VIDEO Takhle Nedvěd rozhodl pátý nejdelší zápas historie NHL

Sport youtube.com, Sport
4. 6. 2013 0:55
Čtvrtý zápas 1. kola play off NHL v roce 1996 mezi Washingtonem a Pittsburghem dospěl až do čtvrtého prodloužení, v němž ve 140. minutě rozhodl Petr Nedvěd.
Čtvrtý zápas 1. kola play off NHL v roce 1996 mezi Washingtonem a Pittsburghem dospěl až do čtvrtého prodloužení, v němž ve 140. minutě rozhodl Petr Nedvěd. | Video: youtube.com

Praha - Neuvěřitelný hokejový maraton zažili hráči a fanoušci 24. dubna 1996 při zápase Washingtonu s Pittsburghem.

Čtvrtý zápas 1. kola play off se protáhl až do čtvrtého prodloužení, než 44 sekund před jeho vypršením rozhodl v přesilovce o výhře Tučňáků 3:2 český kanonýr Petr Nedvěd.

Téměř 140 minut trvající bitva se tehdy stala třetím nejdelším zápasem NHL. Od té doby ji ještě předčila další dvě utkaní.

Vůbec nejdelším zápasem historie slavné zámořské soutěže je duel z roku 1936 mezi Montrealem Maroons a Detroitem Red Wings, jehož jedinou branku vstřelil Mud Bruneteau ve 177. minutě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Evropská komise žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií

Evropská komise ve čtvrtek zažalovala Česko a další čtyři země Evropské unie za to, že nevynucují nová unijní pravidla pro obsah audiovizuálního vysílání přijatá v roce 2018. Komise požádala Soudní dvůr EU o vyměření pokuty, neboť české orgány nezapracovaly obsah směrnice do vnitrostátního práva. Směrnice má podle unijní exekutivy mimo jiné zlepšit ochranu dětských diváků, podpořit kulturní rozmanitost obsahu televizního vysílání či rozšířit definici nezákonného a škodlivého obsahu na internetové videokanály. Žaloby se týkají také Slovenska, Irska, Rumunska a Španělska.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Izraelská vojenská policie nezahájí vyšetřování smrti zastřelené reportérky Al-Džazíry

Izraelská vojenská policie nebude vyšetřovat smrt reportérky stanice Al-Džazíra, která přišla o život minulý týden při izraelské razii na palestinském Západním břehu Jordánu. Stříleli při ní Izraeli i Palestinci, ale není jasné, čí střela Šírín abú Aklahovou zasáhla. Podle nové zprávy deníku Haarec vojenská prokurátorka dospěla k závěru, že v případu není podezření na spáchání trestného činu.

Armáda podle izraelských médií incident stále vyšetřuje, ale nikoli právními kanály. Z předběžného vyšetřování vyplývá, že ženu mohla 11. května zasáhnout náhodná palestinská palba i izraelský voják.

Podle Haarecu palestinská samospráva, která armádu obvinila z vraždy abú Aklahové, odmítla nechat provést pitvu a předat náboj vyjmutý z novinářčina těla k balistické zkoušce. Konečné rozhodnutí o viníkovi proto nelze učinit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy