Časté fauly pokazily zápas. Hokejisté prohráli s Finskem

Adam Sušovský Adam Sušovský
9. 2. 2013 15:40
Češi prohráli na Euro Hockey Tour ve Švédsku s Finskem 0:3. Zápas zlomila nedisciplinovanost českých hokejistů ve druhé třetině.
Češi po dobrém vstupu do turnaje nestačili na Finsko
Češi po dobrém vstupu do turnaje nestačili na Finsko | Foto: Reuters

Malmö - Čeští hokejisté podlehli v Malmö Finům 0:3, ale nadále zůstávají ve hře o celkové vítězství na Švédských hokejových hrách.

Vyrovnaný zápas se zlomil v polovině druhé třetiny, kdy Češi doplatili na sérii tří vyloučení v řadě a inkasovali dva góly rychle za sebou. Od té doby měli Fini jasně navrch.

Utkání jsme sledovali v on-line reportáži - čtěte zde.

Češi drželi krok jen první třetinu

Češi inkasovali už ve druhé minutě, když si nešťastně srazil za záda vlastního brankáře zlínský mladík Petr Zámorský nahození Lajunena.

Hadamczikovu partu ale nešťastný gól nijak nezasáhl, Češi naopak stále drželi krok s Finům v první třetině dělalo jejich bruslení a napadání velké problémy. Šance Hertla s Průchou se ale neuajaly a v polovině druhé části se vše změnilo.

Čechy sesadila série tří vyloučení v řadě, kterou Finové dvěma slepenými góly Hietanena a Savinainena dokázali potrestat.

Turnaj mohou vyhrát všechny týmy

Hra Hadamczikova týmu se v tu chvíli sesypala. Češi se zatáhli a přestali Finům stíhat v bruslení i v osobních soubojích také ve hře pět na pět. To se projevilo i na začátku poslední třetiny, kterou Češi opět začali čtyřminutovým oslabením.

Finové se ale v závěrečné třetině zaměřili spíš na obranu než zběsilé útočení. Skóre už nezměnily ani nebezpečné akce z brejků při snaze Čechů vstřelit alespoň jeden gól.

Švédské hokejové hry - Oddset Hockey Games - třetí díl Euro Hockey Tour v Malmö:

Finsko - ČR 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Lajunen, 31. Hietanen (I. Filppula), 33. Savinainen (Hytönen, Lajunen). Rozhodčí: Nord, Sjöqvist - Dahmén, Käck (všichni Švéd.). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1726.

Finsko: Metsola - Hietanen, Mäenpää, Lajunen, Niskala, Kousa, Väänänen, Kukkonen, Ohtamaa - Haataja, I. Filppula, Salminen - Aaltonen, Hytönen, Osala - Anttila, Koskiranta, Kiiskinen - Kuusela, Wirtanen, Savinainen. Trenér: Jukka Jalonen.

ČR: Salák - Krajíček, Barinka, Zámorský, Čáslava, Mojžíš (41. Krejčík), Nakládal (41. Němec) - Irgl, Novotný, Kašpar - Průcha, Nedorost, Vondrka - Tenkrát, Vrána, Adamský (41. Petružálek) - T. Rachůnek, Hertl, I. Rachůnek. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Švédsko - Rusko 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Söderberg (Hjalmarsson) - 15. Nikulin (Birjukov, A. Radulov), 22. Mozjakin (A. Radulov, Šipačov), 26. Kuzněcov (Tichonov), 47. Kazionov (Birjukov, Plotnikov). Rozhodčí: Levonen, Kaukokari (oba Fin.) - Ulriksson, Haster (oba Švéd.). Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 8290.