Švédsko. Vlajka
Švédsko
  • 60: Sedlák
  • 3. Collberg, 4. Lindholm, 24. Sandberg, 53. Forsberg

Dobrý den, vítejte u online reportáže z úvodního zápasu českých hokejistů na MS hráčů do 20 let proti obhájcům titulu ze Švédska. Zápas v hale Salavatu Julajev Ufa začíná ve středu ve 13:00.

Už jsou známy první výsledky šampionátu. V české skupině porazili Finové Lotyšsko 5:1, ve druhé skupině Kanaďané porazili 9:3 Německo.

Češi nastoupí v této sestavě:

Machovský - Musil, Štencel, Šidlík, Hrbas, Jeník, Pavelka, Urbanec - Vrána, Švihálek, Sedlák - Hertl, Jaškin, Hyka - Frk, Faksa, Beránek - Koblasa, Beran, Němec.

Švédové nasadí tuto sestavu:

Lassinantti - Nilsson, Vikstrand, Bengtsson, Djuse, Djoos, Arnesson - Forsberg, Karlsson, Rakell - Collberg, Lindholm, Molin - Arvidsson, Rask, de la Rose - Wennberg, Boyce Rotevall, Sorensen - Sandberg

Zápas bude řídit německo-ruská dvojice Jablukov, Kulakov - na čarách jim budou pomáhat Rusové Raming a Sivov.

Hráči právě přijíždějí na led, oproti předpokládanému startu se začne až zhruba ve 13:10

1.

Zápas začal.

1.

Češi budou hned v první minutě hrát v oslabení. Za vysokou hůl byl vyloučen DAVID MUSIL.

3.

Češi budou hrát 26 minut ve třech. Za další zbytečný faul, tentokrát za napadení v útočném pásmu, je vyloučen český kapitán LUKÁŠ SEDLÁK.

2:16

Švédové dvojnásobnou přesilovku okamžitě využívají - 0:1! Po osmi sekundách po buly se puk dostal na střed levého kruhu k neobsazenému SEBASTIANU COLLBERGOVI, který trefil přesně k protější tyči Machovského branky. Asistenci si připsali Emil Molin a Mikael Vikstrand.

4.

Opět se bude vylučovat, hrát se ale bude stále v pěti proti čtyřem. Za vzájemnou potyčku jsou vyloučeni DE LA ROSE a opět DAVID MUSIL.

3:48

Švédové bohužel využívají i následnou přesilovku pěti proti čtyřem - 0:2! Mikael Vikstrand vystřelil z prostoru mezi kruhy a jeho střelu těsně před Machovským tečoval do brány ELIAS LINDHOLM. Druhou asistenci si připsal střelec prvního gólu Sebastian Collberg.

7.

Švédové měli obrovskou šanci zvýšit skóre na 3:0. Karlsson se zjevil zcela sám před Machovským, puk však za jeho záda ale neprotlačil.

7.

Po střele byl ale Karlsson faulován a dnes už potřetí usedne na trestnou lavici DAVID MUSIL, jenž byl vyloučen za sekání.

9.

Češi přečkali další šanci Švédů, i tentokrát výborně zasáhl Machovský. Po střele Arvidssona se stihl přemístit k opačné tyčce a zlikvidoval i dorážku Karlssona.

9.

Tentokrát se Češi dokázali v oslabení ubránit, Musil je na ledě.

12.

První větší šance na gól na české straně. Hrbas vypálil z mezikruží, jeho střelu ale Lassinantti vyrazil mimo bránu.

15.

Další šance Čechů a opět je v ní Hrbas. Jeho sražená střela od modré čáry však skončila těsně vedle pravé tyče švédské brány.

15.

Po obrovské hrubce v české obraně se dostal až před Machovského Rakell, jeho střelu pod břevno však český gólman zneškodnil.

20.

Češi si v závěru první třetiny a nejspíš i v úvodu té druhé zahrají svou první přesilovku. Za hákování je vyloučen TOM NILSSON.

autor: Jaroslav Šindelář | 26. 12. 2012 12:55