Extraliga • 4. předkolo play off • 18:20

54. Tomica (Jelínek)

Hezké odpoledne při sledování on-line přenosu z pátečního čtvrtého předkola extraligového play off mezi Slavii a Pardubicemi, které už může sérii ukončit.

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Šenkeřík, Kadlec, Holub, Valach, Wharton, Kolařík, Knot – Krenželok, Žejdl, Bednář – Tomica, Jelínek, Stránský – Doležal, Růžička, Skokan – Poletín, Klhůfek, Vrdlovec

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Salfický) – Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Kočí, Píša – Zohorma, Cetkovský, Sýkora – Tybor, Nosek, Radil – Semorád, Nahodil, Kolář – Číp, Moučka, Mozer

Ještě jednou hezký večer z pražské O2 areny. Za malou chvíli začne zápas, který může rozhodnout o posledním postupujícím do čtvrtfinále play off letošní extraligy. Pardubice mají na ledě Slavie mečbol, vedou 2:1 na zápasy a dnes mohou sérii ukončit.

Slavia začala předkolo výborně, přivezla si z venkovního kluziště nadějný stav 1:1 a měla v plánu sérii doma ukončit. Včera ale na domácím ledě po dramatickém závěru prohrála 2:4 a teď bojuje nejen o návrat série na led Pardubic, ale také o prodloužení trenérské štace Vladimíra Růžičky. Ten je na střídačce Slavie už čtrnáct let, v případě prohry se dnes ale s klubem svého srdce bude na nějaký čas kvůli reprezentaci loučit.

Slavia - Pardubice: Vladimír Růžička
Slavia - Pardubice: Vladimír Růžička | Foto: CPA Eduard Erben
1

Utkání právě začalo.

2

Slavia se hned na začátku zápasu dostává do problémů, bude hned z kraje bránit oslabení. Dvě minuty za hákování totiž dostává Petr Jelínek.

3

Z levého kruhu napřáhl kanonýr Petr Sýkora, ale Dominik Furch dosud největší přesilovkovou příležitost hostů kryje.

4

Jinak toho ale Pardubice v přesilové hře moc nepředvedly, Slavia už hraje v plném počtu.

4

Hned na to se Slavia pouští do útoku. Od modré pálil kanadský obránce Wharton, ale také Hudáček spolehlivě zasahuje.

5

Jelínek měl na levé straně hodně času, a tak napřáhl ke střele - trefuje tyč!

6

Po zakázaném uvolnění Slavie střílel Zohorna, Furch nadvakrát puk chytil.

8

Zatím se hraje hodně opatrný hokej. Slavia se snaží hrát, ale marně hledá cestu zahuštěným středním pásmem.

9

Zohorna objel bránu a hledal přihrávkou přes brankoviště Radila, ten měl ale k puku hodně daleko.

11

Vladimír Růžička se vzteká, ale má to marné: Juraj Valach sestřelil vysokou holí soupeře a je to s krví, takže bude Slavia čtyři minuty bránit.

12

Pardubice drží pásmo a Cetkovský stojí zaparkovaný před Furchem, aby gólman Slavie nic neviděl. Jenže střelba stále nepřichází a tak Slavia docela v pohodě brání.

12

Nakonec se odhodlal k ráně Zohorna, ale Furch vyráží puk do ochranné sítě.

13

Polovina přesilovky Pardubic je pryč a Bednář vyhazuje puk přes všechny čáry.

13

Pardubičtí fanoušci už zvedali dvakrát po sobě ruce, ale zbytečně! Nejprve Tybor nedotáhl blafák do bekhendu a hned po něm dorážkou minul prázdnou bránu Nosek!

14

Slavia se štěstím dlouhé oslabení přežila. Na závěr přesilovky pálil ještě Kočí, ale jeho rána trefila jen zadní mantinel.

15

Krenželok překvapil pardubického brankáře nahozením z nulového úhlu, puk se odrazil mezi kruhy na volej Whartona, jenže ten minul zařízení.

16

Slavia se dostala do brejku, přečíslení tři na dva ale nesehrála vůbec dobře  a rozhodčí píská ofsajd.

17

A stalo se to znovu. Klhůfek pak po odpískání navíc vystřelil, takže si to s ním lehkou fackou vyříkal obránce Benák.

18

Zatím se nehraje pohledný hokej. Hra je plná přerušení a zbytečných chyb, teď se do ofsajdu vystavily Pardubice.

19

Na konci první třetiny už se nikdo do odvážných věcí pouštět nechce, přihrávka Pardubic přes střední pásmo byla sražena do hlediště, takže se hra zase kouskuje.

20

První třetina skončila.

Je konec první třetiny, která moc hokejové krásy nenabídla. Viděli jsme jednu velkou šanci na každé straně. Domácí Jelínek trefil tyč, pardubický Nosek zase minul dorážkou prázdnou bránu, a proto je stav po dvaceti minutách nerozhodný 0:0. Druhá třetina čtvrtého předkola začne přibližně v 19:15.

21

Druhá třetina začala.

22

Nahodil poslal na Furcha lehký oblouček a Pardubice získaly pásmo. Ani na začátku druhé třetiny není tempo zápasu zrovna strhující.

24

Asi třicet vteřin se hráči přetlačovali v rohu o puk a rozhodčí za žádnou cenu nechtěl hru přerušit. Pak Slavia puk protečovala do středního pásma a takhle nějak se hra přelévá ze strany na stranu už od začátku třetiny...

25

Konečně nějaké vzrušení! Pardubice jely do přečíslení dva na jednoho, jenže Cetkovský prováhal přihrávku na Sýkoru a musel střílet sám. Furch ho vychytal!

26

Furch měl další problémy, Zohorna se totiž od mantinelu dostal až ke střelecké pozice a gólman Slavie rozhodně neměl puk pod kontrolou.

27

A dotřetice výborný Furch! Tybor si poklepal o přihrávku do tandemu a pálil osamocen z pravého kruhu. Gólman Slavie kopl betonem a ránu vyrazil ven!

29

Pardubice mají velký tlak a jsou blízko prvnímu gólu. Tentokrát měl Furch velké štěstí, že ho hezká teč Jana Koláře zasáhla do masky.

30

Další šance Tybora, který zachytil rozehrávku Slavie a byl znovu sám na pravém kruhu. Cestu puku do brány zastavil obětavý obránce Holub, který padl do rány.

32

Zatím to teda rozhodně nevypadá na to, že je to Slavia, kdo potřebuje hrát. Domácí nejsou schopni dostat Pardubice pod tlak, dokonce se nemohou dostat přes střední pásmo, a proto hrají hlavně hosté.

32

Z toho také pramení další přesilová hra "Pojišťováků", Dominik Furch pod tlakem odpálil puk za mantinel a dostává dvě minuty za zdržování hry.

33

Zohozrna z mezikruží přestřelil a slávisté odražený puk od buzeru odrazili do bezpečí až za Hudáčka.

34

Slavia je kompletní, domácí měli přesilovku soupeře dobře přečtenou.

36

Po hodně hodně dlouhé době se Slavia dostala ke střele. Jelínek na modré přiťukl do jízdy Stránskému a ten pálil z pravého křídla. Hudáček vykopl ránu nad ledem betonem.

38

Slavia snad chce soupeře uspávat: Vrdlovec po deseti minutách totální hokejové nudy přiťukl do jízdy Klhůfkovi a ten byl sám před gólmanem, jenže přestřelil!

39

Krenželok vyhrál buly sám pro sebe a pálil, gólman Pardubic chytá.

39

A hned poté se v brejku hned dostal do velké šance Tybor. Byl sám před Furchem a mířil nad vyrážečku, ale gólman Slavie tváří tvář zase šanci pardubického střelce likviduje!

40

Druhá třetina skončila.

Je konec a ani po čtyřiceti minutách jsme gól v O2 areně neviděli. Co si budeme povídat, hezký hokej se rozhodně nehraje. Slavia sice musí zvítězit, ale zatím sází hlavně na obranu a čeká na chybu soupeře. Jsou to tedy Pardubice, které mají mírně navrch, protože se snaží tvořit hru, ale Furch v bráně domácích je zatím výborný.

41

Třetí třetina začala.

42

Semorádovi se svezl puk po čepeli tak šťastně, že doputoval na hůl úplně volného Koláře, který hned z levého kruhu pálil. Furch výborně zasáhl!

