Extraliga • 5. předkolo play off • 18:20

6:4
Slavia Praha
16. Kočí (Kolář), 26. Semorád (Kočí), 30. Zohorna (Cetkovský, Kolář), 41. Sýkora, 42. Tybor, 44. Tybor
1. Bednář (Krenželok, Kolařík), 7. Skokan (Poletín, Šenkeřík), 29. Jelínek, 39. Wharton (Bednář, Krenželok)

Hezké odpoledne z Pardubic, kde se v neděli v 18:20 rozhodne o tom, kdo se stane posledním čtvrtfinalistou letošního ročníku hokejové extraligy. Sérii mezi Pardubicemi a Slavii rozhodne pátý zápas o všechno.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Salfický) – Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Kočí, Píša – Zohorna, Cetkovský, Sýkora – Tybor, Nosek, Radil – Semorád, Nahodil, Kolář – Číp, Moučka, Mozer

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Kolařík, Knot, Šenkeřík, Valach, Holub, Wharton, Štich – Krenželok, Žejdl, Bednář – Doležal Jiří, Jelínek, Stránský – Poletín, Růžička, Skokan – Doležal Tomáš, Langhammer, Klhůfek

Pardubická ČEZ Aréna se dvacet minut před začátkem utkání plní hodně pomalu, to ovšem nic na důležitosti dnešního zápasu nemění. Už za malou chvíli vypknu utkání, které poraženému celku ukončí sezonu. Slavia utekla hrobníkovi z lopaty už v pátek: na domácím ledě byla horším týmem, Pardubice ji přestřílely 41:14, ale prohrály 0:1 a dnes se série vrátila na jejich led.

Také dnes ale řeší Slavia velký problém: v obraně chybí zraněný kapitán a lídr týmu Petr Kadlec.

Petr Kadlec (2012)
Petr Kadlec (2012) | Foto: Jakub Šafránek

Dnešní utkání definitivně rozhodne o složení čtvrtfinále. Na dvojicicíh Plzeň - Brno a Hradec Králové - Zlín se už nic změnit nemůže, na své soupeře ale stále čeká po základní části první Sparta a druhý Třinec. Pokud Pardubice vyhrají, narazí ve čtvrtfinále už v úterý na Třinec a Sparta bude hrát s Vítkovicemi, pokud se bude z postupu dnes radovat Slavia, čekají nás ve čtvrtfinále dvě atraktivní derby: Sparta - Slavia a Třinec - Vítkovice.

Oba týmy už se srovnaly na hrací plochu, za malý okamžik zazní česká státní hymna a po ní už utkání začne.

1

Utkání právě začalo.

1

GÓÓÓL! Slavia vede 1:0! No tak to je neuvěřitelné, Slavii stačilo 11 vteřin k prvnímu gólu. Obránci domácích si vůbec nevšímali puku ani toho, že se mezi nimi prohnal JAROSLAV BEDNÁŘ, ten byl sám před Hudáčkem a nekompromisním golfákem poslal puk k jeho levé tyči!

2

Domácí se pomalu probouzejí z obrovského šoku a Slavia hraje to, co se jí líbí: v pěti stojí na vlastní modré a čeká, co soupeř zmůže.

3

Bednář byl zase v akci, tentokrát hezkou zadovkou našel u první tyče zpoza brány Žejdla, jenže ten nepřekonal beton Hudáčka.

4

Wharton ztratil hůl a Slavia byla chvíli pod tlakem, těsně před Furchem se snažil puk tečovat Nahodil, ale asi 30 centimetrů nad ledem touš minul a gólman Slavie stačil betonem nahození vyrazit.

5

Furch má další zákrok, tentokrát dost snadný: v náručí drží puk po nahození ze středního pásma.

6

Zatím to jsou ze strany Pardubic jen velké zmatky v obraně. Dvakrát zůstal za ní sám nekrytý Doležal, ale Hudáček měl vždy štěstí, že si útočník Slavie nikdy nedokázal včas pracovat puk a musel pro něj až k zadnímu mantinelu.

