Rolinek v posledním kole KHL vstřelil dvě branky

26. 2. 2012 18:40
Jan Bulis s traktorem Čeljabinsk ovládl základní část KHL
Tomáš Rolinek
Tomáš Rolinek | Foto: HC Moeller Pardubice

Magnitogorsk - Dvěma brankami do sítě Ufy se rozloučil se základní částí hokejové KHL kapitán české reprezentace Tomáš Rolinek. Metallurg Magnitogorsk i díky jeho příspěvku zvítězil  4:3.

Na oba góly Rolinkovi nahrával ruský matador a kapitán týmu Sergej Fjodorov.

Oba celký mají zajištěný postup do bojů o Gagarinův pohár, stejně jako Avangard Omsk, který dnes podlehl Neftěchimiku Nižněkamsk 3:4.

V posledním kole se brankou blýskli také Kamil Kreps a Jiří Novotný. První jmenovaný zápas Barysu Astana s Viťazem Čechov v 21. minutě gólem otevřel, druhý jej v 59. minutě vítěznou trefou uzavřel. Novotný stejně jako Rolinek zakončil sezonu s deseti brankami na kontě. Kreps vstřelil o branku méně.

Hned dva body si za Traktor Čeljabinsk, jenž se raduje z vítězství v základní části KHL, připsal český centr Jan Bulis. Ten celkově v sezoně posbíral patnáct kanadských bodů.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - Nižněkamsk 3:4, Barys Astana - Viťaz Čechov 3:2 (za domácí Kreps a Novotný oba 1+0), Chanty Mansijsk - Kazaň 5:4 po sam. nájezdech, Čeljabinsk - Čerepovec 5:4 (za domácí Bulis 1+1), Jekatěrinburg - Spartak Moskva 1:2 po sam. nájezdech, Magnitogorsk - Ufa 4:3 (za domácí Rolinek 2+0), Atlant Mytišči - Novokuzněck 1:4, Petrohrad - Novosibirsk 4:1, Dynamo Moskva - Lev Poprad 5:3 (Kvapil 0+3 - Hunkes 0+1), Dinamo Riga - Chabarovsk 3:2 (za hosty Petružálek 1+0), Nižnij Novgorod - CSKA Moskva 2:3 v prodl.

Dvojice v 1. kole play off:

Východní konference: Čeljabinsk - Chanty Mansijsk, Omsk - Chabarovsk, Magnitogorsk - Astana, Kazaň - Ufa.

Západní konference: Petrohrad - CSKA Moskva, Nižnij Novgorod - Dinamo Riga, Dynamo Moskva - Dinamo Minsk, Atlant Mytišči - Čerepovec.