Vítkovice urvaly výhru gólem deset sekund před koncem

2. 12. 2011 21:45
Jan Peterek oslavil tisící utkání asistencí a výhrou
Vítkovičtí hráči debatují po prohraném finálovém zápase.
Vítkovičtí hráči debatují po prohraném finálovém zápase. | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Hokejisté Vítkovic porazili ve 27. kole extraligy Pardubice 4:3, když vítězný gól vstřelil až deset sekund před koncem Jan Káňa.

Nečekaně hodně práce měly České Budějovice s posledním týmem soutěže Mladou Boleslaví. Tři body přece jen zůstaly na ledě favorita, který vyhrál 3:2.

Především skvělou třetí třetinou, kterou vyhráli 3:0, rozhodli Třinečtí o svém triumfu v Liberci 4:1. Slezanům se tak povedla oslava jubilejního tisícího utkání veterána Jana Peterka. Naopak Tygři promarnili možnost poskočit na vedoucí příčku.

Kometa porazila Kladno, Litvínov vyloupil Vary
Bílí Tygři vyhráli nad Plzní a jsou na dostřel Spartě

Vítkovice začaly utkání náporem, který okořenily o několik dobrých šancí, ovšem jako první v 8. minutě udeřil hostující Buchtele. Domácí se však rychle oklepali a následnou přesilovku využil Klimek a ještě do přestávky obrat dokonal Káňa.

Ve druhé části se obě mužstva trefila v přesilových hrách znovu, a tak poslední třetina slibovala velké drama. To se potvrdilo už po 38 sekundách, kdy využil další početní výhodu Bartek a srovnal na 3:3. Utkání směřovalo do prodloužení, které však odmítnul Káňa. Deset sekund před koncem využil nepřehledného závaru před Růžičkou a rozhodl o osudu všech tří bodů.

Po dvě třetiny bylo utkání pod Ještědem výsledkově vyrované, i když mírnou převahu přece jen měli domácí. Využili ji však pouze k trefě Čakajíka, jíž odpovídali na úvodní gól Zíba.

Zkraje třetí části však jubilant Peterek našel přihrávkou zpoza brány Klimentu a přišel první gólový okamžík útočníka, který v třineckém týmu hostuje právě z Liberce. V 50. minutě zvýšil Květoň a teprve druhou domácí porážku Tygrů v této sezoně pojistil do prázdné brány znovu Klimenta.

27. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
10. Klimek (Strapáč, Šedivý), 18. J. Káňa (Burger, Šedivý), 33. Kudělka (Šedivý), 60. J. Káňa (Burger, Szturc) - 8. Buchtele (Kousal, Sičák), 38. Sičák (Zohorna, Radil), 41. Bartek (Starý). Rozhodčí: Hradil, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:2. Diváci: 4071.

Vítkovice: Málek - Rehák, Sloboda, Punčochář, Ovčačík, Voráček, Kudělka, Bartoň - T. Káňa, Húževka, Štefanka - Šedivý, Burger, J. Káňa - Pohl, R. Hruška, Klimek - Szturc, Strapáč, Walker. Trenéři: Trličík a Moták.
Pardubice: M. Růžička - Píša, Kočí, Sičák, Borer, Kolář II, Benák - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Kousal, Buchtele - Radil, Nahodil, Zohorna. Trenéři: Hynek a Lubina.

HC Mountfield České Budějovice - BK Mladá Boleslav 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
19. Gulaš (Kotalík), 28. Ptáček (Kotalík, Gulaš), 53. Kašpařík (Martynek) - 26. Tomas (Hay, Balaštík), 59. Balaštík (Mikulík). Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Diváci: 3556.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš - Martynek, Kašpařík, Šimánek - L. Květoň, Langhammer, Podlešák - Gulaš, Červený, Kotalík - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Mladá Boleslav: J. Hübl - Hay, Chaloupka, Drábek, Beňovič, Rýgl, Koma, Mozík, Baldwin - Bahenský, Hrdel, Mikulík - Balaštík, Cetkovský, Tomas - Jiránek, Stieler, Demel - Goertzen, Vrbata, Lenc. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
21. Čakajík (Výtisk, Kudrna) - 7. Zíb (D. Květoň, M. Hořava), 42. Klimenta (Peterek), 50. D. Květoň (Hrabal), 59. Klimenta (Bonk, Orsava). Rozhodčí: Šindler, Gofman (Rus.) - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:6, navíc Štich - Rufer oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 4470.

Liberec: Pinc - Čakajík, Trončinský, Výtisk, Ulrych, Pavlů, Derner, Holub, Štich - Kudrna, Bulíř, Bartovič - Bárta, Vak, Vantuch - Bortňák, Špaček, L. Krejčík - Jonák, P. Urban, Kopic. Trenéři: Kalous a Pešán.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, P. Hořava, Cartelli, Richter, Lojek, Hudec, Kania - D. Květoň, Bonk, M. Hořava - Orsava, Peterek, Klimenta - Kohn, Polanský, Chovan - McGregor, Ostřížek, Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.