VIDEO Tento hit začal nejdrsnější finále NHL za 21 let

7. 6. 2011 17:34
Aaron Rome nastartoval ledovou bitvu o 145 trestných minutách
Nathan Horton po zásahu od Aarona Romea.
Nathan Horton po zásahu od Aarona Romea. | Foto: Reuters

Boston - Pořádně ostrý náboj mělo třetí utkání finále Stanley Cupu mezi Bostonem Bruins a Vancouverem Canucks, v němž rozhodčí nakonec udělili rekordní počet 145 trestných minut.

Ačkoliv "Medvědi" v zápase zvítězili jednoznačně 8:1 a snížili stav série na 1:2, fanoušci si tento zápas dost možná budou pamatovat hlavně kvůli momentu z šesté minuty utkání, který otřásl patrně všemi diváky v napěchované TD Garden a vzbudil na ledě hodně negativních emocí, jež nakonec vyústily v obří účet v boxu časoměřičů.

Hrdina sedmého duelu konferenčního finále proti Tampě Bay Nathan Horton totiž krátce po odehrání puku v prostřední třetině narazil na rozjetý vlak jménem Aaron Rome, jenž si na nic netušícího protihráče počkal na obranné modré čáře.

Boston vrací úder. Doma nasázel Vancouveru osm gólů
VIDEO Vancouver na nohou. Kosatky opět zdolaly Boston
První finále rozhodl Vancouver 19 sekund před koncem

Horton, který se skloněnou hlavou soupeře vůbec nezaregistroval, odletěl obloukem k ledu a okamžitě dával najevo, že se po ostrém zákroku sám hned tak nezvedne.

Přivolaní lékaři jej proto krátce poté naložili na nosítka a odvezli o nemocnice, odkud brzy přišla zpráva, že už si letos nezahraje. Rome mezitím za bučení fanoušků zmizel v útrobách stadionu, neboť mu rozhodčí okamžitě udělili trest do konce utkání a patrně jej čeká od NHL podstatný trest.

"Je hrozné, když takhle dopadne váš spoluhráč," uvedl těsně po zápase Zdeno Chára, sám vyhlášený brousek, který pro tvrdý zákrok nejde daleko. "Rozhodli jsme se, že ho pomstíme tím, že vyhrajeme."

"Když jsme to viděli, rozhodli jsme se, že to pro Nathana dokážeme. Měli jsme ještě víc motivace," přidal se obránce Dennis Seidenberg. "Hráli jsme pak nejlepší hokej, jaký umíme," dodal veterán Mark Recchi, který se na osmigólovém přídělu podíle dvěma přesnými zásahy.

Ovšem nejen gólovou kanonádou (michodem nejyvšší od roku 1996) nakonec bostonští "Medvědi" svoji žízeň po pomstě uhasili.

V závěrečných minutách rozhodnutého utkání totiž došlo i na pěstní odvety, jež nakonec skončily 145 minutovým účtem, který ve svém boxu namarkovali trestoměřiči. Tolik trestů rozhodčí neudělili ve finálovém zápase Stanley Cupu od roku 1990.

Do absolutního rekordu NHL, který s 419 trestnými minutami vytvořili v roce 2004 Ottawa Senators a Philadelhia Flyers, ovšem měli ještě hodně daleko.