Škoda oslavila sto let státu nejlepší sezonou historie. Kopecký dostal zlatou Fabii

Oslavy titulu mistra světa a dvou desítek kontinentálních a národních prvenství přilákala také seriálovou hvězdu Roberta Jaškówa. Populární herec si měl s Janem Kopeckým co říct.
Bylo k čemu, protože český pilot potvrdil tradici a stal se třetím pilotem Škody Motorsport  v řadě,který tento titul získal. Za to dostal v prostorech Staré čistírny odpadních vod v Praze-Bubenči speciál Škoda Fabia R5 v exkluzivní zlaté barvě.
Kopeckého triumf byl "třešničkou na dortu" nejlepší sezony historie Škody Motorsport. Piloti vozu Fabia R5 vyhráli tři kontinentální a hned 17 národních titulů.
Sám Kopecký ovládl domácí šampionát ve voze vyvedeném v národních barvách. Škoda tak symbolicky oslavila 100 let od vzniku Československa.
Závodění patří do genů mladoboleslavské automobilky. Hned první vůz pod jménem Laurin & Klement, typ Voiturette A z roku 1905, se zúčastnil závodů.
Foto: Radek Vičík
Radek Vičík Radek Vičík, Škoda Motorsport
28. 11. 2018 13:24
Sto let samostatného státu přineslo Škodě Motorsport nejúspěšnější sezonu v historii. Nahlédněte s námi do historie závodění pod značkou okřídleného šípu.
 

Právě se děje

před 49 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy