ŽIVĚ Liberec vs. Pardubice 1:3, hosté srovnali stav série

29. 3. 2012 20:50
Sledujte online čtvrtý zápas semifinále play off extraligy mezi Libercem a Pardubicemi

Minuta po minutě

- Dnes to nebyl liberecký den. Tygři od začátku tahali za kratší konec a Pardubice tak zaslouženě srovnávají stav série na 2:2. Je tedy jisté, že se série ještě vrátí na sever Čech.

60. Utkání skončilo. Pardubice srovnávají stav série na 2:2.

60. Další bombu od modré vyslal na pardubického gólmana Vak. Akce skončila faulem Klimenty, který závěrečných 10 vteřin stráví na trestné lavici.

60. No podívejme. Urban se pustil do útočného pásma a po jeho ráně Růžička nevěděl, kde má puk. Liberecká střelecká aktivita ale přichází příliš pozdě.

60. Liberec se přece jen trefuje a snižuje na 1:3. Nedvěd našel BÁRTU a ten rychlým blafákem připravil Růžičku o čisté konto. Pardubický brankář se hodně rozčiluje.

58. Liberec je v plném počtu, ale domácí diváci z toho mají jen pramálo radosti. Tygři totiž dnes nevyhrají.

56. Bartek napřáhl a jeho rána skončila v Pincově lapačce.

55. Bartovič se natlačil před branku, tam ho složil Sičák, rozhodčí však faul neviděli. Slovenský útočník to neunesl a pěstí se Sičákovi pomstil. Udělal to přímo před zraky rozhodčího a logicky půjde sedět. Dostal 2+10 minut.

55. Liberec je kompletní, Pardubice už se v přesilovce příliš dopředu nehnaly.

53. Liberecký obránce Holub u mantinelu ostře dohrál Jana Koláře, ten ztěžka odjíždí za asistence klubového lékaře na střídačku. A vzápětí odchází do kabin.

53. Další přesilovka Pardubic. Semoráda fauloval ve středním pásmu Jan Víšek.

52. Libereckým nic nevychází. Po akci Nedvěda nechal Vantuch puk za sebou a pustil do brejku hosty.

51. Klimenta se dostal k dorážce, ovšem Růžička byl opět pozorný. Dnes se pardubičtí mohou na svou gólmanskou jedničku stoprocentně spolehnout.

51. Derner se vrátil do hry, pokračuje se v pěti na obou stranách.

50. Kolář atakoval brankáře Pince, poslal ho na zem a schytal tvrdou vendettu od libereckých hráčů. Ti ho desítky vteřin masírovali v rohu kluziště. Kolář dostane dvě minuty za napadení, Jaroslav Kudrny menší trest za hrubost.

49. Liberecké naděje se tenčí minutu po minutě. Teď se propadly ještě níž. Derner dostává za hrubost dvě minuty.

47. Starý se dostal ke střele z mezikruží, branku těsně přestřelil.

47. Tygři jsou bezradní, nejsou schopni se natrvalo usadit v útočném pásmu. Pardubice přitom hrají po zranění Drtiny s pěti obránci a už jsou hodně unavené.

45. Obrovskou šanci měl Špaček, jenže před brankou nepropálil obranný val Pardubic. A skvěle zasáhl Růžička.

43. Východočeši mohli skórovat v oslabení. Somík a Koukal postupovali dva na jednoho, slovenský útočník nakonec zvolil střelu, která se mu ale vůbec nepovedla.

42. Růžička vyrazil betonem tvrdou střelu Trončinského.

41. Bulíř dorážel na Růžičku a Sičák ho srazil do pardubické branky. Půjde za hrubost na trestnou lavici.

41. Začala třetí třetina.

- Dnešní zápas si Bílí Tygři za rámeček nedají. Pardubice jasně dominují a vedou už o tři góly. Zohorna navíc neproměnil trestné střílení. Trenér Kalous domácí hokejisty na střídačce marně motivuje, Tygři působí odevzdaně a bojácně. V dnešní zázrak už snad nevěří ani liberečtí fanoušci.

