ŽIVĚ Švédsko - Česko 2:5, Češi vstoupili do sezony skvěle

10. 11. 2011 21:10
Sledujte online reportáž ze zápasu hokejového Karjala Cupu mezi Švédskem a Českou republikou.

Minuta po minutě

- To je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a těším se nashledanou u dalších online reportáží.

- Další zápas sehraje česká reprezentace v sobotu od 16 hodin proti Finsku.

- Ve druhém dnešním utkání Karjala Cupu zvítězili Rusové nad Finskem 2:1 po samostatných nájezdech. Češi tedy díky tříbodovému zisku vedou tabulku úvodního turnaje letošní Euro Hockey Tour.

- Utkání rozhodla česká smršť v úvodu třetí třetiny. Během šesti minut dali Češi tři branky a zlomili odpor domácího týmu. Hvězdou zápasu byl kapitán Petr Nedvěd, který dal dva klíčové góly - úvodní a vítězný na 3:2. Dvakrát se trefil i debutant v národním dresu Jakub Petružálek.

60. Utkání skončilo.

60. Sedmnáct vteřin před koncem si ještě vystřelil Kvapil. Jeho rána z úhlu skončila v lapačce švédského brankáře.

60. Švédové se snaží zaútočit ale ztrácí kotouč za kotoučem. Jsou ve výrazné nepohodě.

59. Utkání už se v poklidu dohrává.

56. Švédové už nechávají zadní vrátka otevřená. Petružálek mohl zaútočit na hattrick, místo toho volil přihrávku na Blaťáka. Pěkná akce gólem nekončí.

54. Průcha s Petružálkem najížděli ve dvou na jednoho, Průcha zvolil střelu a těsně minul.

52. Počet hráčů na ledě se ale bleskově vyrovná. Persson dostává dvě minuty za držení hole.

52. Dvě minuty za zdržování hry teď pro změnu dostal český obránce Nakládal.

51. Novotného střelu srazil obránce Bäckman.

50. Vampola se nečekán nezván zjevil sám před švédskou brankou, Wesslau ani nevěděl, jak proti jeho dorážce zakročil.

49. Zámek českého týmu ukončil střelou Petružálek. Snažil se i o dorážku, Wesslau ovšem nadvakrát puk zkrotil.

49. Švédové dostávají dvě minuty za zdržování hry. Petrasek totiž vyhodil puk přes plexisklo. Češi si mohou vyzkoušet hru v početní převaze.

48. Na druhé straně předvádí pozorný zákrok rovněž Wesslau. Hubáčkovu střelu mezi betony ukryl ve výstroji.

48. Pozorný Štěpánek si s přehledem poradil se střelou jednoho ze soupeřů.

46. To je studená sprcha pro domácí Tre Kronors. Češi už vedou 5:2! Blaťákovu střelu od modré šikovně tečoval PETRUŽÁLEK a ve své premiéře v národním týmu dává již druhý gól.

46. Český tým vede již o dvě branky. NOVOTNÝ rozjel brejk a přihrával před branku, švédský obránce ale puk srazil mezi betony nešťastného Wesslaua.

45. Obránce Dahlback přizvedl střelecký pokus Aleše Kotalíka vysoko nad švédskou klec.

44. Nedvěd obral o puk švédského beka a mohl útočit na hattricka. V poslední chvíli ale ještě nezištně hledal Průchu, přihrávku ovšem zblokoval jeden ze Švédů.

44. Petružálkova střela doplachtila až do lapačky švédského brankáře.

43. Česko vede 3:2! Druhý gól v utkání střílí kapitán Petr NEDVĚD. Bílý tygr skóroval podobně jako v první třetině, ovšem tentokrát z druhé strany. Krátký švih a puk končí v šibenici bezmocného Wesslaua.

43. Jakub Štěpánek se štěstím zkrotil Brodinovu nepříjemnou ránu.

42. Češi oslabení přečkali, hned po návratu Hubáčka tentokrát rozhodčí naštěstí odpustili další faul Ševcovi.

41. Pokračuje přesilovka Švédů, Hubáček bude ještě přes minutu na trestné lavici.

41. Začala třetí třetina.

- Druhá třetina měla podobně fantastický úvod, jako první část. Poprvé se v reprezentačním dresu trefil nejproduktivnější hráč KHL Petružálek. Pak ovšem iniciativu převzali domácí a výsledkem byly dva góly a srovnání stavu.

40. Druhá třetina skončila.

40. Persson stihl vypálit, Štěpánek vyrazil do ochranné sítě. Do konce druhé třetiny zbývá jediná vteřina.

40. Velký závar Švédů, kteří mohli dokonat obrat v zápase. Čeští hráči byli jako na kolotoči, logickým výsledkem byl faul. Na trestnou lavici musí Hubáček za hákování.

39. Po střele Zíba se kotouč odrazil k Petru Hubáčkovi, ten ho ovšem v tísni nedokázal zkrotit a rychle vystřelit.

39. Mojžíš z ostrého úhlu málem překvapil Wesslaua.

38. Bäckman skáče na led, domácí reprezentace je v plném počtu.

38. Českému týmu se přesilovka nedaří, Švédové dokázali dvakrát bez potíží vyhodit.

36. Nedvěd, Kotalík, Vampola, Průcha a Blaťák. To je hlavní česká zbraň na přesilovky.

36. Vampola byl faulován, Česko bude hrát druhou přesilovku. Tu první proměnil Petružálek. Na trestnou lavici míří Bäckman.

35. O pár vteřin později ovšem Švédové sronávají na 2:2. Z podobného místa jako v první třetině Nedvěd skóruje ANDERSSON. Štěpánek si na puk sáhl betonem, ovšem jeho cestu do sítě neukončil.

35. Po chybě českého týmu ve středním pásmu šli tři žlutomodří proti jedinému českému obránci. Situaci ale nezvládli, nedokázali si přesně přihrát.

32. Hubáček už byl příliš dlouho na ledě, přesto dokázal nebezpečně vystřelit.

32. Kotalík byl sražen za brankou, ruští rozhodčí ovšem tvrdý zákrok jednoho ze Švédů neposoudili jako nedovolený.

30. Vampola bombou od levého mantinelu vyprášil výstroj švédského gólmana.

29. Klepišova nádherná akce gólem nekončí. Český útočník ukázal naplno svou šikovnost, otočkou se mezi kruhy zbavil beka, Wesslau vyrážel. Brejk Švédů poté vychytal zase český brankář.

28. Zackrisson mohl vyrovnat. Najížděl sám na Štěpánka, ten ovšem srazil betony včas k sobě a zachránil svůj tým.

27. Švédové snižují na 2:1. Sedm sekund před návratem vyloučeného Kotalíka nejprve vypálil do tyče švédský bek, puk poté dotlačil za Štěpánka Andreas JÄMTIN.

26. Hubáčkova skvělá práce ve středním pásmu. Zkušený útočník udržel puk a nakonec přihrál na modrou Nakládalovi, který vyzkoušel Wesslaua.

25. Aleš Kotalík se zlobí, ale není mu to nic platné. Ruský rozhodčí ho posílá na dvouminutový pobyt na trestnou lavici za podražení.

24. Čtvrtá lajna Švédů se usadila v útočném pásmu, kotouč ale do nebezpečného prostoru nedostala.

23. Vzápětí měl příležitost Kotalík, ale nedal.

22. Česko využívá přesilovku a vede 2:0. Svůj první reprezentační gól dává ve své premiéře hvězda KHL Jakub PETRUŽÁLEK. Útočník se dostal až před Wesslaua po kombinaci s Klepišem.

22. Pěkná kombinace došla až k Nakládalovi, který z dobré pozice trefil boční síť.

22. Petružálek, Koukal, Klepiš, Nakládal a Ševc. To je první přesilovková sestava Čechů.

21. Průcha s Nedvědem hned na začátku druhé třetiny dobře zapracovali a prvně jmenovaný si vynutil faul Švédů. Česko bude hrát svou první přesilovou hru.

21. Začala druhá třetina.

- Devětatřicetiletý Petr Nedvěd, liberecký útočník, je zatím jediným střelcem úvodního utkání reprezentační sezony. Hraje se svižný hokej s mnoha zajímavými možnostmi na obou stranách.

20. První třetina skončila.

18. Nedvěd zachytil rozehrávku Švédů, posunul na Hubáčka, který dobře viděl mezi kruhy Irgla. Ten střílel z první, Wesslau skvěle zasáhl.

18. Bäckman nabil najíždějícímu Zackrissonovi, Štěpánek byl opět na svém místě.

16. Kotalík perfektně napadal za brankou, vybojoval puk a vyzval ke gólu Novotného. Ten možná zbytečně hledal ještě před prázdnou brankou Hubáčka. Vzápětí Štěpánek zlikvidoval rychlý brejk domácích.

15. Mika Hannula předvedl vynikající individuální akci, obkroužil branku Štěpánka, jemuž na poslední chvíli u levé tyčky znovu vypomohl Nakládal.

14. Výborně, i ve druhém oslabení předvedl český tým dobrý výkon a dokázal se ubránit.

14. Kronwall tvrdě vypálil z levého kruhu, Češi jeho bombu srazili vysoko nad branku.

12. Vzápětí ovšem další nedovolený zákrok Čechů. Irgl dostává dvě minuty za hákování.

11. Vyhodit dokázal i Nakládal a Nedvěd už je zpátky na ledě.

11. Dobrá práce Klepiše, který ve spolupráci se Ševcem vyhodil puk ze třetiny.

10. Oslabení začalo výborně. Koukal s Průchou zachytili kombinaci Švédů a pokusili se o kontr. V závěru akce ovšem neměli dostatek sil.

9. A Švédové z tlaku vybojovali přesilovou hru. Petr Nedvěd fauloval Sundha a míří na dvě minuty sedět.

9. Švédové se rozjíždějí. Bek Karlsson si sjel pro kotouč až do mezikruží a prudkou ranou vyzkoušel Štěpánkovu pozornost.

8. Obránce Nakládal předvedl velmi obětavý zákrok. Pádem za již překonaného Štěpánka zabránil prakticky jistému gólu. Švédové přes něj kotouč do branky nepropasírovali.

7. Průcha je velmi aktivní. Střelou z úhlu znovu notně zaměstnal švédského gólmana, ten zasahoval vyrážečkou.

6. Wesslau betonem vyrazil pohotovou střelu Petra Průchy.

6. Po chybě Nakládala nabíjel od modré čáry spoluhráčům Persson. Tečovaný puk skončil v ochranné síti.

4. První výpad Švédů. Järnkrok pálil z podobného místa jako Nedvěd, ovšem Štěpánka vůbec neohrozil.

4. Po dobré přihrávce zpoza branky mohl zvýšit Novotný, bekhendem ovšem minul.

3. Nedvěd dal teprve svůj druhý reprezentační gól a stal se nejstarším střelcem v historii národního týmu.

3. Úžasný comeback Petra NEDVĚDA. Kapitán vyvezl puk do útočného pásma a od levého mantinelu poslal puk do horního rohu švédské branky. Česko vede 1:0.

2. Češi za necelé dvě minuty prostřídali všechny čtyři lajny. Zatím se hraje bez přerušení.

2. Po nahození Mojžíše si Wesslau připsal první zákrok.

2. Kotalík s Hubáčkem ve středním pásmu zdařile kombinovali, zastavil je ovšem ofsajd.

1. Průcha vyvezl puk do útočného pásma a první střelu v utkání, avšak nepřesnou, si připisuje kapitán Nedvěd.

1. Utkání začalo.

- Změna ve švédské brance. Místo Fastha bude čelit útokům českého týmu nováček Wesslau.

- V hale ve švédském Örnsköldsviku už zazněly státní hymny. Čechy vede do boje jako kapitán Petr Nedvěd, který oblékl reprezentační dres poprvé po dlouhých 15 letech.

Sudí Utkání bude mít na starosti tato trojice rozhodčích: Bulanov (Rusko), Ravodin (Rusko) - Käck (Švédsko).

Sestava Švédů Tři korunky budou hrát v tomto složení: Fasth - Petrasek, Kronwall, Backmän, Karlsson, Brodin, Fernholm, Hjalmarsson, Dahlbeck - Hannul, Warg, Thörnberg - Andersson, Persson, Fast - Jämtin, Järnkrok, Harju - Zackrisson, Falk, Sundh.

Sestava ČR Česko nastoupí v této sestavě: Štěpánek - Ševc, Blaťák, Nakládal, Čáslava, Mojžíš, Zíb, Trončinský - Irgl, Nedvěd, Průcha - Kotalík, Novotný, Hubáček - Petružálek, Koukal, Klepiš - Kvapil, Vampola, Adamský - Orsava, Pech.

- "Každý zápas je výzvou, jen s některým soupeřem máte tu bilanci lepší a s některým horší. Víme, že se Švédy dobrá není, ale chceme udělat maximum pro to, aby se zlepšila," věří Hadamczik.

- Českému týmu to na Švédy nejde dlouhodoběji. Například loni uspěli jen v jednom z pěti vzájemných zápasů.

- "Oproti mistrovství světa proti sobě stojí úplně jiné týmy. Nyní proti nám bude stát mužstvo, které bude hrát v domácím prostředí s maximálním úsilím a velmi dobrým bruslením," řekl po středečním tréninku v Praze kouč Čechů Alois Hadamczik.

- Český národní tým nastoupí proti soupeři, který jej vyřadil v semifinále posledního mistrovství světa v Bratislavě. Zápas tehdy hokejisté "Tre kronors" ovládli v poměru 5:2.

- Dobrý večer, vítejte u online reportáže z prvního utkání české hokejové reprezentace v nové sezoně. Na finském Karjala Cupu budou soupeřem Čechů neoblíbení Švédové. Hrát se bude paradoxně ve Švédsku. Zápas začíná v 19 hodin.