Vokoun vychytal Boston a Pittsburgh podeváté v řadě vyhrál

18. 3. 2013 0:30
Tomáš Vokoun inkasoval v nedělním šlágru NHL s Bostonem jen jednou a byl zvolen první hvězdou zápasu. | Foto: Reuters

Pittsburgh - Tomáš Vokoun vychytal hokejisty Bostonu a pomohl Pittsburghu v NHL k deváté výhře za sebou a zároveň do čela Východní konference.

Český gólman zneškodnil 31 střel, za jeho záda prošel jediný puk a po vítězství 2:1 byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Neuspěl naopak Ondřej Pavelec, který v zápase na ledě Ottawy inkasoval čtyři góly, a Winnipeg tak prohrál 1:4.

Kvůli zranění odstoupil Krejčí

Všechny tři góly v Pittsburghu padly v úvodní třetině. Nejprve se prosadil domácí kapitán Sidney Crosby, po něm vyrovnal Tyler Seguin, ale Pittsburghu vrátil vedení svým prvním gólem v sezoně Joe Vitale.

Předloňští vítězové Stanley Cupu prohráli druhý zápas z posledních sedmi a opět s Penguins. Na začátku týdne vedli ještě ve druhé třetině 2:0, ale nakmonec prohráli 2:3.

Navíc přišli o útočníka Davida Krejčího, který odstoupil po zásahu pukem do kolena.

Také Pittsburgh zaznamenal citelnou ztrátu, protože na konci první třetiny odjel na střídačku s nespecifikovaným zraněním nejlepší střelec mezi obránci z celé ligy Kris Letang.

Výsledek:

Pittsburgh - Boston 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 13. Crosby, 20. Vitale - 17. Seguin. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celý zápas, z 32 střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zákroků měl 96,9 procenta. Střely na branku: 18:32. Diváci: 18.659.

2. Anaheim 27 20 4 3 90:66 44
3. Minnesota 27 15 2 10 70:68 32
4. St. Louis 28 16 2 10 85:80 34
5. Detroit 29 14 5 10 78:75 33
6. Los Angeles 27 15 2 10 81:71 32
7. Vancouver 27 13 6 8 77:77 32
8. Phoenix 28 13 4 11 77:78 30
9. San Jose 27 12 6 9 64:69 30
10. Nashville 28 11 6 11 65:74 28
11. Columbus 29 11 6 12 64:76 28