Vokoun vychytal Floridě výhru v nájezdech

zh
17. 10. 2007 7:06
Montreal - Florida 1:2 (SN)
Brankář Floridy Tomáš Vokoun likviduje v samostatných nájezdech pokus Alexe Kovaleva z Montrealu. | Foto: Reuters

Montreal - Úterní zápasy NHL zažily dramatické koncovky. Ve třech ze čtyř hraných duelů se rozhodlo až v samostatných nájezdech.

Nic nenasvědčovalo tomu, že by měli hosté z Floridy v úterním utkání na ledě Montrealu vyhrát. Domácí drželi již od 3. minuty po většinu zápasu vedení 1:0.

Panteři však ukázali, jak důležité je bojovat až do konce. V čase 59:49 vyrovnal Nathan Horton. O většinu ostatního se již postarala první hvězda zápasu, český brankář Tomáš Vokoun.

V normální hrací době dostal jedinou branku, ačkoliv domácí hosty přestříleli, vychytal prodloužení a nakonec i samostatné nájezdy, když proti němu neuspěli Chris Higgins, Saku Koivu ani Alex Kovalev.

"Stále jsme byli díky našemu brankáři ve hře," chválil Vokouna střelec vyrovnávací branky Horton. "Hrál neuvěřitelně a umožil nám na konci zápasu rozhodnout," cituje jeho slova tisková agentura AP.

"Je to týmový sport. Někdy pomůžete vy svému týmu, jindy zase tým vám," odrážel chválu podle AP český gólman.

Jediný nájezd proměnil slovenský útočník v dresu Panterů Jozef Stümpel.

Nepomohlo ani vedení 4:0

Nájezdy se jely i v duelu Colorada Avalanche s Calgary Flames, ačkoliv to po první třetiny, kterou Flames vyhrály 3:0 čekal málokdo.

Hosté šli ve druhé třetině dokonce do vedení 4:0, ani to však nestačilo. Během druhé třetiny Colorado zápas čtyřmi góly vyrovnalo, ve třetí třetině ani v prodloužení branka nepadla a v samostatných nájezdech byli úspěšnější domácí.

Do utkání nenastoupil Milan Hejduk, jehož podle AP trápili bolesti zad. Svůj den měl útočník Calgary Jarome Iginla, jenž zaznamenal dva góly, jednu asistenci a proměnil samostatný nájezd. Ani jeho úctyhodný zápis však na Avalanche nestačil.

Do rozstřelu dospěl i zápas Los Angeles s Minnesotou.  Domácí střelci ukázali pevné nervy, proměnili všechny tři nájezdy a rozhodli o výhře svého týmu 4:3.

Jasný průběh mělo pouze utkání Philadelphie s hosty z Atlanty. Domácí rozhodli během druhé třetiny, kterou vyhráli 3:0. Ve třetí části ještě gól přidali a zvítězili 4:0.

Philadelphia - Atlanta 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky: 22. Richards, 33. Carter, 34. Kapanen, 49. Jones

Montreal - Florida 1:2 SN (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 3. Kovaljov (Hamrlík) - 60. Horton, rozh. nájezd Stümpel

Colorado - Calgary 5:4 SN (0:3, 4:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 24. Svatoš, 31. Smyth, 33. Brunette, 37. Sauer, rozh. nájezd Wolski - 19. a 23. Iginla, 7. Phaneuf, 8. Nilson.

Los Angeles - Minnesota 4:3 SN  (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 20. Thornton, 28. Calder, 47. Kopitar, rozh. nájezd Cammalleri - 8. Demitra, 21. Mikko Koivu, 49. Rolston