ŽIVĚ Liberec vyhrál v Pardubících 1. semifinále 5:3

24. 3. 2012 20:48
Online přenos prvního semifinálového zápasu mezi Pardubicemi a Libercem

Minuta po minutě

- To je pro dnešek vše. U dalšího hokejového online přenosu napočtenou.

- Pardubice si prohrály zápas už v první třetině, kdy dovoli Tygrům odskočit na rozdíl dvou branek. Pak domácí sice dvakrát dokázali snížit, ale Liberec si hned na to náskok pojistil a dovedl zápas do vítězného konce. V sérii se tak ujímá vedení 1:0.

60. Konec zápasu.

60. Domácí sice vyhráli vhazování, ale tak prudce, že se vyhodili z pásma. To je okradlo o spoustu času.

60. 39 vteřin před koncem budou Pardubice hrát přesilovku a navíc bez brankáře. Trenér Hynek si vzal oddechový čas.

59. Salfický nemůže z branky, protože pořád je puk u jeho branky.

58. Domácí jsou kompletní a mají poslední dvě minuty na to, aby s výsledkem něco udělali.

58. Pardubice zahrozily i v oslabení. Z otočky těsně nad pálil Starý. Pinc jen rozhodil rukama.

57. Naopak na druhé straně měl spoustu času na střelu Vantuch. V zápětí fauloval Píša a hosté budou hrát přesilovku.

55. Liberec je v plném počtu a Pardubicím se čas na vstřelení kontaktního gólu krátí.

54. Na nahození Starého si Pinc smlsnul. Domácí zatím v přesilovce moc nebezpeční nejsou.

53. Domácí mají šanci na rychlou odpověď. Nedvěd si jde sednout za sekání na dvě minuty.

52. Liberec se ubránil a hned z protiútoku dává branku. Jaroslav Kudrna kompletuje hattrick. Měl ale při tom i notnou dávku štěstí, protože jeho střela se za záda Salfického odrazila od bruslí domácího Sičáka. Liberec vede opět o dvě branky.

51. Víc jak minutu Pardubice svíraly soupeře v jejich obraném pásmu, ovšem bez jediné nebezpečné střely.

48. Hosté se sice usadili v útočném pásmu, ale budou to domácí, kteří si zahrají přesilovku. Za držení hole si jde na dvě minuty sednout Víšek.

47. Benákova střílená přihrávka nenašla nikoho z Pardubických. Na druhé straně musel z protiútoku Liberce zasahovat Salfický.

46. Nedvěd se několikrát pokoušel rozjet útok libereckých, ale ani jednou se mu to nepodařilo a na modré se snažení hostů rozbilo o pardubické obránce.

45. Potyčka před brankou Salfického. Na každé straně si půjde odpočinout jeden hráč a na ledě se bude hrát ve čtyřech.

45. Liberec se ale nenechává zaskočit a dobře napadá. Teď z toho plyne zakázané uvolnění domácích.

43. Zohorna při dalším střídání nabil Rákosovi, ten ale netrefil tak, jak by si přál.

41. Pardubice opět snižují. Tomáš Zohorna napálil puk do horního rohu Pincovy svatyně a načal třetinu pro Pardubické asi nejlepším možným způsobem. Stav je teď tedy 3:4.

41. Třetí třetina začala.

- Druhá třetina už byla mnohem vyrovnanější a domácí liberecké hráče převážnou dobu dokonce tlačili a byl z toho jeden gól. Síť se ale opět v posledních vteřinách vlnila i na druhé straně. Stav je tedy 4:2 pro Liberec a Pardubice to budou mít pěkně těžké, pokud chtějí zápas alespoň vyrovnat.

40. Konec druhé třetiny.

40. Liberec zvyšuje na 4:1. Opět rána v poslední minutě. Lukáš Vantuch bekhendem plácnul do puku, když už se zdálo, že z libereckého útoku nic nebude a kotouč skončil za zády Salfického.

39. Opět už se hraje v plném počtu.

38. Velká šance Pardubic. Kolář I. měl před sebou téměř prázdnou branku, ale zamířil těsně vedle.

37. Liberec navíc bude hrát oslabení. Čakajík po Bartekově střele vyhodil puk do diváků a to rozhodčí oceňují za dvě minuty.

36. Pardubice snižují na 2:3. Daniel Rákos se v plné rychlosti opřel do puku a trefil se k přední tyči Pincovy branky. Důležitá trefa pro domácí.

35. Trončinský byl chvíli s pukem úplně sám před Salfickým. Zahýbal rameny, aby gólmana rozhodil, nakonec ale netrefil domácí branku.

34. Ale ne moc dlouho. Pouchých deset vteři. Za faul vysokou holí si jde sednout Sičák a hra na ledě se vyrovná.

34. Cetkovský kousek za modrou střílel na Pince a byl při tom faulovaný Bulířem. Ten si jde na dvě minuty odpočinout a domácí budou hrát přesilovku.

32. Hra se nám teď usadila ve středním pásmu. Ofsajd střídá ofsajd. Stále ale platí, že nebezpečnější jsou domácí hráči.

30. Přečíslení domácích vypadalo nebezpečně. Zohorna nastřeloval puk a Cetkovský šel do branky na dorážku, ta se mu ale nevyvedla.

29. Pardubičtí se dobře tlačí před hostující branku. Teď pozornost Pince vyzkoušel Kočí. Sílící tlak ale nemá gólový efekt.

28. Liberec je v plném počtu.

27. Pardubice rozebraly libereckou čtyřku do posledního šroubku a když už se Somík dostal ke střele mezi kruhy, poslal puk nad Pincovu branku. To byla velká šance domácích!

26. Liberec se ale dobře brání. Pardubicím se nedaří udržet v pásmu.

25. Domácí si zahrají přesilovou hru. Vantuch ve slibné šanci seknul Zohornu a jde si za to sednout na trestnou lavici.

23. Liberčtí ale dobře napadjí domácí rozehrávku a dvakrát přinutili Pardubice vyhodit puk přes všechny čáry.

21. Nahození Starého trefilo Pince do betonu. Domácí evidentně opět zkouší zatlačit Liberec hned v úvodu třetiny.

21. Druhá třetina začala.

- Pardubice začaly lépe, Liberec přestřílely a vstřelily i první gól. Hosté ale z přesilovky vyrovnali a to jakoby domácí poslalo do útlumu. Tygři tak přidaly další dvě branky a Pardubice v druhé třetině budou mít co dohánět.

20. Konec první třetiny.

20. A Liberec vede už 3:1. Jak zastavit rozjetého Petra Nedvěda? Zřejmě nijak. Alespoň obránci Pardubic recept nenašli, když liberecký veterán dostal puk do jízdy od Klimenty a tváří v tvář Salfickému nedal šanci. Tři vteřiny před sirénou.

20. Nejprve střílel Kolář I.a po něm Zohorna po individuální akci. Všechno ale řeší s přehledem Pinc.

18. Liberec otáčí průběh zápasu. Jaroslav Kudrna zúžitkoval skvělou přihrávku od Víška, který našel svého spoluhráče úplně volného u Salfického levé tyče. Hosté vedou 2:1!

16. Domácí jsou kompletní a hned zahrozili na druhé straně. Kolář I. však v dobré pozici ještě hledal některého ze spoluhráčů.

15. Hosté si při přesilovce neberou servítky a střílí ze všech pozic. Urban navíc ještě zkoušel tečovat těsně před Salfickým, ten s obtížemi chytá.

15. Hráči Liberce rychle přešli do útočného pásma a ke střele se dostal Klimenta. Salfický v rozkleku chytá.

14. Po tlačenici před brankou Salfického ztratil domácí brankář helmu a hra se tedy musela přerušit.

13. Jen tak tak, že po objetí branky hostující Víšek nezasunul puk do branky. O pár chvil později fauloval Kolář II a hosté si zahrají znovu přesilovku.

11. Liberec je po vyrovnávacím gólu nabuzený. Z jeho zvýšené aktivity plynul i závar před Salfického brankou. Domácí hráči ale nebezpečí zažehnali a poslali puk do středního pásma.

9. A velmi brzo ji také využili. Jaroslav Kudrna měl velké štěstí. Jeho přihrávku na Nedvěda tečoval jeden z pardubických obránců do branky. Vyrovnáno 1:1!

8. Tentokrát fauloval Cetkovský a přesilovku si zahrají také Liberečtí.

8. Hosté už jsou ale v plném počtu.

7. A využívají ji! Jan Kolář I měl před Pincem čas na střelu i dorážku a to znamená, že domácí jsou do vedení a ještě budou minutu hrát klasickou přesilovku.

6. Domácí si zahrají minutu 28 vteřin přesilovku pět proti třem. Hosté totiž budou pykat za zdržování hry.

6. Pardubice si zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici si jde sednout Nedvěd za podražení.

5. Hosté se nedokáží udržet delší dobu ve třetině Pardubic. Nahození na branku Salfického skončilo mimo ledovou plochu.

3. Tentokrát zazářila lapačka hostujícího gólmana. Pardubice jsou na začátku utkání mnohem aktivnější.

3. Velká šance Pardubic. Kočí si nikým nehlídán najel mezi kruhy a vyprášil náruč Pince.

2. Hostující Kudrna po souboji s obráncem zatlačil Salfického až za brankovou čáru. Následky v podobě trestných minut to ale mít nebude.

2. První střelu na branku si připsali domácí. Konkrétně Kolář II. Z následného buly hned pálil Bartek a dorážel Benák. Pinc připraven.

1. První třetina začala.

- Při letmém pohledu na sestavy asi nejvíce překvapí nasazení Salfického do branky Pardubic. Jednička Martin Růžička zůstal na střídačce.

Sestava

Liberec: Pinc - Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Roth, Moravec, Holub, Štich - Bartovič, Nedvěd, Urban - Špaček, Vantuch, Bárta - Víšek, Bulíř, Kudrna - Bortňák, Kica, Klimenta.

Sestava

Pardubice: Salfický - Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Drtina - Kolář I, Kousal, Starý - Cetkovský, Zohorna, Rákos - Bartek, Elkins, Somík - Semorád, Markovič, Buchtele - Koukal.

- Liberečtí do semifinálové série vstupují podstatně odpočatější než jejich soupeř. Budějovice totiž vyřídili celkem rychle 4:1 na zápasy a pak si užívali volno. To Pardubice museli postup vydřít v prodloužení sedmého zápasu s Vítkovicemi. Východočeši ale hrají doma a úterní rozhodující vítězství je jistě dostatečně povzbudilo.

- Dobrý den, vítám Vás u online přenosu z prvního semifinále play off hokejové extraligy 2012, v němž se utkají Pardubice a Liberec. Zápas startuje v pardubické ČEZ aréně v 18:10.