11 Liberec 20 25
12 Kladno 20 24
13 Karlovy Vary 19 23
14 Brno 20 12

Praha - Hokejisté Třince drží i nadále v O2 extralize vedoucí příčku, když zvítězili v nedělním duelu dvacátého kola nad úřadujícím (avšak trápícím se) mistrem z Karlových Varů 4:2.

Oceláři tak úspěšně odrazili útok Vítkovic, které pro změnu dříve přestřílely brněnskou Kometu 5.4.

Třinec vstoupil do důležitého duelu povedeně a už ve třetí minutě rozjásal domácí fanoušky důrazně dorážející Radek Bonk. O chvíli později se trefil i David Květoň, jenž zužitkoval přihrávku Martynka.

Hosté sice ještě do přestávky snížili, ale na začátku druhého dějství vrátil Třinci dvoubrankové vedení Martin Růžička.

Vary se nevzdávaly, ovšem dokázaly znovu jen snížit. V sedmatřicáté minutě sice vykřesal jiskru naděje Zucker, jenže vyrovnat už se jim v závěru nepodařilo. Naopak klid do domácích řad přinesl dvě minuty před koncem Petr Kanko.

V pořádnou gólovou přestřelku se zvrhl duel mezi brněnskou Kometou a Vítkovicemi. Celkem sedm branek mohli diváci vidět ve druhé části, po níž šli domácí do vedení 4:3.

Svěřenci Aloise Hadamczika ovšem dokázali v poslední třetině otočit vývoj střetnutí na svou stranu, když nejprve vyrovnával Viktor Ujčík a sedm minut před koncem zlomil odpor nováčka soutěže důrazně dorážející Lukáš Klimek.

Sparta znovu neuspěla. Plzeň se propadla

Pravý opak ale nastal v Kladně, kde bojovala Mladá Boleslav. Ani po pětašedesáti odehraných minutách diváci na místním stadionu gól neviděli a o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy.

V nich se nakonec dařilo více hostům, kterým zajistil bod navíc Radim Vrbata.

Současnou mizérii ještě více v neděli prohloubili hokejisté Sparty. Tým Pavla Hynka nedokázal vstřelit před vlastními diváky gól a prohrál se Zlínem 0:3. Jde navíc už o čtvrtou porážku Sparty za sebou.

Nedařilo se ani Českým Budějovicím. Jihočeský celek nedokázal napravit poslední prohru na ledě Komety a tentokrát padl v domácím prostředí s Pardubicemi 1:4.

Hosté prakticky zničili odpor svého soupeře na začátku druhé třetiny, kdy vstřelili během tří minut tři branky.

Šanci udržet se v kontaktu s nejvyššími příčkami nevyužila Plzeň. Západočeši nestačili v domácím prostředí na loňského vicemistra Slavii a po porážce 1:3 klesli na pátou příčku.

V poslední řadě se pak radovali i hráči Litvínova, jež zdolali v „severočeském derby" Liberec 5:3

HC Sparta Praha - PSG Zlín 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
4. Záhorovský (Balán), 13. Rachůnek (Důras), 49. Balaštík (Leška)
Počet diváků: 5186
Sparta: Přikryl (13. Chábera) - Hudec, Černošek, Mrázek, Gulaši, Hanzlík, Vykoukal, Vojta - Výborný, Broš, Kratěna - Netík, Langhammer, Ton - Ručinský, Hromas, Hlinka - Koreis, Podlešák, Hrdel.
Zlín: Sedláček - Bořuta, Hamrlík, Kučný, Linhart, Lučka, Míka, Nosek, Švrček - Köhler, Leška, Balaštík - Záhorovský, Balán, Čech - Sivák, Vlach, Kubiš - Kollár, Rachůnek, Důras