VIDEO Zákeřný Arťuchin. Obr zranil Michálka a Rachůnka

Aleš Vávra Aleš Vávra
8. 5. 2011 18:40
Češi doufají, že ruský hráč bude dodatečně potrestán
Nejlepší střelec Milan Michálek se stal obětí ruského obránce Arťjuchina.
Nejlepší střelec Milan Michálek se stal obětí ruského obránce Arťjuchina. | Foto: Reuters

Bratislava - Těžko pochopitelné zákeřné zákroky předváděl v zápase světového šampionátu mezi Ruskem a Českou republikou útočník Jevgenij Arťuchin. 

Ve druhé třetině ruský obr nedokázal přijmout nepříznivý stav z pohledu svého týmu a několika nefér fauly zlikvidoval hned dva české hokejisty.

Nejprve ramenem zasáhl hlavu útočníka Milana Michálka, který nemohl pokračovat ve hře kvůli lehčímu otřesu mozku a zatím nespecifikovanému poranění krční páteře.

Čtěte také:
Češi zdolali Rusko, do čtvrtfinále jdou z prvního místa

Špatně dopadl také obránce Karel Rachůnek, na kterého 196 centimetrů vysoký a 116 kilogramů vážící Arťuchin vyjel, když se pokoušel o střelu. Těsně před ním zrychlil a dokonce povyskočil.

Český bek atak vůbec nečekal, při pádu přišel o helmu, tvrdě narazil na led a srážku odnesl krvavým zraněním v zadní části hlavy. Rozhodčí nepochopitelně jeho zákroky neocenili vyšším trestem, v druhém případě Arťuchin dokonce nedostal ani dvě minuty.

Čeští hokejisté se ve zbytku zápasu drželi a k žádné odvetě z jejich strany ve zbytku utkání nedošlo. Ostré zákroky ale ihned po zápase odsoudil střelec třetího českého gólu Tomáš Plekanec.

"Doufám, že se na to vedení mistrovství podívá a potrestá Arťuchina dodatečně. Šel tam s úmyslem kluky zranit," řekl český útočník.

"S něčím takovým jsme počítali, oni tak prostě hrají, je to jejich taktika," dodal Zbyněk Michálek, který doufal, že jeho bratr bude v pořádku.


Podívejte se na Arťuchinovo řádění v zápase s Českou republikou:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Soudcovská unie nesouhlasí se zmrazením platů, podpoří ty, kteří se budou bránit

Soudcovská unie ČR (SU) zásadně nesouhlasí s vládním návrhem na letošní zmrazení platů všech ústavních činitelů včetně soudců na loňské úrovni. Na čtvrtečním zasedání v Kroměříži se republiková rada unie shodla na tom, že podpoří soudce, kteří se budou za využití všech právních prostředků domáhat "oprávněných platových nároků" za tento rok. Unie státních zástupců (USZ) rovněž vzkázala, že civilní žaloby státních zástupců jsou reálnou variantou.

Novelu schválila sněmovna a ve čtvrtek umožnil její přijetí Senát, který využil ústavní možnosti nezabývat se návrhem. Norma míří k prezidentu Miloši Zemanovi, který avizoval, že ji podepíše.

"Soudcovská unie České republiky vyjadřuje hluboké zklamání nad přístupem vlády ČR, která na jedné straně deklaruje posilování demokratického právního státu a vlády práva, a v rozporu s tím ve vztahu k nezávislé soudní moci, navíc bez potřebného předchozího dialogu s ní, pokračuje v dlouholeté erozi materiálního zabezpečení soudců," uvedla Soudcovská unie v prohlášení.

Zmrazení platů se týká rovněž státních zástupců. "Unie státních zástupců lituje, že Senát Parlamentu ČR dnes nevyhověl návrhům dvou vlastních výborů - ústavně-právního a hospodářského - na zamítnutí zákona snižujícího platy státních zástupců a soudců," sdělil viceprezident USZ Ondřej Šťastný.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Europoslanci podpořili prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora Jana Gregora

Evropský parlament ve čtvrtek doporučil Radě EU prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora (EÚD) Jana Gregora o dalších šest let. Nynější mandát mu skončí 6. května, stanovisko europarlamentu není pro Radu závazné, ale zpravidla se jím řídí.

Poslanci Gregora podpořili 656 hlasy z celkem 705 možných. Plénum doporučilo také prodloužení mandátů lotyšského a slovinského člena účetního dvora. Naopak polský kandidát stejně jako v roce 2020 podporu nezískal, tehdy ho však Rada přesto jmenovala. Kandidáty do tohoto úřadu navrhují jednotlivé členské země, každá zde má svého zástupce.

Gregor před nástupem k EÚD v roce 2016 působil mimo jiné na pozici náměstka ministra financí České republiky, kde sestavoval český rozpočet. Ministrem byl tehdy Andrej Babiš.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Slib uspořit 80 miliard v rozpočtu trvá, uvedl Stanjura. Letos očekává inflaci přes osm procent

Ministerstvo financí v nové prognóze zhoršilo odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 3,1 procenta z listopadových 4,1 procenta. Zároveň úřad čeká proti odhadům z listopadu vyšší průměrnou inflaci za celý letošní rok, a to 8,5 procenta. V listopadu resort počítal pro letošní rok s inflací 6,1 procenta. Prognózu ve čtvrtek zveřejnilo ministerstvo.

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zároveň informoval o tom, že na základě nové predikce může úřad v novém rozpočtu pro letošní rok počítat s vyššími příjmy o zhruba 60 miliard korun. "O tyto příjmy nebudeme snižovat náš slib uspořit v novém rozpočtu na výdajové straně až 80 miliard korun a využijeme je na dodatečné výdaje v letošním roce, jako jsou mimořádná valorizace penzí či zvýšení příspěvků na bydlení kvůli dražším energiím," uvedl Stanjura.

Zdroj: ČTK
Další zprávy