jezdec zaostal o tři sekundy.

Trať z Heusden-Zolderu do Hasseltu dlouhou 31 kilometrů zvládl nejrychleji sedmnáctiletý Nizozemec Michiel Mouris, který ji projel průměrnou rychlostí 50,6 km/h. Šumpík byl o 27 sekund pomalejší. Stříbro získal domácí Jasper Schoofs s mankem sedmi sekund na Mourise, český závodník při průjezdu cílem těsně nestačil na výkon Němce Paula Fietzkeho. Oproti loňsku si Šumpík polepšil o čtyři místa.

Mezi juniorkami byla sedmá Nela Kaňkovská, která ztratila 45 sekund na vítěznou Španělku Paulu Ostizovou. Oproti minulému šampionátu se osmnáctileté české cyklistce povedl skok o 17 míst.