ŽIVĚ Vítkovice - Pardubice 6:1, rozhodne 7. zápas

18. 3. 2012 21:05
Přečtěte si online reportáž ze šestého čtvrtfinálového zápasu play off hokejové extraligy mezi Vítkovicemi a Pardubicemi, který vyhráli Ostravané 6:1, a o postupujícím do semifinále tak bude muset rozhodnout až sedmý zápas, který se bude hrát v úterý v Pardubicích.
Petr Vrána
Petr Vrána | Foto: ČTK

Minuta po minutě

- To je pro dnešek vše. Těšíme se u dalšího online přenosu.

- Vítkovice oplatily Pardubicím vysokou výhru z pátečního utkání. Rozhodly především skvěle využité přesilovky a taky parádní střelecká forma Viktora Ujčíka, který si přidal do sbírky další tři góly.

60. Vítkovice vyhrály 6:1 a sérii vyrovnaly na 3:3.

60. Zápas skončil.

58. Klimek teď hezky kličkoval útočným pásmem Vítkovic, zastavil ho až Salfický.

55. Burger ze strany najížděl na Salfického, puk mu ale trochu sjel a gólmana Pardubic příliš neohrozil.

52. Na konci přesilovky pouze vyzkoušel Málka Bartek. Jinak ale Pardubice nic vážnějšího nevyprodukovaly. Vítkovice jsou kompletní.

51. Hraje se tedy čtyři na čtyři. Brzy ale začne Pardubická přesilovka.

50. Tak zraněný fanoušek je při vědomí už mimo hlediště a hokej může pokračovat.

50. Stále v hledišti zasahují lékaři. Čeká se až postiženého snesou zdravotníci k sanitce. Vypadá to, že bude všechno v pořádku.

50. Chvíli se teď nehraje. Někdo v publiku má zřejmě zdravotní problém a na místě zasahují lékaři.

50. Za špatné střídání domácích jde pykat Pohl. Bude se hrát nelou půl minutu ve čtyřech.

49. Vyloučen Kolář I. za napadení. Další početní výhoda Vítkovic.

48. Týmy jsou v plném počtu. Káňa se pěkně rozjel podél mantinelu, ale neměl už dost sil na kličku a střelu přes obránce. Zápas už je s největší pravděpodobností rozhodnutý a hráči to cítí.

46. Náznak bitky, po které se bude hrát 4 na 4. Prát se chtěl i Ujčík, toho ale uklidnili rozhodčí.

45. Ujčík kompletuje hattrick. Kudělka křížem krásně našel volného kapitána a ten zvyšuje už na 6:1.

44. Šance pro Vítkovice ještě zvětšit náskok. Zahrají si další přesilovku pěti proti čtyřem.

43. Rákos s Cetkovským měli slušné příležitosti ke snížení. Málek ale nebezpečí zažehnal.

43. Vítkovice se ubránily a jsou v plném počtu.

42. Tlupa hráčů před Málkem a puk mezi nimi. Vítkovický brankář ho ale za svá záda nepustil. Domácí se osvobozují.

41. Hned v úvodu šance pro Pardubice dokázat, že také umí využívat přesilovky. Káňa jde ven za nedovolené bránění.

41. Začíná třetí třetina.

- Jak jsou na tom zápasy play out? Po druhé třetině vede Boleslav nad Slavií přesvědčivě 3:0. A Vary už stihly porazit Litvínov 6:2.

- Vítkovice jsou na nejlepší cestě na prodloužení čtvrtfinálové série. Pardubice by se musely hodně zlepšit, především co se využívání přesilových her týče. V tom jsou domácí dnes výteční.

40. Druhá třetina právě skončila.

40. Třetí využitá přesilovka Vítkovic. Petr Punčochář se na modré napřáhl a propálil Salfickému betony. Domácí vedou už 5:1.

38. Píša přidržel Strapáčovu hůl a oslabí teď na dvě minuty svůj tým.

37. Pardubický Bartek několikrát za sebou vystřelil na Málka. Jen jednou se ale trefil a to brankář Vítkovic chytil.

35. Valná hromada se utvořila u branky Málka, který lapil nahození od modré. Obránci pak boři dorážející útočníky. Vylučovat se nebude.

33. Trest ale Salfického neminul. Respektive upletl si ho sám. Zajel si totiž za branku pro puk a namazal krásně Petru Pohlovi ,který neměl problém dojet s kotoučem do branky. 4:1 pro Vítkovice.

32. Pardubický gólman vyhodil puk mimo hřiště, domácí se sice dožadují vyloučení, ale puk škrtl o tvrzené sklo, což trest vylučuje.