40. Druhá třetina skončila.

39. Kudrna se protlačil až před Růžičku a servíroval puk osamocenému Víškovi. Ten však letící kotouč netrefil.

38. Obránce Jan Kolář skvěle zabránil ve skórování Trončinskému.

36. Hosté se ubránili velmi nebezpečné přesilovce Tygrů.

35. Tři velké šance Liberce gólem nekončí. Nejprve se před branku procpal Trončinský, ale netrefil. Poté v brankovišti dvakrát dorážel Kudrna. Růžička Pardubice podržel.

35. Po vzájemné potyčce byli vyloučeni domácí Vantuch a hostující Zohorna.

34. Trončinského dělovku vytěsnil do ochranné sítě obránce Sičák.

34. Nicméně přesilovku hrají Tygři.

33. Brankář Růžička dostane dvě minuty za sekání. Urban si šel do brankoviště pro ztracenou hůl a pardubický brankář ho počastoval úderem. Mezitím se nepříjemně zranil Drtina, kterého padající Urban nechtěně zasáhl bruslí do obličeje. Drtina silně krvácí.

33. Kouč libereckých Kalous na střídačce hecuje své svěřence, kteří po třetím inkasovaném gólu působí hodně zaskočeně.

32. Pardubice vedou v Liberci už 3:0! Hosté se ve třech dostali do přečíslení, které po Kousalově přihrávce krásnou střelou zakončil Lukáš RADIL.

30. Zohornovi se povedl pěkný blafák do bekhendu, položil si Pince, ale jeho střela pouze olízla levou tyč liberecké branky.

30. Uvidíme trestné střílení. Zohornu fauloval při nájezdu Moravec a hosté mohou jít do vedení o tři góly!

30. Liberci se povedl slušný zámek, střely Nedvěda a Trončinského však Růžičku neohrozily. Pardubice už jsou v plném počtu.

29. Dlouho se v pěti nehrálo. Urban vyhrál u mantinelu souboj s obráncem Kolářem a ten musel libereckého dlouhána podrazit. Tygři si zahrají přesilovku.

28. Klimenta hledal zpoza branky dorážejícího Bulíře, toho však pokryla pardubická obrana. Klimenta vzápětí sám zakončoval, Růžička byl na místě.

28. Zpět z trestné lavice už je i Bulíř. Hraje se v pěti na obou stranách.

26. Kočí je na ledě, Pardubice budou hrát minutu přesilovku pět proti čtyřem.

25. Síly na ledě se vyrovnají. Tygři špatně vystřídali, hráli v šesti a trest si odsedí Bulíř.

25. Koukal mohl v oslabení postupovat sám na Pince, ovšem na červené čáře špatně zpracoval těžkou přihrávku.

24. Liberec bude moci odpovědět v početní výhodě. Dvě minuty dostal Václav Kočí za držení Petra Nedvěda.

24. Nakonec Pardubice přece jen zvyšují! Znovu pálil Drtina, jeho rána se odrazila od zadního mantinelu zpět před branku a KOČÍ bekhendem zakončoval do prázdné branky.

23. Mohlo platit nedáš, dostaneš. Obrovskou šanci spálil po ráně Drtiny Daniel Rákos. Zívala před ním opuštěná klec, pardubický útočník ovšem mířil pouze do tyče!

22. Domácí se ubránili a hned si vypracovali výraznou příležitost k vyrovnání. Vantuch zadovkou našel Klimentu a ten před Růžičkou střelecky selhal.

21. Na trestné stále sedí liberecký střelec Kudrna, přesilovka Pardubic bude trvat ještě minutu a 40 vteřin.

21. Druhá třetina začala.

- Pardubice vedou v Liberci zaslouženě. Do utkání vstoupily mnohem aktivněji a přehrávají Tygry především důrazem a rychlostí. Domácí se nemohou prosadit, navíc je srážejí častá vyloučení.

20. První třetina skončila.

20. Pardubice mohly vést o dvě branky. Po dobré práci Cetkovského se před Pincem zjevil osamocený Somík, Pinc ovšem lapačkou úžasně zasáhl.

