Vítkovice přišly o dva talenty. Láká je vidina NHL

Sport Sport, Red Spo
6. 1. 2009 15:30
Oba juniorští reprezentanti zůstávájí po MS v zámoří
Čeští mladíci si na MS hravě poradili s Němci.
Čeští mladíci si na MS hravě poradili s Němci. | Foto: Reuters

Vítkovice -  Hokejový celek Vítkovic přišel v úterý o dva mladé talentované hokejisty. Brankář Tomáš Voškrda a útočník Ondřej Roman, kteří v uplynulých dnech reprezentovali český hokejový výběr do 20 let se totiž po skončeném světovém šampionátu rozhodli zůstat v zámoří.

Ondřej Roman nyní bude působit v juniorském týmu Spokane s tím, že následně by mohl podepsat kontrakt s Dallasem Stars.

Čtěte také: Pád hokejistů: Chce to radikální řez, jako u Slováků

"Má to být v březnu, čeká se na novou dohodu mezi NHL a IIHF o odchodech Evropanů do zámoří. Stars chtějí, abych působil v Americe. Jelikož mým největším cílem vždycky byla NHL, jsem rozhodnutý to udělat," uvedl Roman na stránkách Hokej.cz.

"Rád bych se lize přiblížil. Když podepíšu, zúčastním se příštího kempu Dallasu. Budu bojovat o první tým, jsem připraven na to, že mě mohou dát na farmu. Chci vydržet, za tou šancí půjdu," dodává.

Působení v tamějším celku pro něj navíc nebude žádnou novinkou. Odehrál zde již minulou sezonu.

Do cizího prostředí naopak přichází brankář Tomáš Voškrda, který pro změnu pomůže v dalších zápasech Portlandu: "Těším se. Když přišla nabídka, napadlo mě, proč ne. Z Ottawy letím do Kalifornie k mému agentovi Petru Svobodovi, pak se přesunu do Portlandu."

Přeštěte si také: Zase porážka. Hokejová dvacítka končí na MS šestá

Jelikož tušil, že by mohly jeho další kroky směřovat do Western Hockey League, patřičně se připravil. Z domova jsem si vzal dost věcí, s tím nebude problém. Ročník dochytám tady a pak uvidíme, co bude dál," přiznal brankář.

I přes celkové šesté místo se tak zdá, že někteří čestí hokejisté udělali na zámořské skauty potřebný dojem. V kontaktu se tamějšími kluby totiž je nadále i trio Radko Gudas, Jan Káňa a Tomáš Kubalík.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Skotská národní strana je blízko vítězství ve volbách do parlamentu, většinu nemá jistou

Skotská národní strana (SNP), která usiluje o nezávislost na Británii, je na cestě k jasnému vítězství ve volbách do parlamentu v Edinburghu. Podle analytiků ale zřejmě nezíská většinu křesel, která by jí umožnila prosadit plán na uspořádání nového referenda o samostatnosti v roce 2023. Sčítání hlasů ze čtvrtečních voleb zatím postupuje pomalu a konečné výsledky se čekají nejdříve v sobotu.

Volební komise zatím určily obsazení 42 z celkem 129 poslaneckých míst ve skotském parlamentu, 35 z nich připadne SNP. K získání většiny je potřeba 65 křesel. Svůj mandát pohodlně obhájila šéfka SNP a skotská první ministryně Nicola Sturgeonová, která v Glasgow porazila labouristu Anase Sarwara.

Předpovídat konečné výsledky je zatím velice složité, protože ve Skotsku se volí velmi komplikovaným způsobem. Větší část poslanců určí vítězství v některém ze 73 volebních obvodů, zbylých 56 zákonodárců je voleno poměrným volebním systémem v osmi regionech. Každý volič má dva hlasy - prvním volí poslance ve svém volebním obvodu a druhým volí sedmičlennou kandidátku politické strany ve svém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy