VIDEO Eliáš překonal Pavelce a rozhodl o výhře Devils

Jaroslav  Šindelář Tomáš  Kubánek Jaroslav Šindelář, Tomáš Kubánek
15. 1. 2012 8:15
Martin Erat si připsal proti Flyers gól a asistenci

Winnipeg - Patrik Eliáš zařídil gólem v sobotním zápase NHL na ledě Winnipegu výhru New Jersey 2:1.

Domácí tým se v první třetině ujal vedení, které držel až do 50. minuty, v níž srovnal Kurtis Foster. O tři minuty později přišla chvíle Eliáše, který tečoval za záda reprezentačního spoluhráče Ondřeje Pavelce střelu Adama Larssona. Druhou asistenci si připsal Petr Sýkora.

Eliáš, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, tak bodoval už v pátém utkání v řadě, během nichž si Ďáblové" připsali čtyři vítězství .</p>

New Jersey si tak pojistilo šesté místo ve Východní konferenci, naopak Winnipeg nevyužil v téže konferenci šanci přiblížit se postupové osmičce.

VIDEO Vokoun 28 zásahy přispěl k výhře nad Tampou Bay

Naopak asistence Radka Dvořáka nepomohla Dallasu k bodovému zisku v zápase s Coloradem. Dvořák ve 46. minutě nahrál Vernonu Fiddlerovi na vyrovnávací gól, o výhře Colorada 2:1 však o pět minut později rozhodl Paul Stastny.

Colorado se díky výhře posunulo o bod před svého soupeře, navíc se v Západní konferenci dostáhlo na elitní osmičku.

V dalším odpoledním zápase zvítězil Detroit nad Chicagem 3:2 v prodloužení. Získaný bod, který udržel Chicago právě před svým soupeřem, zajistil Jestřábům vyrovnáním v 60. minutě při power-play Marián Hossa.

Na druhé místo v Západní konferenci se však dostali před oba týmy dostalo St. Louis, kteří porazili Monnesotu 3:2 po samostatných nájezdech.

Povedený večer prožil forvard Nashvillu Martin Erat, který proti Philadelphii vstřelil úvodní branku utkání a na pečetící trefě Mika Fishera do prázdné branky na 4:2 se podílel asistencí.

To Jaromír Jágr vyšel počtvrté z posledních pěti duelů bodově naprázdno a v novém roce ještě stále neskóroval.

Výsledky NHL:

Detroit - Chicago 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
17. a 65. Bertuzzi, 13. Holmström - 35. Shaw, 60. Toews.

Dallas - Colorado 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
46. Fiddler (Dvořák) - 11. Jones, 51. Stastny.

Winnipeg - New Jersey 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
19. Ladd - 50. Foster, 53. Eliáš (Sýkora). Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 25 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92 procent.

Toronto - NY Rangers 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)