Zklamaní Češi: S Rusy jsme odehráli nejlepší zápas

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
13. 5. 2012 20:52
Čeští hokejisté hodnotili smutně prohraný duel s Ruskem.
MS v hokeji 2012: Česko - Rusko (Krejčí, Denisov, střet)
MS v hokeji 2012: Česko - Rusko (Krejčí, Denisov, střet) | Foto: Reuters

Stockholm / Praha - Prohráli podruhé na šampionátu. Podruhé s elitním týmem světové špičky. Jenže jestliže od Švédů dostali čeští hokejisté výprask a za výsledek 1:4 mohli být ještě rádi, proti Rusku se hrálo podle jiné melodie.

Byli to Češi, kteří více jak dvě třetiny zápasu na ledě dominovali. „Sehráli jsme výborné utkání, je škoda, že jsme nedokázali vyhrát," smutnil v rozhovoru pro Českou televizi obránce Petr Čáslava. S tím souhlasili i další čeští reprezentanti.

„Ta porážka hodně mrzí, měli jsme převahu, ale je pravda, že naše šance nebyli zase tak velké a stoprocentní," řekl Petr Průcha. „Ale dvě třetiny jsem byl určitě lepší," dodal se svěšenou hlavou útočník hájící klubové barvy ruského SKA Petrohradu.

Jeho slova potvrdil i liberecký veterán Petr Nedvěd. „Při prvním gólu měli štěstí. Dneska byl paradoxně tím rozdílovým faktorem jejich brankář, který působil hodně jistě, střely chytal fakt s velkým klidem," pronesl čtyřicetiletý nováček světových šampionátů.

Nedvěd tak připomněl dva klíčové faktory zápasu - první inkasovanou branku už ve 24. vteřině zápasu a nemohoucnost v zakončení. „Dostat gól v první minutě zápasu je chyba a nemělo by se nám to stávat," zlobili se i kouč národního týmu Alois Hadamczik s řízným bekem Jakubem Nakládalem.

 

Právě se děje

Další zprávy