Plekanec dal při výhře nad Rangers osmnáctý gól sezony

6. 2. 2011 8:21
Carey Price vychytal pátý shutout
Plekanec a Price slaví vítězství.
Plekanec a Price slaví vítězství. | Foto: Reuters

Montreal - Osmnáctým gólem v sezoně pojistil Tomáš Plekanec vítězství hokejistů Montrealu v NHL nad New York Rangers.

Český útočník skóroval 38 sekund před koncem zápasu do prázdné branky při power play hostů, kteří místo kýženého vyrovnání inkasovali na konečných 2:0.

Plekanec je aktuálně třetím nejproduktivnějším Čechem v zámořské lize, spolu s ním se dnes do střelecké listiny zapsal bývalý útočník Rangers Scott Gomez. Hlavní hvězdou večera byl ale gólman Carey Price, jenž nepustil žádnou z 35 střel. Čisté konto vychytal popáté v sezoně.

Český útočník Jiří Tlustý se v sobotním utkání NHL podílel jedním gólem a asistencí na vítězství Caroliny 4:3 v prodloužení nad Atlantou. Po akcích rodáka ze Slaného byli Hurricanes blízko k výhře už v základní části, když se ve třetí třetině dostali do vedení 2:1 a 3:2, ale hosté si při závěrečné hře bez brankáře dokázali vynutit prodloužení. V něm rozhodl o druhém bodu pro Carolinu Erik Cole. Gólman poražených Ondřej Pavelec si připsal 33 úspěšných zásahů.

NHL:

Boston - San Jose 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 8. Couture, 60. Setoguchi. Střely na branku: 26:17. Diváci: 17.565.

Montreal - New York Rangers 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 39. Gomez, 60. Plekanec. Střely na branku: 28:35. Diváci: 21.273.

Colorado - Anaheim 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 14., 42. a 60. Perry. Střely na branku: 25:28. Diváci: 16.785.

Buffalo - Toronto 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Branky: 6. a 35. Stafford, 4. Pominville, 25. Gaustad, 28. Connolly, 57. Vanek - 29. Kuljomin, 53. Beauchemin. Střely na branku: 43:25. Diváci: 18.624.

NY Islanders - Ottawa 5:3 (3:3, 0:0, 2:0)

Branky: 18. a 42. Schremp, 5. Moulson, 10. Grabner, 60. Nielsen - 5. Neil, 13. Fisher, 18. Kovaljov. Střely na branku: 38:23. Diváci: 10.415.

Philadelphia - Dallas 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 19. Meszároš, 22. Powe, 51. J. Carter - 33. Morrow. Střely na branku: 32:31. Branky: 19.881.

Carolina - Atlanta 4:3 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)

Branky: 29. E. Staal, 49. Sutter (Tlustý), 53. Tlustý, 63. Cole - 13. Bergfors, 53. Sopel, 59. Bogosian. Střely na branku: 37:37. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celé utkání, inkasoval čtyři branky ze 37 střel a úspěšnost zásahů měl 89,19 procenta. Diváci: 16.874.

Columbus - Edmonton 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

Branky: 15. a 54. Umberger, 35. a 56. Huselius - 3. a 46. Pääjärvi, 8. Penner (Hemský, Šmíd). Střelyna branku: 34:26. Diváci: 18.370.

Nashville - Detroit 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 35. a 58. S. Kosticyn (na druhou Erat), 4. Weber. Střely na branku: 29:35. Diváci: 17.113:

Phoenix - Minnesota 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 43. Pyatt. Střely na branku: 41:25. Diváci: 14.587.

Calgary - Los Angeles 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 21. a 52. Tanguay, 2. Regehr - 32. a rozh. nájezd Justin Williams, 1. Scuderi, 7. D. Brown. Střely na branku: 35:33. Diváci: 19.289.