7

GÓÓÓL! Slavia vede 2:0! Slavia se raduje z druhého gólu! David Skokan v plné rychlosti na levém kruhu naznačil střelu, nechal povyjet Hudáčka z brány a pak jí bleskově objel tak, že dokázal zasunout tyč k jeho vzdálenější tyči!

Slavia-Litvínov: radost Slavie
Slavia-Litvínov: radost Slavie | Foto: CPA Eduard Erben
8

Pardubice mají tlak, ale jen optický. I když se teď dlouho hrálo v obranném pásmu Slavie, domácí nedokázali puk odpoutat od hrazení a Furch tak zůstal bez práce.

10

Domácí chtějí hrát a tvořit, ale jsou zatím naprosto bezradní. O puk většinou přicházejí už ve středním pásmu.

11

Teď se jim to povedlo, jenže Nahodil ve střelecké pozici na pravém kruhu prováhal vhodný okamžik k ráně a Furch znovu do rozkleku ani nemusel.

13

Pardubice budou hrát přesilovou hru, dvě minuty za sekání dostává Vladimír Růžička mladší.

13

Jenže domácí se nemohou dostat do pozice v pásmu, Slavia už dvakrát vyhodila.

14

Na modrou dostal nabito Nosek, ale minul a Slavia znovu posílá puk přes všechny čáry.

15

Z pohledu domácích tohle nebyla vůbec dobře sehraná početní výhoda, mladý Růžička už se vrátil na led a Slavia hraje v pěti.

15

Hosté ale nemohli prostřídat a byli pod tlakem, vzniklý problém řeší nekompromisním vyhozením puku na zakázné uvolnění.

16

GÓÓÓL! Pardubice snížují na 1:2! Domácí ale i po buly drželi pásmo a tomuto tlaku už nešlo odolat. Václav Kočí si na modré srovnal puk a navzdory obětavě padajícím soupeřům čistým průstřelem poslal puk za bezmocného Furcha!

18

Domácí chtějí vyrovnat. Tybor výborně viděl napřaženého Noska, který na pravém kruhu z jedničky pálil a pak zvedal hlavu ke stropu. Bránu minul jen o pár centimetrů.

19

Od Sýkorových bruslí se střílené nahození odráží těsně vedle prázdné brány Furcha!

19

Ale v problémech byl i Hudáček, protože Klhůfek mezi kruhy krásně našel Lanhamera a ten jen těsně přestřelil!

20

Teď se dějí věci! Jiří Vašíček si na druhé straně sjel před bránu a poslal puk do sítě, jenže sudí Minář nekompromisně rozpažil pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Opakované záběry na kostce ale podle názorů fanoušků ukazují něco úplně jiného.

20

První třetina skončila.

Je za námi prvních dvacet minut rozhodujícího utkání série předkola play off, po které mají o gól blíž hosté. Slavia vsadila vše na obranu a brilantně sehrané brejky. Po akcích Bednáře a Skokana vedla už 2:0 a hrát museli domácí: ti v závěru dvacetiminutovky přebrali iniciativu, ale podařilo se jim zatím jen snížit.

Druhá třetina začne přibližně v 19:16.

21

Druhá třetina začala.

22

Pardubice začaly náporem, Jan Kolář ale sám ze tří metrů nepropálil padajícího Furcha!

23

Teď jim ale rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

24

Teď tlačila Slavia, Štich ale od modré trefil jen střed brány a připraveného Hudáčka.

25

Petr Jelínek se kličkou na střed dostal mezi obránci Pardubic ke střele, ale Hudáček zakročil.

26

Na druhé straně zase Furch lehce lapačkou hrábl po ráně Vašíčka.

26

GÓÓÓL! Pardubice srovnávají na 2:2! Václav Kočí vypálil ze stejné pozice jako v první třetině a jeho ránu lehkou tečí ještě upřesnil tečí JAN SEMORÁD. Furch neměl nárok a v Pardubicích začínáme od nuly!

27

Domácí mohou v útoku směle pokračovat, budou hrát přesilovou hru. Dvě minuty za vysokou hůl totiž dostává David Štich.

