Vrbata a Hudler v NHL zařídili výhry svých týmů

8. 2. 2011 9:00
Phoenix - Colorado 3:0, Detroit - Rangers 3:2
Radim Vrbata a jeho střelecký úspěch.
Radim Vrbata a jeho střelecký úspěch. | Foto: Reuters

Phoenix - Český útočník Phoenixu Coyotes Radim Vrbata vstřelil v nočním zápase hokejové NHL proti Coloradu dva góly a zařídil tak vítězství svého týmu 3:0.

K prvnímu gólu, který ve 4. minutě otevřel skóre, vyzval Vrbatu přihrávkou další český hokejista Martin Hanzal. Podruhé se Vrbata trefil deset minut před koncem v přesilovce, kdy zpečetil tříbrankovou výhru Kojotů.

Neuvirth se vrátil do branky Washingtonu nulou
Plekanec dal při výhře nad Rangers osmnáctý gól sezony

Druhou nulu v řadě si připsal gólman Phoenixu Rus Ilja Bryzgalov a jeho spoluhráči si pomalu napravují reputaci z předešlých zápasů, kdy s Vancouverem a San Jose inkasovali jedenáct gólů během 81 minut a sami nedali ani jeden.

Dařilo se také Jiřímu Hudlerovi. Jeho gól a asistence výrazně pomohly Detroitu k výhře nad New Yorkem Rangers 3:2. Stejnou bilanci zaznamenal také ruský útočník Pavel Dacjuk, který nastoupil poprvé po devatenácti zápasech, během nichž léčil zlomeninu pravého zápěstí.

Colorado i Atlanta v krizi

Colorado je v krizi. Jeho hráči nedali gól už podruhé za sebou a prohráli počtvrté v řadě. Fanoušci tak čekají na návrat švédské legendy Petera Forsberga. Ten sice podepsal v neděli smlouvu, kvůli potížím s vízem by však měl nastoupit až koncem týdne.

Špatné časy zažívají také fanoušci Atlanty Trashers, kteří prohráli s Torontem 4:5 a z posledních třinácti zápasů vyhráli pouze dva. Český brankář Ondřej Pavelec pustil pět gólů z 32 střel a připsal si čtvrtou porážku v řadě.

Thrashers přitom měli povedený vstup do utkání a po první třetině vedli 2:0. Během úvodních čtyř minut druhé části o náskok přišli, 39 sekund po vyrovnávacím gólu však dostal Atlantu znovu do vedení Nik Antropov. Jenže pak Maple Leafs, v jejichž dresu přihrál na dvě branky obránce Tomáš Kaberle, opět vyrovnali a v třetí třetině dvěma góly zvrátili vítězství na svou stranu.

Toronto - Atlanta 5:4
(0:2, 3:1, 2:1)
Branky: 22. Phaneuf, 25. Grabovskij (T. Kaberle), 36. MacArthur (T. Kaberle), 45. Kulemin, 50. Brent - 3. E. Kane, 17. Byfuglien, 25. Antropov, 52. Ladd. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 59 minut, z 32 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 84,4 procenta. Střely na branku 32:34. Diváci: 19.104.

Detroit - NY Rangers 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 23. Dacjuk (Hudler), 46. Hudler, 55. Miller - 44. Stepan, 56. Dubinsky. Střely na branku: 35:47. Diváci: 20.066.

Vancouver - Ottawa 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 23. a 60. Samuelsson, 9. Burrows, 11. Kesler - 26. Foligno, 28. Spezza. Střely na branku: 30:33. Diváci: 18.860.

Calgary - Chicago 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 15. Bäcklund, 49. Glencross, 60. Bourque - 26. P. Kane. Střely na branku: 28:23. Diváci: 19.289.

Phoenix - Colorado 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 4. a 50. R. Vrbata (na první Hanzal), 38. Upshall. Střely na branku: 26:26. Diváci: 9.508.

Nashville - Edmonton 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 15. Cogliano, 35. Jones, 45. Eberle, 47. Penner (Hemský). Střely na branku: 37:22. Diváci: 14.388.