Vítězný gól Červenky, trefili se i Kreps a Průcha

1. 3. 2012 19:01
Omsk - Chabarovsk 4:2, Magnitogorsk - Astana 3:2
Roman Červenka
Roman Červenka | Foto: Jaroslav Šindelář, hawk.ru

Moskva - Roman Červenka rozhodl o vítězném vstupu hokejistů Omsku do play off Kontinentální ligy.

V dnešním osmifinálovém utkání s Chabarovskem vstřelil český útočník v poslední minutě úvodní třetiny třetí gól domácího celku, který nakonec vyhrál 4:2.

Avangard se dostal do vedení v 11. minutě, kdy využil přesilovku a za 53 sekund skóroval podruhé. V třetí třetině domácí zvýšili na 4:0, až potom se střelecky prosadil i jejich soupeř z Dálného východu.

Rolinek v posledním kole KHL vstřelil dvě branky

K druhému vítězství Petrohradu nad CSKA Moskva přispěl úvodní gól Petra Průchy už po 23 vteřinách hry a výkon brankáře Jakuba Štěpánka, který inkasoval jen jednou. Svěřenci českého trenéra Miloše Říhy zvítězili vysoko 7:1.

Skóroval také Kamil Kreps, ten však už v Magnitogorsku jen zkorigoval porážku Barysu Astana na konečných 2:3. Naopak gól obránce Miroslava Blaťáka zvýraznil výhru Ufy v Kazani na 3:0.

Osmifinálové série KHL se hrají na čtyři vítězné zápasy.

Východní konference - 1. zápasy:

Omsk - Chabarovsk 4:2 (za domácí Červenka 1+0)
Čeljabinsk - Chanty Mansijsk 3:1
Magnitogorsk - Barys Astana 3:2 (za hosty Kreps 1+0)
Kazaň - Ufa 0:3 (Blaťák 1+0)

Západní konference - 2. zápasy:

Petrohrad - CSKA Moskva 7:1 (za domácí Průcha 1+0), stav série 2:0
Nižnij Novgorod - Dinamo Riga 1:2 v prodl., stav série 1:1
Dynamo Moskva - Dinamo Minsk 2:0, stav série 2:0
Atlant Mytišči - Čerepovec 3:1, stav série 2:0.

před 14 minutami

Ministerstvo životního prostředí odmítá kritiku, že fond nepočítá se stavbou solárů na brownfieldech

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odmítá kritiku připravovaného Modernizačního fondu (MdF), ve kterém mají být pro českou energetiku z prodeje emisních povolenek k dispozici desítky miliard korun. Pondělní upozornění Svazu moderní energetiky, že peníze z fondu zřejmě nebude možné použít na stavbu solárních elektráren na brownfieldech a v průmyslově znečištěných lokalitách, podle MŽP není pravdivé a fond s tím počítá, sdělil resort.

Svaz moderní energetiky na to reagoval slovy, že i přes to, co říká nyní ministerstvo, je v materiálu doslovně uvedeno, že se na těchto plochách stavět nebude.

před 21 minutami

Při explozích bomb na tržišti v Afghánistánu zemřlo 14 lidí

Dva výbuchy na tržišti v afghánské provincii Bámján zabily nejméně 14 lidí a dalších 45 zranily. Informovala o tom s odvoláním na místní policii agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Nálož vybuchla před hlavní tržnicí ve městě Bámján ve středním Afghánistánu. Mezi oběťmi jsou dva dopravní policisté, zbytek jsou civilisté, řekl šéf provinční policie Zabardast Safaj. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Hnutí Tálibán uvedlo, že za výbuchy nestojí.