Zahrál si fotbalovou ligu i na hokejovém MS. Zemřel Slovák Karol Fako

ČTK ČTK
22. 2. 2020 14:21
Ve věku 88 let zemřela výrazná postava slovenského hokeje Karol Fako.
Karol Fako (1959)
Karol Fako (1959) | Foto: ČTK

Dlouholetá opora Slovanu Bratislava Fako odehrál v čs. lize 311 zápasů, v nichž vstřelil 121 gólů. Za reprezentaci nastoupil střední útočník v 29 utkáních a dal devět gólů, na mistrovství světa 1959 získal bronz. V roce 2004 byl uveden do Síně slávy slovenského hokeje.

Brilantní technik Fako se po vojně v ATK Praha vrátil do Slovanu, kde vytvořil úderný útok s Jánem Starším a Júliem Černickým. Vyzkoušel si i nejvyšší fotbalovou soutěž, po ukončení hráčské kariéry trénoval řadu domácích i zahraničních celků.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslnných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy