VIDEO Bek Devils dal gól,pak byl ale brutálně sestřelen

9. 2. 2010 15:20
Útočník Philadelphie nebyl ani vyloučen
Anssi Salmela
Anssi Salmela | Foto: Reuters

Praha - Tyto záběry mohly být v NHL na konci sezony vysílány v rubrice nejlepší hokejové góly. Místo toho se však zařadí do rubriky nejodpornější fauly.

Při zhlédnutí situace z 22. minuty pondělního zápasu mezi Philadelphií Flyers a New Jersey Devils zamrazí.

Finský obránce Devils Anssi Salmela, který přišel minulý týden do týmu spolu s ruským kanonýrem Iljou Kovalčukem z Atlanty jako součást vzájemné výměny, sice zvýšil po samostatné akci na 2:0, ve stejný moment však byl "sestřelen" k zemi.

Mohl za to zákrok robustního útočníka Letců Jeffa Cartera. Zatímco se Salmela při střele díval před sebe, z boku jej Carter tvrdým úderem ramenem do hlavy poslal na led.

Salmela se navíc při pádu praštil o led obličejem a zůstal na něm dlouhé minuty ležet, než jej odvezli na nosítkách.

"Byl to strašný zákrok, který vám prostě musí přijít odporný, ať už postihne kohokoliv. Já bych ho (Cartera) ale nechtěl nijak obviňovat. Vím, že je slušný hokejista," citovala agentura Reuters kouče New Jersey Jacquese Lemaireho.

Čtěte dále: VIDEO Bitkař Kočí mlátil soupeře tak, až si zlomil ruku

Výsledek? Salmela utrpěl otřes mozku, zlomeninu nosu a přišel o polovinu horní řady zubů. Přesto bude podle svých slov brzy zpátky na ledě.

"Vůbec si nevzpomínám, že jsem dal gól. Ale už je mi lépe. Sice se mi trochu motá hlava, ale mohlo to dopadnout hůř. Měl jsem štěstí," prohlásil po zápase.

A Carter? Rozhodčí jej ani nevyloučili, takže mohl být u toho, když ve 39. minutě jeho spoluhráč Van Riemsdyk snížil a o minutu později sám vyrovnal. Zápas pak v 53. minutě otočil kapitán Letců Richards, a Devils tak počtvrté z posledních pěti zápasů prohráli.

Přesto je velmi pravděpodobné, že trestu od disciplinární komise soutěže neunikne ani kanadský útočník.