17. 9. 2007 12:13
Rozhodující gól vstřelil Vrbata v prodloužení
Radim Vrbata stříli branku.
Radim Vrbata stříli branku. | Foto: Reuters

Anaheim - Český hokejový reprezentant Radim Vrbata rozhodl dvěma góly o výhře svého Phoenixu nad úřadujícím šampionem zámořské NHL z Anaheimu.

V nedělním přípravném zápase před novým ročníkem nejkvalitnější hokejové ligy světa se nejprve do vedení dostali domácí díky brance Chrise Kunitze ze třetí minuty první třetiny.

Vrbata ve druhé třetině vyrovnal stav zápasu, když dorazil střelu zápěstím Brendana Bella.

Dále čtěte:

Vyrovnány souboj dospěl do prodloužení a poté k rozhodujícím nájezdům, kde opět zářil český reprezentant, jenž jedinou brankou rozhodl o vítězství Kojotů 2:1.

Kačeři nejenže prohráli, ale zaroveň přišli o osmatřicetiletého obránce Mathieu Schneidera, který bude mimo hru nejméně čtyři týdny kvůli zlomenině kotníku.

Schneider podepsal s Anaheimem 11 milionovou smlouvu 1. července a měl působit jako náhrada za kapitána Scotta Niedermayera, který se rozhodoval, zda ukončit hokejovou kariéru, či nikoli.

Niedermayerovi nakonec byla klubem pozastavena činnost, protože se nehlásil ve stanovený termín na tréninkovém kempu.