Po Vokounovi touží Toronto. Zájem mají i v Rusku

Sport Sport
28. 5. 2012 9:53
Hokejový brankář se poohlíží po jiném angažmá
Tomáš Vokoun v brance Washingtonu zasahuje proti Milanu Michálkovi.
Tomáš Vokoun v brance Washingtonu zasahuje proti Milanu Michálkovi. | Foto: Reuters

Praha - Tomáš Vokoun už zřejmě nebude pokračovat v týmu Washingtonu Capitals. Český hokejový brankář nezažil v zámořské NHL dobrou sezonu a poohlíží se po změně. Zájem o jeho služby má Toronto a po příchodu pětatřicetiletého gólmana touží také týmy z Kontinentální hokejové ligy.

Větší šance na angažování rodáka z Karlových Varů ale mají Maple Leafs. Vokoun totiž jasně deklaroval, že jeho prioritou je stále zámoří.

Jeden ze šestice klubů, které zakládaly NHL, chce v létě hledat brankáře, který vytvoří dvojici s Jamesem Reimerem. Ve hře je prý i Roberto Luongo z Vancouveru, jenže ten by byl pro Toronto mnohem dražší, než Vokoun.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy