Volní hráči v NHL. O smlouvu bojuje i devět Čechů

Volní hráči v NHL. O smlouvu bojuje i devět Čechů
Petr Sýkora musel před sezonou bojovat o své místo v sestavě Devils na přípravném kempu a i když se nakonec do kádru Ďáblů protlačil, po vydařené základní části (82 zápasů, 44 bodů) sedí v play off od série s Rangers převážně na tribuně. Je tak otázkou, zdali ho finalisté letošního Stanley Cupu budou chtít angažovat i pro příští sezonu. Na druhou stranu je stál pouze 650.000 dolarů.
Michal Rozsíval sice patřil v minulé sezoně k oporám Phoenixu, jenž se senzačně probojoval až do finále Západní konference, ale od prodloužení smlouvy možná arizonský klub odradí jeho vysoké mzdové nároky. V uplynulém ročníku bral rovných pět milionů dolarů, což je po zavedení platových stropů poměrně značná položka v rozpočtu.
Volným agentem se po sezoně stane i Jiří Hudler, který s Detroitem Red Wings letos vypadl už v prvním kole Stanley Cupu. Hudler, který dosud za jiný klub než Red Wings v NHL nehrál, dosud vydělával tři milony za sezonu a patrně si letos přilepší. Na trhu volných hráčů je totiž s výjimkou Zacha Parise a Teemu Selänneho nejlepším kanonýrem (25 branek).
Zájem patrně bude i o obránce Ottawy Senators Filipa Kubu, který společně s Erikem Karlssonem zářil v defenzivě ottawského celku. S dvaatřiceti body nejproduktivnější český bek v ročníku ovšem již oslavil pětatřicáté narozeniny.
Foto: Reuters
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
4. 6. 2012 21:30
Projjděte si přehled všech českých a výběr nejlepších hokejistů, kteří jsou v zámořské NHL před novou sezonou bez zaměstnavatele.

Prvního července se v zámořské NHL otevře trh s volnými hráči, tedy hokejisty, kterým po sezoně skončila smlouva. Jsou mezi nimi světové i hvězdy i desítka českých hokejistů v čele s Jaromírem Jágrem.

 

Právě se děje

Další zprávy