Zlín 4 góly zničil Spartu. Vítkovice jsou znovu druhé

23. 11. 2010 20:25
Vítkovice - Liberec 5:4, Sparta - Zlín 0:4
Hokejový obránce Lukáš Galvas
Hokejový obránce Lukáš Galvas | Foto: ČTK

Praha - Hokejisté Vítkovic porazili v předehrávaném zápase 29. kola hokejové extraligy Bílé Tygry z Liberce 5:4. A to i přesto, že už po šesti minutách hry prohrávaly o dva góly.

Moravané ale v průběhu zápasu skóre otočili a nakonec liberecký tým přestříleli. Dva góly domácích vstřelili útočníci Káňa a Vrána. Tři přihrávky na gól si připsali Burger a Pohl.

Sparťanská krize trvá i pod Hořavou. Chystají se změny
Kladno porazilo Slavii. Trápení Sparty nebere konce
Rozsudek: Šulc sebral body, jen Kladno trest přijalo

Liberec se ujal vedení už v první minutě, kdy Nedvěd vybídl ke gólu obránce Hunkese. V 7. minutě zvýšil Moravec, pak ale o výsledku rozhodly čtyři vítkovické góly po sobě. Vítkovice se tak vrátily na druhé místo tabulky před brněnskou Kometu.

Krize Sparty se prohlubuje zápas od zápasu. Výjimkou nebyl ani zápas 34. kola, který si Pražané předehrávali kvůli účasti na Spenglerově poháru.

Do Prahy zavítal Zlín a neschopnou Spartu srazil do kolen. Domácí střelci se ani jednou neprosadili, vychytal je sparťanský odchovanec Tomáš Duba, který si připsal třetí čisté konto v sezoně. Naproti tomu hosté se trefili hned čtyřikrát.

Sparta prohrála čtvrté utkání za sebou a celkově sedmý z posledních osmi. Není divu, že se z ochozů Tesla arény ve třetí třetině ozýval pískot domácího publika.

Třetím úterním zápasem byla dohrávka 3. kola. Do Pardubic přijely Karlovy Vary a domácí "perníkáře" dokonale zaskočily. Skladaný, Pech a Kumstát skórovali již v první třetině a tak po první siréně svítil na tabuli pro domácí hrozivý stav 0:3.

Koukal a Pineault pak dokázali jen snížit a výsledek pečetil gólem v poslední minutě opět Skladaný.

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 5:4 (1:2, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 10. Káňa (Burger), 23. Vrána (Pohl), 40. Vrána (Pohl), 44. Voráček (Burger, Pohl), 52. Káňa (Burger, Barinka) - 1. Hunkes (Nedvěd), 7. Moravec (M. Hořava), 49. M. Hořava (Vak, Derner), 59. Kudrna (Trončinský, Nedvěd). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:5, navíc Malík (Vítkovice) do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 3142.

Vítkovice: Málek - Barinka, Rehák, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček - Huna, Burger, Káňa - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Szturc, Tomas - Šedivý, J. Sýkora, Kucsera. Trenéři: Trličík a Moták.
Liberec: Pinc - Čakajík, Hunkes, Trončinský, Derner, Rýgl, Moravec, Pavlů - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Podkonický, Plodek, Víšek - Bárta, Ondřej, Špaček - od 50. min. navíc Vantuch. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

HC Eaton Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 2:5
(0:3, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 40. Koukal, 58. Pineault (Špirko) - 2. Skladaný (Melenovský), 9. Pech (Zaťovič, D. Hruška), 20. Kumstát (Čutta, Dej), 35. D. Hruška (Pech), 60. Skladaný (Melenovský, Milan Procházka). Rozhodčí: Homola, Polák - Charvát, Bejček. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. Diváci: 7852.

Pardubice: M. Růžička (21. A. Svoboda) - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Pivko - Pineault, Špirko, Somík - Radil, Rákos, Buchtele - od 21. navíc Cetkovský. Trenéři: Jandač a Landsman.
Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Sloboda, Gřegořek, Parýzek, Kokko, Dobroň, Rohan - Kumstát, Skuhravý, Dej - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Melenovský, Milan Procházka, Skladaný - Hřebejk, Sailer, T. Klíma. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

HC Sparta Praha - PSG Zlín 0:4
(0:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 15. Grof (Balaštík), 28. Balán (Řezníček), 47. F. Čech (Řezníček), 49. Důras (Galvas, I. Rachůnek). Rozhodčí: Souček, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 3150.

Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien, Salcido, Zacpálek - Ton, D. Výborný, Y. Treille - Bartánus, Broš, Hromas - Kůrka, Koreis, Kafka - Smoleňák, Karpov, Pacovský. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Zlín: Duba - Grof, Linhart, Švrček, Galvas, Bořuta, Řezníček, Lučka, Míka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Holík, Balán, F. Čech - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.