28

Pardubicím přesilové hry nejdou v celé sérii a ani teď. Minuta z početní výhode je pryč, Furch bez zákroku a po ofsajdu domácích se bude vhazovat ve středním pásmu.

29

Poletín dokonce ve vlastním oslebaní vyrazil dopředu a Hudáček měl s jeho střelou problémy.

29

GÓÓÓL! Slavia vede 3:2! Tragické přesilovce domácích dala korunka hrubá chyba Tybora při rozehrávce, po které se rozjel do samostatného úniku PETR JELÍNEK a chladnokrevně ve vlastním oslabení vrací Slavii vedení!

30

Hosté hrají v plném počtu a další velkou šanci spálil Bednář. Po přečíslení dva na jednoho pálil jen do Hudáčka!

30

GÓÓÓL! Pardubice srovnávají na 3:3! Hned z protiútoku přichází trest za nevyužitou šanci i blesková odpověď na Jelínkův gól! Cetkovský také v přečíslení uvolnil TOMÁŠE ZOHORNU, který se vyhl padajícímu Furchovi a zametl puk do prázdné brány!

31

Hraje se ve vynikající atmosféře a hosté budou hrát znovu v oslabení. Dvě minuty za hákování dostává Pavel Kolařík.

32

Pardubice jsou i v této početní výhodě zoufalí, Slavia jim v první minutě dokonce vůbec nepůjčila puk.

33

Krenželok střílel v oslabení bekhendem do Hudáčka, diváci už začínají na domácí hráče za špatně sehranou početní výhodu pískat.

34

Hosté jsou v plném počtu a do akce se řítil Poletín, v samostatném úniku ho v poslední možné chvíli faulem zastavil Václav Kočí a přesilovku si zahraje Slavia!

35

Chybu v přesilovce vyrobila i Slavia! Jaroslav Bednář dostal pukem do obličeje a Petr Sýkora v zápětí vyrazil do samostatného úniku, Furcha nepřekonal, ale byl faulován a počet hráčů na ledě se přesně na minutu vyrovná! Dvě minuty za sekání dostává Šenkeřík.

36

Po přihrávce Klhůfka pálil od modré doležal, s tímhle ale Hudáček nemohl mít problémy.

37

Hosté hrají v plném počtu, Šenkeřík hned z trestné lavice po domácí chybě utekl do samostatného úniku, ale Hudáček udržel puk před brankovou čárou!

39

Tybor zkusil rychlý švih zpoza obránce a Furch nestihl reagovat, jenže puk letěl kousek vedle.

39

GÓÓÓL! Slavia vede 4:3! Těch chyb je v obraně Pardubic dneska hodně a Slavia jednu z nich právě potrestala. Domácí obránci nezachytili pohyb Kyle Whartona, který si od modré čáry sjel mezi kruhy a lehkou tečí usměrnil za záda Hudáčka nádherný pas Bednáře. Slavia jde krátce před koncem druhé třetiny už potřetí v útkání do vedení!

40

Druhá třetina skončila.

Je konec druhé třetiny, po které je o krok blíž čtvrtfinále stále Slavia. Pardubicím se podařilo vyrovnat, ale nepodařilo se jim vyvarovat hrubých chym chybám, které hosté stále excelentně trestají. Pardubice mají dvacet minut na to, aby s výsledkem něco udělaly a dokázaly odvrátit konec sezony. Třetí třetina začne přibližně ve 20:16.

41

Třetí třetina začala.

41

GÓÓÓL! Pardubice srovnávají 4:4! 23 vteřin třetí třetiny stačilo Pardubicím k vyrovnání, v obrovské tlačenici před bránou dostal puk do brány PETR SÝKORA!

41

Slavii tečou nervy, Petr Jelínek úplně zbytečně holí v obličeji sundal k ledu Tybora a dostává za to právem dvě minuty.

42

GÓÓÓL! Pardubice vedou 5:4! Pardubicím se povedl obrovský obrat, Radoslav Tybor se prosmýkl po levém křídle a propálil Furcha pod lapačkou! Dostává ale trest za nesportovní chování, svou radost totiž na oplátku ne moc sportovními gesty věnoval Petru Jelínkovi, který ho před malou chvíliposlal k ledu a celou událost sledoval z trestné lavice!

42

Tak tresty nakonec dostává znovu Petr Jelínek (sekání) a Tomáš Nosek (sekání). Rozhodčí nakonec trestají následnou dohru, která následovala po oslavném gestu Tybora.

44

GÓÓÓL! Pardubice vedou 6:4! Raketový nástup Pardubic do třetiny pokračuje, RADOSLAV TYBOR se krásně uvolnil mezi kruhy a pak parádní ranou vymetl pavučiny. Třetí gól v rozmezí tří minut nutí Vladimíra Růžičku k oddechovému času, se šancemi Slavie to najednou vůbec nevypadá dobře.

45

Slavia se pomalu otřepává ze studené sprchy a snaží se s výsledkem ještě něco udělat, Pardubice zahrály dvakrát po sobě na zakázané uvolnění.

47

Pardubice hrají v pohodě a Slavia marně hledá cestu k bráně. Hudáček si s lehkým nahozením Jelínka hravě poradil.

47

Jelínek se rozjel k ráně znovu, tentokrát puk po teči obránce míří vysoko do ochranné sítě.

49

Domácí jsou otravní jako vosy a nedávají Slavii na ledě milimetr prostoru. Po ostrém hitu Cetkovského musí ještě teď hučet v hlavě Jelínkovi. Aktivní forčening Pardubic nepouští Slavii do útoku.

49

A jistý už je i Hudáček, který udržel ve výstoji ránu Valacha.

51

Pardubice napadají ve dvou hráčích a Slavia se s tím stále neumí vyrovnat. Hra se navíc hodně kouskuje, takže jsou domácí s dvougólovým náskokem stále v bezpečí.

53

Na ledě ČEZ areny se teď v podstatě nic neděje, tribuny každopádně tleskají. Pardubice zvládají závěr zápasu výborně a s náskokem dvou branek drží Slavii daleko od své brány.

56

Se šancemi Slavie už to nevypadá vůbec dobře. Petr Jelínek totiž u mantinelu sešrotoval Tomáše Noska a dostává trest na pět minut plus do konce utkání. Těžko říct, jestli rozhodčí trestají více samotný zákrok než jeho následky, Jelínek každopádně putuje do kabin a Nosek otřesený na střídačku.

56

Slavia bude zbytek zápasu dohrávat ve čtyřech a to je něco, co Pardubicím vyhovuje. Domácí se nikam pochopitelně netlačí, spíš drží puk, kontrolují hru a jedním očkem sledují i ubíhající časomíru.

57

Teď si ale Pardubice samy přidělávají starosti. Tomáš Zohorna dostává dvě minuty za hákování Klhůfka a bude se hrát čtyři na čtyři.

57

Vhazuje se v obranném pásmu Pardubic, zbývají tři minuty do konce a Furch je na půl cesty mezi střídačkou a brankovištěm... Slavia to brzy zkusí bez brankáře.

58

Slavia hraje v šesti. Dvě a půl minuty do konce...

58

Jenže postavení útočícího hráče v brankovišti vykazuje Pražany do středního pásma a čas se krátí. 2:15 do konce.

59

Klhůfek jel z úhlu na Hudáčka, ale nedal!

60

Wharton střílí mimo a Pardubice dostanou puk ven z pásma, už se hraje poslední minuta.

60

Už to vypadá, že je rozhodnuto. Hudáček kryje nahození od modré a dvacet vteřin je skutečně málo. Pardubice už navíc hrají v pěti a pokračuje jim přesilová hra po faulu Jelínka.

Utkání skončilo.

Je konec a Pardubice slaví! Sezona jim pokračuje, už v úterý vyráží na čtvrtfinále do Třince. Slavia v utkání třikrát (!) vedla, ale gólová smršť domácích na začátku třetí třetiny úplně všechno obrátila. Na led pardubické arény létají perníky, zatímco Slavia nemůže ztracenému zápasu uvěřit a hlavou kroutí i Vladimír Růžička, pro něhož je to kvůli odchodu k reprezentaci na nějaký ten čas poslední zápas na střídačce pražského týmu.