"Doufám, že zemřeš." Vondroušová je kvůli ztracené výhře pod palbou výhrůžek sázkařů

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
20. 2. 2020 9:25
Vedla 6:4 a 4:1, přesto nakonec prohrála. Tenistka Markéta Vondroušová zažila ve středečním osmifinále na turnaji v Dubaji jednu z nejbolestivějších porážek kariéry. Aby toho nebylo málo, začaly jí cinkat ve zprávách výhrůžky od zhrzených sázkařů.
Markéta Vondroušová
Markéta Vondroušová | Foto: Reuters

Pro dvacetiletou tenistku už to není nic výjimečného, když přijde nějaká překvapivá porážka, může na sociálních sítích očekávat slušnou porci nadávek a výhrůžek.

"Vykašli se na tenis, prosím tě. To, jak si to dneska zkazila, to jen tak někdo nedokáže," napsal jí na instagramový účet ve slovenštině uživatel Marek, když Češka ztratila skvěle rozehraný zápas s Američankou Jennifer Bradyovou.

Výhrůžky Markétě Vondroušové
Výhrůžky Markétě Vondroušové | Foto: Instagram

Anglicky hovořící sázkaři byli ve svých výhrůžkách ještě ostřejší. "Jdi do p…, kvůli tobě jsem prohrál 150 eur. Jdi radši hrát kriket," rozezlil se brunoadzam98. 

"6:4 a 4:1? Co jsi dělala? Podvádíš? Markéto, doufám, že zemřeš," dodal další. 

Vondroušová všechny tyto příspěvky po zápase zveřejnila. "A je to tu zase. Chybělo mi to," uvedla s nadhledem. 

Podobné vzkazy dostávala už minulou sezonu, kdy na turnajích působila v roli favoritky. Poté půl sezony promarodila, absolvovala operaci zápěstí a nyní se snaží dostat do formy hodné loňské finalistky French Open.

Mladá česká naděje není ani zdaleka jedinou tenistkou, která podobné vzkazy dostává a následně si je nenechává pro sebe. V minulosti se s nimi "pochlubila" Barbora Strýcová nebo Tomáš Berdych. Naposledy si přečetla přání smrti i Francouzka Caroline Garciaová. 

"Snad dostaneš rakovinu, přišel jsem kvůli tobě o peníze," zněl například jeden z nejhorších vzkazů.

"Je to klasika po každé porážce. Chci tyhle vzkazy zveřejnit, protože se jich rozhodně nebojím a nezmění to můj život ani tenisové cíle," okomentovala to francouzská tenistka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy