ŽIVĚ Sparta vyhrála v Brně 5:2, Zlín - Plzeň 1:0

14. 3. 2012 19:25
Sledujte online přenos ze čtvrtfinále play off

Brno - Vítěz základní části, Sparta, vyjel ke třetímu zápasu čtvrtfinále play off hokejové extraligy na brněnské kluziště.

Pražany čeká pořádná zkouška před brněnskými fanoušci, kteří jsou bouřlivým povzbuzováním svého týmu pověstní. Stav série je 1:1 na zápasy. Současně se hraje ve Zlíně duel domácích hokejistů s Plzní. Západočeši vedou v sérii 2:0.

V online přenosu budeme sledovat zápas Komety se Spartou, ze Zlína vám budeme přinášet změny stavu.

Utkání Sparty s Brnem právě skončilo. Hosté vyhráli 5:2 a ujali se vedení ve čtvrtfinálové sérii 2:1.

59. Brno si ještě zahraje přesilovou hru, nicméně o vítězi už je s největší pravděpodobností rozhodnuto.

57. Sparta zasazuje asi poslední ránu a dává gól na 5:2. Konkrétně se o pátou branku Petr Tenkrát, který dorazil do branky Tonovu střelu.

53. Velká šance Brna. Divíšek teď nechal vyniknout gólmana Sparty, který ho vychytal v jasné šanci.

48. Brno snižuje. Roman Erat se krásně prokličkoval hostující obranou a prostřelil Pöpperleho. Stav je tedy 2:4 z pohledu Komety.

45. Hostující Bližňák na trestné lavici. Přesilovku Komety ale brzy utíná faul domácího Divíška. Haje se ve čtyřech.

44. Brno se ještě snaží s výsledkem něco udělat. Pöpperle teď pokus Erata bezečně chytá.

Druhé čtvrtfinále ve Zlíně končí fotbalovým výsledkem 1:0 pro Zlín, který tak snížil stav série na 1:2.

42. A hned na začátku třetí třetiny Sparta zvyšuje náskok. Přihrávku zpoza branky zúžitkoval Mário Bližňák.

41. V Brně začala třetí třetina.

40. Druhá třetina skončila. Sparta nyní vede nad Kometou 3:1

39. Brno těsně před koncem třetiny sevřelo hosty v jejich třetině, domácí z toho ovšem nic nevytěžili.

37. Jánský narazil do Divíška jako do stromu a z ledu mu pomáhal jeden ze sparťanských lékařů. Vypadá to, že ale bude v pořádku.

35. Sparta zvyšuje na 3:1. Po faulu Erata se hrálo ve čtyřech, Michal Sersen napřáhal v útočné třetině a propálil všechno co mu stálo v cestě.

Ve Zlíně začala třetí třetina.

34. Střelec prvního gólu Sparty Foster se provinil proti pravidlům a hosté budou hrát další oslabení.

33. Sparta zvyšuje na 2:1! Hosté už byli kompletní, když Petr Ton dopravil kotouč za záda Trvaje. Skvělou přihrávkou se ukázal Bližňák.

30. Sparta hraje oslabení. Brnu se ale nedaří udržet delší dobu v pásmu.

27. Velká šance Komety. Tomáš Svoboda v přečíslení minul brunku Sparty.

25. Sparta srovnává na 1:1. Alex Foster měl chvíli času u levé tyče a propálil Trvajovy betony.

Druhá třetina zápasu Zlín - Plzeň skončila. Stav je 1:0 pro domácí.

22. Šance Sparty. Ton během přesilovky nahazoval před branku Brna. Treille se snažil dorážet. Ale proti Trvajovi neuspěl.

21. Druhá třetina utkání Brno - Sparta právě začala.

Skóre se ve 26. minutě pohnulo i v zápase Zlín - Plzeň. K puku se dostal domácí Ondřej Veselý, který krásně vykoupal Svobodu a Zlín vede 1:0.

20. První třetina utkání Brno - Sparta právě skončila.

19. Práce pro videorozhodčího. Jeden z obránců Sparty úmyslně posunul branku, když už Erat mířil do prázdné brány. Videorozhodčí gól nepotvrdil a hlavní sudí nařídil trestné střílení. To ale Erat neproměnil.

17. Sparťané jeli v oslabení ve dvou na jednoho, ale situaci nevyřešili nejlépe. Konkrétně Pacovský.

13. První gól ale dává Brno. K Tomáši Svobodovi se odrazila střela Vašíčka, objel si gólmana Pöpperleho a zakončil do odkryté branky. Domácí publikum bouří.

10. Treille se dostal do úniku a spěchal k Trvajovi. Zkoušel kličku do forhendu, ale byl už blízko Trvaje. O pár desítek vteřin později provětral betony domácího gólmana Ivan Rachůnek. Sparta je zatím mnohem nebezpečnější.

Ve Zlíně právě skončila první třetina 0:0.

7. Velká šance Komety. Po Eratově přihrávce zpoza brány se před branku tlačil Koreis, trefil však jen beton Pöpperleho.

6. Obrovskou šanci teď neproměnil hostující Tenkrát. Brněnští špatně rozehráli a nabídli útočníkovi Sparty možnost ke střele z ideální pozice. Trvajovi puk vypadl, ale mimo branku.

2. Sparta jako první hrála přesilovku. Nic z početní výhody ovšem nevytěžila.