ŽIVĚ Pardubice - Liberec 8:1, Východočeši vedou 3:2 na zápasy

1. 4. 2012 19:40
Sledujte online reportáž z pátého utkání semifinále hokejové extraligy

Minuta po minutě

60. Sudí raději ani nenechají dohrát zbývající čtyři vteřina. Je konec.

60. V závěru ještě potyčka. Nejprve fauloval Nedvěd a poté se chtěl poprat David Štich. Liberecký obránce teď nahání jednoho z pardubických hráčů po celé útočné třetině. Štich se teď předvedl v hodně negativním světle, celá aréna na něj píská.

60. Hra je přerušena, do konce zápasu zbývá pouhých 37 vteřin.

60. Obránce Drtina vyzkoušel, jak kvalitní je Vošvrdův rozklek.

59. Pár vteřin si domácí zahrají přesilovku pět na tři. Vyloučen byl Holub.

59. Vyprodaná pardubická aréna tleská vestoje. Domácí si jdou v pohodě pro třetí vítězství v sérii.

58. Vošvrda se zapotil. Střelu od mantinelu nepříjemně tečoval jeho spoluhráč Holub.

57. Liberec jde znovu do oslabení. Fauloval Tomáš Urban.

57. A už je to 8:1! SEMORÁD dává svůj první gól v play off. Další chyba v rozehrávce Bílých Tygřů znamená osmý gól v jejich síti. To už je opravdu ostuda.

56. Somík neproměnil tisíciprocentní příležitost, minul odkrytou branku.

55. ČEZ aréna jásá posedmé, domácí vedou 7:1. Nádhernou akci začal Robert Kousal a vyzval ke skórování skvěle najetého Lukáše RADILA. Dnešní druhý gól jednadvacetiletého útočníka.

54. Třináctý útočník Pardubic Markovič šel sám na Vošvrdu. Mířil nad jeho rameno, ale s ním přestřelil i horní tyč.

53. Pěknou kombinaci na závěr přesilovky zakončoval z ideální pozice Cetkovský. Vošvrda jeho šanci zlikvidoval.

52. Kousalovi najížděl do dobré pozice Buchtele, prvně jmenovaný ovšem preferoval střelu. A minul.

51. Na trestnou lavici si jede odpočinout liberecký Vantuch. Sudí ho vylučuje na dvě minuty za hrubost.

49. Výtiskovu riskantní rozehrávku vystihl Kolář a tvrdou ranou vyzkoušel Vošvrdovu pozornost. O pár vteřin později pálil i Benák.

47. Bulíř si to namířil středem kluziště do pardubické obrany a stal se terčem tvrdého, leč čistého zákroku jednoho z domácích beků.

46. Obrovskou šanci měl liberecký Krejčík. Bortňák mu předložil puk přímo před branku, Krejčík zkusil rychlou kličku, Růžička byl pozorný.

44. Krásný zákrok Vošvrdy. Cetkovský dostal puk před poloprázdnou branku, liberecký brankář se ale skvěle přemístil a v leže střelu lapil.

44. Hosté marně dobývali domácí branku a neproměnili ani čtvrtou dnešní přesilovku.

42. Růžička musel hned zasahovat při náporu Liberce. Dva hosté se snažili dorážet, ale marně.

42. Liberec si zahraje přesilovou hru. Za hákování byl vyloučen pardubický Cetkovský.

42. Vantuch byl dobře najetý do útočného pásma, jeho křížná střela ovšem nebyla přesná.

41. Začala třetí třetina.

- Liberec sice ve druhé třetině dokázal skórovat, situace je však z jeho pohledu nadále tristní. Tygři prohrávají v Pardubicích vysoko 1:6.

40. Druhá třetina skončila.

40. Velké šance na obou stranách. Nejprve Krejčík málem využil chybičky rozehrávajícího Růžičky, vzápětí se řítil sám na branku Kolář, ale neuspěl.

39. Růžička si snadno poradil s ranou Vantucha.

38. A je to 6:1. Pardubice potřetí dnes využívají početní výhody. Parádně se trefil Aleš PÍŠA. Jeho bombu do horního rohu Vošvrda prostě chytat nemohl.

37. Domácí budou hrát více než půl minuty v pěti proti třem. Derner zasáhl Cetkovského holí do obličeje.

37. Kočí pálil velmi tvrdě od modré čáry, do jeho bomby se bez bázně a hany vrhnul obránce Holub.

36. Bartovič podrazil Zohornu a odsedí si menší trest. Po delší době budou hrát v početní výhodě domácí.

36. Před brankou se snažil dorážet Klimenta, ovšem Cetkovský ho zezadu rozhodil.

35. Pardubičtí jsou v plném počtu, liberecká přesilovka příliš vzruchu nepřinesla.

33. Bárta se zjevil osamocený před Růžičkou, snažil se rychle si přehodit puk na forhend, to se mu ale nepovedlo.

33. Liberečtí si zahrají přesilovku. Derner se těžce zvedá z ledu, Buchtele ho fauloval velmi nepříjemně. Sudí vylučuje za podražení.

32. Štich dobře pálil od modré do klubka těl a velký vítr nadělal před Růžičkou obr Urban.

32. Zajímavé rozhodnutí rozhodčího. Koukal jasně fauloval Vantucha a dostane dvě minuty. Na trestnou lavici ale půjde i liberecký útočník. Sudí viděl filmování.

30. Tygři snižují na 5:1. Po chybě Bartka našel Ulrych krásnou přihrávkou od mantinelu před brankou Jana VÍŠKA, kterému stačilo pouze nastavit hůl.

30. Domácí už jsou v plném počtu. Růžičku ještě vyzkoušel Vak.

29. První formace Tygrů vyprodukovala slušný tlak, dva Nedvědovy pokusy ovšem zblokovala pardubická obrana.

27. Hosté budou hrát v početní výhodě. Dvouminutový trest za faul na Petra Nedvěda si jede odpykat obránce Drtina.

27. Do šance se dostal slovenský útočník Bartovič, jeho klička do bekhendu ale Růžičku nepřekvapila.

27. Hosté se snaží s beznadějným výsledkem něco udělat, jejich hra je ale pochopitelně hodně křečovitá. Lehkost odešla již na konci první třetiny.

25. Bartek, Koukal, Somík. Skvělá akce třech jmenovaných k dalšímu gólu nevedla. Vošvrda tentokrát včasným rozklekem zabránil nejhoršímu.

23. Pardubice vedou 5:0! Po výrazném tlaku se před Vošvrdou nejlépe zorientoval Daniel RÁKOS a svou dorážku poslal přesně k tyči. Liberečtí jsou na ručník.

22. A v tlaku už jsou zase Pardubice. Obránce Borer na modré pěkně oklamal protihráče a poslal před branku nabídku na teč. Ta zůstala nevyužita.

21. Liberečtí už zbytek přesilovky nevyužili, domácí jsou v plném počtu.

21. Začala druhá třetina.

- V Pardubicích to dnes vypadá na jednoznačnou záležitost. Deset minut se hrál vyrovnaný hokej, pak ale přišla východočeská smršť. Domácí nasázeli Liberci čtyři góly, z toho tři během jediné minuty, a s přehledem míří za třetí výhrou v sérii. Dvěma góly se blýskl kapitán Petr Koukal.

20. První třetina skončila.

20. Koukal byl blízko hattricku! V oslabení znovu ujel společně s Kolářem, ten mu servíroval dobrou přihrávku, Vošvrda se ale dokázal rychle přemístit k druhé tyčce.

19. Liberec si zahraje poprvé v početní výhodě. Dvě minuty za podražení dostal Rákos.

19. Odpovědět mohl na druhé straně Klimenta, na jeho pohotovou a nebezpečnou střelu po ledě dobře zareagoval Růžička.

19. Za minutu a jednu vteřinu dostali liberečtí tři těžké údery.

19. Tak to je nevídaná sprcha! Tygři už prohrávají 0:4. Po akci Kousala střílel z úhlu Benák, Vošvrda pouze vyrážel a Lukáš RADIL měl před brankou velmi snadnou pozici.

18. Euforie v Pardubicích. Po dvaceti vteřinách je tady třetí gól. Petr KOUKAL si dvakrát vyměnil puk s Kolářem a krásnou akci zakončil střelou k tyči. Nešťastný Pinc střídá, do hry jde náhradník Vošvrda.

18. Pardubice vedou 2:0! Domácí využívají i druhou dnešní přesilovku. SOMÍK dorážel zblízka a jeho pokus si po zákroku Pince nešťastně srazil do vlastní branky "tygr" Výtisk.

17. Diváci uvidí druhou přesilovou hru Pardubic. Lukáš Krejčík dostává menší trest.

15. Koukal kličkami kouzlil v obranné třetině Liberce, jeho pěkná individuální akce ale k ničemu zásadnímu nevedla.

15. A výrazná příležitost i na druhé straně. Po akci Klimenty se dostal Holub až před Růžičku, ale nezpracoval neposedný kotouč.

14. Slováci Bartek se Somíkem jeli dva na jednoho, výborně se však vrátil obránce Trončinský a překazil takřka jistý gól.

13. Nedvěd zabojoval ve středu kluzistě, v sedě našel rozjetého Bartoviče a jeho střela zápěstím donutila Růžičku k zákroku.

12. Jenže vzápětí Pardubice zničehonic skórují a vedou 1:0! Chytrá zadovka Starého našla kapitána Petra KOUKALA a ten svůj nájezd proměnil. Domácí využívají přesilovku.

12. Domácím se přesilovka zatím vůbec nedaří.

11. První přesilovou hru budou hrát Pardubice. Na trestnou lavici putuje za nedovolené bránění Tomáš Urban.

10. Kolář prudce vypálil zpoza obránce, Pinc včas srazil betony.

9. Bartovič nepotrestal zaváhání Rákose, když pálil z mezikruží vysoko nad.

8. Pincovi po střele od modré čáry vypadl puk, z nebezpečného prostoru ho však bleskově odklidil jeho spoluhráč Holub.

7. Pinc i Růžička si připsali snadné zákroky. Nejprve střílel na vyrážečku domácí Starý, poté po ledě liberecký Vantuch.

6. Čtvrtá liberecká formace uzavřela "perníkáře" v obranném pásmu. K šanci se po akci Trončinského dostal Bortňák a jeho pokus z úhlu proskákal brankovištěm.

4. Další šance Pardubic. Nejprve opakovaně pálil Somík, po něm Cetkovský.

3. První velkou šanci si vypracovali domácí. Kolář dostal krásnou přihrávku mezi obránce, dostal se však příliš blízko Pince, který výborně zasáhl.

3. Klimenta netrefil puk při pokusu o ránu z voleje. Následný brejk zakončil pramálo nebezpečnou střelou z dálky Sičák.

2. Semorád dostal dlouho přihrávku do nadějné pozice, pardubického mladíka obral o puk důrazný obránce Holub.

1. První střelu si připsal liberecký Vantuch, Růžička však s prvním zákrokem neměl problémy.

1. Utkání právě začalo.

- Sestava Pardubic: Růžička (Salfický) - Píša, Kočí, Benák, Sičák, Borer, Kolář II, Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Cetkovský, Somík - Semorád, Zohorna, Rákos - Radil, Kousal, Buchtele - Markovič.

- Sestava Bílých Tygrů: Pinc (Vošvrda) - Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Ulrych, Holub, Roth, Štich- Bárta, Nedvěd, Bartovič - T. Urban, Vantuch, Bulíř - Víšek, Vak, Klimenta - Špaček, Krejčík, Bortňák.

- Pardubická ČEZ aréna už se slušně zaplňuje, klíčové páté utkání bude vyprodané.

- Týmy mají před zápasem opačné starosti. Domácí Pardubice příjemné, Bílí Tygři nepříjemné. Východočechům se totiž do sestavy po disciplinárním trestu vrací klíčový obránce Aleš Píša. Naopak Libereckým bude chybět střelec Jaroslav Kudrna, kterém komise vyměřila dvouzápasový trest za faul na Buchteleho.

- Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z pátého utkání semifinále play off hokejové extraligy. Dnešními soupeři budou Pardubice a Liberec. Stav je vyrovnaný 2:2 na zápasy, jeden z týmů si tak v případě dnešního vítězství zajistí mečbol.