Sbohem, továrno. Kopecký pojede ve Škodě už jen jako soukromník

ČTK ČTK
26. 11. 2020 12:56
Jan Kopecký končí po jedenácti letech v roli továrního jezdce týmu Škoda Motorsport.
Jan Kopecký.
Jan Kopecký. | Foto: FIA ETRC

Osmatřicetiletý závodník v barvách mladoboleslavské automobilky získal šest ze svých sedmi českých titulů, stal se mistrem světa v kategorii WRC2, evropským šampionem a ovládl i asijsko-pacifický seriál.

"Již nyní můžeme potvrdit, že v příštím roce tovární tým Škoda Motorsport nepojede mistrovství České republiky a tudíž ani Jan Kopecký nebude reprezentovat tovární barvy. S Janem máme nicméně platnou smlouvu a bude u nás pokračovat v roli testovacího jezdce," uvedl šéf týmu Michal Hrabánek v tiskové zprávě.

Jedním z nich by měl být i Kopecký, který chce v soukromém týmu startovat v mistrovství České republiky. V něm letos skončil druhý za Václavem Pechem, který ukončil ve zkráceném šampionátu pětiletou nadvládu Kopeckého. Kvůli koronaviru se v této sezoně jely pouze tři domácí mistrovské soutěže.

Jan Kopecký ve Škodě Fabia R5 na trati Rallye Pačejov 2020
Jan Kopecký ve Škodě Fabia R5 na trati Rallye Pačejov 2020 | Foto: Radek Vičík

Rodák z Opočna i díky roli testovacího jezdce nebere změnu své role jako úplný odchod z týmu Škoda Motorsport. "Pořád budu součástí továrního týmu," řekl Kopecký ČTK. Zásadní změnou však pro něj je nutnost zajistit si finance na závodní program. "Na čemž teď pracujeme. Uvidíme ale, jestli se nám to vůbec podaří a někde se příští rok objevíme," uvedl zkušený jezdec.

Současná ekonomická situace, kdy má řada firem problémy související s koronavirovou situací, mu navíc příliš nenahrává. "Pro nás je to navíc složitější tím, že jak jsem závodil za tovární tým, tak jsem nepotřeboval kolem sebe žádné silné partnery. Musíme navázat nové kontakty s partnery, kteří by nás dokázali podpořit, to je složité," přiznal Kopecký.

Ve hře je tak nyní řada možností, od startu ve vybraných rallye až po účast v celém českém seriálu. "Může se ale stát, že to nevyjde a budu už jen testovat pro Škodovku," řekl Kopecký. Kladem je, že rodinný tým už má vůz Škoda Fabia R5 nejnovější specifikace. "Nemáme ale žádné náhradní díly," dodal.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Biker Stošek si na ME v maratonu vyjel bronz

Martin Stošek získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy v maratonu horských kol ve švýcarském Evoléne. V závodu na 78 km s převýšením 3900 metrů ho porazili jen Němec Andreas Seewald a Ital Samuele Porro, který skončil druhý na třetím šampionátu za sebou.

Stošek výrazně vylepšil 18. příčku z roku 2019 a navázal na pět let starý bronz Kristiána Hynka, který dnes dojel v 41 letech sedmý. Na vítězného Seewalda ztratil Stošek téměř osm minut, za Porrem zaostal o čtyři minuty.

Závod žen na 70 km vyhrála Španělka Natalia Fischerová.

Příští rok se maratonský evropský šampionát uskuteční v Jablonném v Podještědí, kam se vrátí po deseti letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy