Škoda oslavila sto let státu nejlepší sezonou historie. Kopecký dostal zlatou Fabii

Oslavy titulu mistra světa a dvou desítek kontinentálních a národních prvenství přilákala také seriálovou hvězdu Roberta Jaškówa. Populární herec si měl s Janem Kopeckým co říct.
Bylo k čemu, protože český pilot potvrdil tradici a stal se třetím pilotem Škody Motorsport  v řadě,který tento titul získal. Za to dostal v prostorech Staré čistírny odpadních vod v Praze-Bubenči speciál Škoda Fabia R5 v exkluzivní zlaté barvě.
Kopeckého triumf byl "třešničkou na dortu" nejlepší sezony historie Škody Motorsport. Piloti vozu Fabia R5 vyhráli tři kontinentální a hned 17 národních titulů.
Sám Kopecký ovládl domácí šampionát ve voze vyvedeném v národních barvách. Škoda tak symbolicky oslavila 100 let od vzniku Československa.
Závodění patří do genů mladoboleslavské automobilky. Hned první vůz pod jménem Laurin & Klement, typ Voiturette A z roku 1905, se zúčastnil závodů.
Radek Vičík Radek Vičík, Škoda Motorsport
28. 11. 2018 13:24
Sto let samostatného státu přineslo Škodě Motorsport nejúspěšnější sezonu v historii. Nahlédněte s námi do historie závodění pod značkou okřídleného šípu.

před 14 minutami

Gruzínské parlamentní volby podle odhadů vyhrál Gruzínský sen miliardáře Bidziny Ivanišviliho

Parlamentní volby v Gruzii podle čtyř různých průzkumů vyhrála vládnoucí strana Gruzínský sen miliardáře Bidziny Ivanišviliho. Tři průzkumy mezi voliči, kteří odevzdali svůj hlas, jí podle gruzínských televizních stanic připisují více než 50 procent hlasů, což by znamenalo šanci na vytvoření kabinetu bez koalice. Čtvrtý průzkum uvádí 41 procent pro Gruzínský sen.

před 18 minutami

Vrchařskou 11. etapu Vuelty vyhrál Gaudu, v čele zůstal Roglič

Jedenáctou etapu Vuelty s pěti vrchařskými prémiemi vyhrál francouzský cyklista David Gaudu. Průběžný lídr Primož Roglič dojel ve skupince se svým největším soupeřem Richardem Carapazem a udržel červený trikot lídra.

Čtyřiadvacetiletý Gaudu vyhrál po 170 kilometrech v závěrečném stoupání na Alto de la Farrapona souboj o etapový triumf se Španělem Marcem Solerem, jemuž na posledních desítkách metrů nadělil čtyři sekundy. Člen týmu Groupama-FDJ si v etapě, jež zahrnovala jedno stoupání třetí kategorie a čtyři první kategorie, připsal první vítězství na Grand Tour.

Z původní sedmičlenné skupiny uprchlíků, která vstupovala do závěrečného stoupání, projela na třetím a čtvrtém místě cílem s odstupem 52 sekund dvojice z týmu Sunweb Michael Storer, Mark Donovan.

Po pátečním překvapivém útoku Rogliče v závěru rovinaté etapy, jenž mu zajistil návrat do červeného trikotu, se dnes adepti na celkové prvenství do žádných nástupů nepouštěli. Obhájce loňského prvenství Roglič přijel do cíle se ztrátou 1:03 minuty na vítěze desátý hned za Carapazem, s nímž má v průběžném hodnocení stejný čas. Solerovi zajistila účast v úniku posun z celkově desátého místa na šesté.

Svůj nejlepší výsledek na letošní Vueltě zaznamenal Jan Hirt, jenž se dlouho držel s nejlepšími a obsadil 21. pozici s odstupem 1:44 za Gauduem. Zdeněk Štybar dojel do cíle osmdesátý s téměr půlhodinovou ztrátou.

Další souboje v horách čekají cyklisty v neděli, kdy se jede pouze 109 km dlouhá, ale o to náročnější 12. etapa se závěrečným obávaným stoupáním na Angliru. Jeden z nejnáročnějších výstupů v profesionální cyklistice nabízí na posledních sedmi kilometrech průměrný sklon 13 procent a některé úseky mají hodnotu před 20 procent.