31. Salfický nakonec uklidnil hru po nahození od modré.

30. Vítkovice jsou v plném počtu. Tentokrát se hostům přesilovka příliš nevydařila.

29. Moc toho ale Pardubice nevyprodukovali. Střelu Píši i Somíka Málek pokryl. Teď už jen 5 na 4.

28. Pardubice si zahrají čtyři proti třem. Domácí Burger hrál nedovoleně vysokou holí. To bude zajímavé.

27. Máme tu první půtku. Za hrubost si jdou sednout Zohorna a Sedlák.

26. Už už se zdálo, že Pardubice znovu početní výhodu nevyužijí. Ale přihrávku zpoza branky sklepl Málkovi mezi betony Radovan Somík.  Skóre tedy 3:1

26. Ujčík se znovu zapisuje do utkání. Tentokrát dalším vyloučením. Pardubice mají přesilovku.

24. Růžičku v bráně Pardubic střídá Salfický.

24. Další přesilovka pro domácí a další bleskové využití! Lukáš Klimek tečoval nahození od modré a skóre je už 3:0.

23. Vítkovice hráli další přesilovky. A po pár vteřinách ji využívá rychlou střelou Vikor Ujčík. Domácí vedou 2:0.

23. Sedlákovo nahození Růžička moc neviděl, ale zvládl ho vyrazit. Vzápětí to zkoušel i Káňa. Neúspěšně.

21. Ujčík hned v první minutě druhé třetiny střílel od modré. Ale nebyla to pro Růžičku žádná těžká střela.

21. Druhá třetina začíná.

- V přestávce se podívejme na průběžné výsledky zápasů skupiny o udržení. Vary v druhé třetině vedou nad Litvínovem 3:1. V utkání Mladá Boleslav - Slavia se hraje teprve první třetina a gól zatím nepadl.

20. První třetina skončila.

20. Vítkovice jsou v plném počtu.

20. Kočího střela od modré. Málek měl ale dobrý výhled.

19. Pardubice se ale opět nemůžou dostat ani do útočného pásma. Vítkovice v pohodě vyhazují.

18. Střelec prvního gólu Ujčík si půjde sednout na trestnou lavici za nedovolené bránění. Další početní výhoda pro hosty.

18. Po výření Pardubic kolem vítkovického gólmana se bude vhazovat po pravici Málka.

17. Vítkovický Burger si najel do třetiny a přes jednoho z obránců vystřelil. Růžička nakonec zasahovat nemusel, protože puk těsně minul jeho branku.

16. Opět řada nepřesností ve středním pásmu na obou stranách.

15. A Vítkovice jsou kompletní. Hosté se v početní výhodě příliš nepředvedli.

14. Vítkovice zatím dobře brání. Minuta z uděleného trestu je pryč.

13. Hosté si zahrají přesilovku. Kudělka si jde na dvě minuty odpočinout za krosček.

11. Další šance Pardubic. Elkins mezi kruhy pálil nad rameno Málka.

10. Koukal s Kolářem teď dobře zaměstnávali Málka ve vítkovické brance. Ten si ale s jejich pokusy poradil a přerušil hru.

8. Píša udělal chybu, nastřelil Viktora Ujčíka, který se vydal do úniku a prostřelil Růžičku. Vítkovice vedou 1:0.

7. Zápas je teď plný nepřesností a nikomu z týmů se nedaří dostat na delší čas do útočné třetiny.

5. Pardubice jsou kompletní.

4. Vítkovice při přesilovce sice drží pásmo, ale hosté se i díky vlastní obětavosti úspěšně brání.

3. Kočí vyloučen za nedovolené bránění. Hosté si zahrají první přesilovku.

2. Vítkovice dobře napadadaly a Strapáč se díky tomu zajímavě dostal do šance. Gól z toho ale nebyl.

1. Domácí Hůževka první střelou prověřil hostujícího gólmana Hůževku. Ten chytá puk do náručí.

1. Zápas začíná.

- Hráči obou týmů už nastupují na led.

-

Utkání za pár minut začne, pojďme se podívat na sestavy týmů i rozhodčích:

Vítkovice: Málek (Šindelář) - Sloboda, Koma, Sedlák, Voráček, Kudělka, Punčochář - Húževka, Káňa T., Ujčík, Szturc, Burger, Štefanka, Šedivý, Klimek, Sýkora, Pohl, Strapáč, Káňa J.

Pardubice: Růžička (Salfický) - Sičák, Kočí, Píša, Kolář I., Benák, Havíř, Borer, - Bartek, Starý, Semorád, Koukal, Buchtele, Kolář II., Rákos, Elkins, Markovič, Zohorna, Kousal, Cetkovský, Somík
Rozhodčí: Fraňo, Minář - Bláha, Kostka

- Ostravané se musí oklepávat nejen z poslední vysoké prohry 0:6, ale i z řady zranění, které jejich tým stále trápí. Mužstvu totiž zatím chyběly velké opory jako Málek, Malík, Rehák, Trnka nebo Ovčačík.

- Připomeňme si, že stav série je 3:2 pro Pardubice, což znamená, že Vítkovice mají nůž na krku a musí dnes bezpodmínečně vyhrát. Hosté ale jistě udělají všechno pro to, aby svůj mečbol na ledě soupeře využili.

- Dobrý den, vítejte u dnešní online reportáže šestého čtvrtfinálového zápasu play off hokejové extraligy mezi Vítkovicemi a Pardubicemi. Úvodní buly je naplánované na 18:10.