Slovenský úder kladivem a frustrující festival. Belgie vstřebává katastrofální večer

Sport ČTK Sport, ČTK
17. 6. 2024 22:33
První velká senzace mistrovství Evropy v Německu se zrodila v utkání slovenských fotbalistů s belgickou reprezentací, pro kterou znamená porážka 0:1 podle médií v poražené zemi pořádnou psychickou ránu.
Kanonýr Romelu Lukaku se gestem omlouvá, ale to už Belgii nepomůže - proti Slovensku neproměnil řadu šancí, a když už míč do sítě dvakrát dostal, neuznal góly VAR
Kanonýr Romelu Lukaku se gestem omlouvá, ale to už Belgii nepomůže - proti Slovensku neproměnil řadu šancí, a když už míč do sítě dvakrát dostal, neuznal góly VAR | Foto: Reuters

Gól slávisty Ivana Schranze už v 7. minutě šokoval belgické království. Jeden z favoritů šampionátu na něj nedokázal zareagovat.

"Ďábelské drama! Slovensko zasadilo Belgii tvrdý úder kladivem. Chyba Jérémyho Dokua ji vyšla draho," napsal portál Voetbalnieuws.

"Zdálo se, že Romelu Lukaku vstřelil dvakrát vyrovnávací gól, ale pokaždé mu radost zmařil videorozhodčí," připomněl specializovaný server neuznané trefy belgického kanonýra.

"Schytali jsme pořádnou psychickou ránu," přiznal deník Nieuwsblad. "Nevyužili jsme příliš mnoho šancí, náš další zápas proti Rumunsku už bude klíčový," přidal.

"Katastrofální podvečer pro Rudé ďábly. Belgie prohrála úvodní zápas na Euru po frustrujícím festivalu promarněných šancí," zmínil web Sporza řadu tutových příležitostí, které favorit spálil.

"Všechno, co se mohlo pokazit, se pokazilo. Po školácké chybě Dokua rychle prohrávala, ale měla dost příležitostí nepříznivou situaci zvrátit. Belgičané je však promarnili a dvě branky jim neuznali po zásahu VAR," lkala Sporza.

Podobně o střetnutí referoval server RTBF. "Belgie se postarala o první překvapení na turnaji. Proti Slovensku byla velkým favoritem, ale podlehla mu. Lukaku vstřelil dvě branky, jenže VAR je zrušil. Belgičané jsou po prohře na třetím místě za Slovenskem a Rumunskem, které je čeká v sobotu v Kolíně nad Rýnem," vzhlížel k možnosti nápravy.

Zápas byl ostře sledovaný také v Itálii. "Francesco Calzona překvapivě vyhrál italský lavičkový duel proti Domeniku Tedescovi," připomněl list Gazzetta dello Sport souboj krajanů v trenérských funkcích.

"Belgie je po senzační prohře se Slovenskem přitlačena ke zdi a bude muset pořádně zabojovat o postup do osmifinále. Útočník AS Řím Romelu Lukaku promarnil minimálně tři velké šance a dva jeho góly neuznal videorozhodčí," napsala Gazzetta.

 

Právě se děje

Další zprávy