20. Další trest pro domácí. A opět byla ve hře vysoká kůl. Tentokrát Kudrna špatně ohlídal svou hokejku a ta zasáhla do brady kapitána hostí Koukala. Kudrna se rozčiluje, podle něj Koukal simuloval.

18. Pak už ale liberečtí dobře bránili a hrají v plném počtu.

16. Hosté v přesilovce pěkně zakombinovali a útočník Kolář vyprášil vyrážečku Marka Pince.

16. Pardubice budou hrát v početní výhodě. Za hru vysokou holí dostává dvě minuty Vantuch.

14. Bortňák místo střely volil z dobré pozice přihrávku. A domácí o šanci přišli.

13. Zčistajasna se do velké šance dostal Dalibor Bortňák. Z pár metrů pálil z otočky, Růžička včas zcvakl betony.

11. Kousalovu střelu po chybě libereckých likviduje lapačkou brankář Tygrů.

11. Pardubice znovu důrazně dohrávají souboje. Kolář u mantinelu tvrdě atakoval domácího Bortňáka.

10. Přece jen se probudil i Liberec. Nejprve pálil "golfákem" Vak přímo do Růžičky, vzápětí Bárta chytře objížděl branku, pardubickou jedničku ovšem nepřekvapil.

9. Další Buchteleho střela zápěstím a další zákrok Pince.

8. Velký závar před libereckou brankou ukončila lapačka Marka Pince. Tygři jsou zaskočeni aktivní hrou "perníkářů".

7. Buchteleho jeho gól hodně bolel, po střele se srazil s Kudrnou a těžce se zvedal z ledu.

7. Ulrych sice už skočil na led, Pardubičtí se ale poté dostali do přečíslení a BUCHTELE trefil z kruhu přesně k tyči. Hosté vedou 0:1.

5. Pinc vleže zachránil Liberec. Do šance se hned po buly dostal Cetkovský, když dorážel střelu, která se odrazila od zadního mantinelu před libereckou branku.

5. První potyčka na druhé straně. Před Pincem se do sebe pustili Ulrych s pardubickým kapitánem Koukalem. Rozhodčím přišlo počínání domácího beka příliš hrubé. Ulrych si jde sednout na dvě minuty.

5. Liberecký obr Urban se tlačil přes Kočího přímo do brankoviště. Růžička odolal.

5. Oba týmy jsou v plném počtu a Pardubice se usadily v obranném pásmu domácích. Tygři se znovu museli zakázaně uvolnit.

3. Po půl minutě domácí přesilovka končí. Na trestnou lavici míří Roth, který nedovoleně zastavil Koláře.

2. Tygři budou hrát první přesilovku. Drtina hákoval Kudrnu.

2. Pardubice jsou aktivnější, Liberec teď musel zahrát zakázané uvolnění.

1. Hned na začátku zmatky v domácí obraně. Šanci měl útočník Kolář, Pinc musel vytáhnout svůj první zákrok.

1. >Utkání právě začalo.

- Pardubice nasazují tuto sestavu: Růžička (Salfický) - Sičák, Kočí, Benák, Kolář II, Drtina, Beneš, Borer - Bartek, Starý, Markovič, Semorád, Koukal, Buchtele, Kolář I, Rákos, Radil, Zohorna, Kousal, Cetkovský, Somík.

- Domácí Tygři nastoupí v tomto složení: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Roth, Derner, Ulrych, Holub - Bárta, Víšek, Špaček, Klimenta, Kudrna, T. Urban, Bartovič, Vantuch, Bulíř, Bortňák, Vak, Nedvěd.

- Dobrý podvečer, vítejte u online reportáže ze čtvrtého utkání semifinále play off hokejové extraligy mezi Libercem a Pardubicemi. Domácí Bílí Tygři včera vyhráli 2:1 a tímto poměrem vedou i v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy. Dnes hrají opět doma, v případě výhry tak mohou vybojovat mečbol.