Škoda oslavila sto let státu nejlepší sezonou historie. Kopecký dostal zlatou Fabii

Oslavy titulu mistra světa a dvou desítek kontinentálních a národních prvenství přilákala také seriálovou hvězdu Roberta Jaškówa. Populární herec si měl s Janem Kopeckým co říct.
Bylo k čemu, protože český pilot potvrdil tradici a stal se třetím pilotem Škody Motorsport  v řadě,který tento titul získal. Za to dostal v prostorech Staré čistírny odpadních vod v Praze-Bubenči speciál Škoda Fabia R5 v exkluzivní zlaté barvě.
Kopeckého triumf byl "třešničkou na dortu" nejlepší sezony historie Škody Motorsport. Piloti vozu Fabia R5 vyhráli tři kontinentální a hned 17 národních titulů.
Sám Kopecký ovládl domácí šampionát ve voze vyvedeném v národních barvách. Škoda tak symbolicky oslavila 100 let od vzniku Československa.
Závodění patří do genů mladoboleslavské automobilky. Hned první vůz pod jménem Laurin & Klement, typ Voiturette A z roku 1905, se zúčastnil závodů.
Foto: Radek Vičík
Radek Vičík Radek Vičík, Škoda Motorsport
28. 11. 2018 13:24
Sto let samostatného státu přineslo Škodě Motorsport nejúspěšnější sezonu v historii. Nahlédněte s námi do historie závodění pod značkou okřídleného šípu.
 

Právě se děje

Další zprávy