Zahrál si fotbalovou ligu i na hokejovém MS. Zemřel Slovák Karol Fako

ČTK ČTK
22. 2. 2020 14:21
Ve věku 88 let zemřela výrazná postava slovenského hokeje Karol Fako.
Karol Fako (1959)
Karol Fako (1959) | Foto: ČTK

Dlouholetá opora Slovanu Bratislava Fako odehrál v čs. lize 311 zápasů, v nichž vstřelil 121 gólů. Za reprezentaci nastoupil střední útočník v 29 utkáních a dal devět gólů, na mistrovství světa 1959 získal bronz. V roce 2004 byl uveden do Síně slávy slovenského hokeje.

Brilantní technik Fako se po vojně v ATK Praha vrátil do Slovanu, kde vytvořil úderný útok s Jánem Starším a Júliem Černickým. Vyzkoušel si i nejvyšší fotbalovou soutěž, po ukončení hráčské kariéry trénoval řadu domácích i zahraničních celků.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy