Zlín vyhrál v Karlových Varech a poskočil na 4. místo

25. 11. 2010 20:50
Extraliga: Karlovy Vary - Zlín 3:5
Miroslav Ďurák (RI Okna Zlín) otevřel skóre gólem ve třetí třetině.
Miroslav Ďurák (RI Okna Zlín) otevřel skóre gólem ve třetí třetině. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Karlovy Vary - Hokejisté Zlína porazili v předehráce 24. kola extraligy Karlovy Vary na jejich ledě. Díky vítězství 5:3 se prokousali na čtvrté místo, na němž vystřídali právě svého dnešního soupeře.

Zlín vedl už 5:1, domácí mocně finišovali, ale dokázali pouze snížit na rozdíl dvou branek.

Třinec potřetí v řadě prohrál na nájezdy. Se Slavií
Zlín 4 góly zničil Spartu. Vítkovice jsou znovu druhé

Hosté měli lepší vstup do zápasu a brzy skóroval Důras. Na začátku druhé třetiny navíc zvýšil kanonýr Balaštík. V polovině utkání sice snížil Sloboda, pak se ale do konce druhé třetiny znovu trefili Důras s Balaštíkem a bylo prakticky rozhodnuto.

A když v 56. minutě zvýšil Balán na hrozivých 1:5, vypadalo to na pořádný debakl.

Domácí si zpříjemnili alespoň konec nepovedeného utkání. Nejprve skóroval Kumstát po přihrávce Hrušky a v samotném závěru v čase 59:59 utkání uzavřel v přesilovce Lukáš Pech.

Zlínští potvrdili, že se jim proti Karlovým Varům dlouhodobě daří. Vyhráli již poosmé za sebou. Vary ve vzájemném utkání naposledy slavily výhru v polovině října 2008.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 3:5 (0:1, 1:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 31. Sloboda (Pech, Skladaný), 58. Kumstát (D. Hruška), 60. Pech (D. Hruška) - 6. Důras (I. Rachůnek), 23. Balaštík (Köhler, Linhart), 37. Důras (I. Rachůnek, T. Sýkora), 39. Balaštík (Leška), 56. Balán (Holík). Rozhodčí: Mikula, Blecha - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:2. Diváci: 2955.

Karlovy Vary: Mensator - Kokko, Čutta, Sloboda, Gřegořek, Dobroň, Parýzek, Mucha, Rohan - Kumstát, Skuhravý, Dej - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Milan Procházka - Hřebejk, Cyganov, Sailer. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.
Zlín: Duba - Grof, Linhart, Švrček, Galvas, Bořuta, Řezníček, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Holík, Balán, F. Čech - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.