43

I na začátku třetí dvacetiminutovky Slavia čeká a nechává Pardubice hrát, tentokrát Furch ale zasahovat nemusel. Rána z dálky letěla metr vedle.

44

Petr Sýkora nabral rychlost, prosmýkl se kolem mantinelu a pak vypálil ohromnou šlupku, kterou Furch ani nemohl udržet. Dlaň ho musí štípat ještě teď, z lapačky se ale puk odrazil vedle levé tyče a Slavia žije dál.

45

Radoslav Tybor dneska mohl už minimálně potřetí otevřít skóre zápasu, byl opět sám za obranou a střílel z levého kruhu. Zase nad!

45

Bylo to v signalizované výhodě, Pardubice budou hrát přesilovku. Lukáš Žejdl totiž za bránou mimo hru dohrál Gregorce a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

46

Nicméně se v útoku objevila Slavia. Doležal střílel jen do připravené náruče gólmana.

47

Křižná přihrávka Pardubic prošla brankovištěm a z jedničky mohl u levé tyče pálit Vašíček, Furch se znovu stihl přemístit!

47

Hraje se v plném počtu.

49

Čas běží dál a na ledě se neděje v podstatě vůbec nic. Dál se hraje opatrný hokej bez gólových šancí.

Na zápas se přišlo podívat 5 708 diváků.

51

Šenkeříkovo nahození letělo asi metr vedle a na druhé straně Kolář slabým střeleckým pokusem trefil Furcha.

53

Obě útočné pásma jsou defenzívou na modrých čarách zavřená dál. Individuálně to zkusil Bednář, ani jeho rychlé ruce nebyly nic platné.

53

Na druhé straně to vypadalo zajímavěji. Nosek se obtočil kolem brány, ale bekhende zvedl moc nad. Pak ještě střílel z dálky Píša, ale Furch udělal krok dopředu a ránu pokryl.

54

Doležal střílel z úhlu a Hudáček předvedl hodně zvlášní zákrok, i když se ale po střetu se slávistou válel na ledě, dokázal puk před brankovou čárou udržet.

54

GÓÓÓL! Slavia vede 1:0! Teď se Pardubice drží za hlavu, Slavia, která celý zápas jen bránila a nechávala soupeře hrát, jde do vedení! Byl to šťastný gól, ale i takový se počítá! Po přihrávce Jelínka střílel ze tří metrů Tomica a s obrovskou klikou propasíroval puk mezi betony Hudáčka!

56

Teď měli štěstí domácí znovu, ale na druhé straně. Nahodil centroval před bránu, kde byl Kočí sám, ale měl přihrávku na moc dlouhou hůl.

56

Žejdl mohl dát Slavii klid! Byl sám mezi kruhy a měl čas udělat ještě tři kroky před bránu a až pak vystřelit, ve vyložené šanci minul!

57

Konečně má hokej tempo. Slavia hraje s chutí, Skokan trefil Hudáčka, k dorážce se ale nikdo nedostal.

58

Pardubice teď musí hrát a snaží se o závěrečný nápor, Sýkora promáchl dorážku, ale hosté zůstávají v pásmu.

59

Těžké chvíle pro Slavii, která dlouho bránila. Pak ale Zohorna trefil Jelínka a puk se odrazil do středního pásma.

59

Minutu a půl před koncem trefil Tybor Furcha, Pardubice mají útočné pásmo a vše nasvědčuje tomu, že to zkusí bez brankáře. Trenér Venera už si taky bere oddechový čas.

Pardubice hrají skutečně v šesti, vhazuje se po levici Furcha.

60

Pardubice měly drtivý tlak, ale Furch obě rány od Petra Sýkory chytá!

60

Puk je ve středním pásmu, do konce zbývá dvacet vteřin...

60

Je konec! Jediný gól Marka Tomici rozhodl o tom, že Slavia po výhře 1:0 vrací sérii na led Pardubic. Až tam se v neděli rozhodne o tom, kdo postoupí do čtvrtfinále!

Slavia dnes své vítězství doslova ubránila, 50 minut doslova vyčkávala a nechávala soupeře hrát, pak přišel tvrdý úder. Hosté byli většinu zápasu lepší, ale hrdinou zápasu je domácí gólman Dominik Furch.