Ustupte, střílí Putin. Ruský prezident nasázel sedm gólů, zářili i Lukašenkovi

Sport Sport
30. 12. 2021 18:09
Ruský deník Moscow Times zveřejnil záběry z přátelského hokejového zápasu, ve kterém si zahrál Vladimir Putin. Ruský prezident jako obvykle sázel jeden gól za druhým a i díky uctivě ustupující obraně soupeře nakonec zaznamenal sedm tref.
Ustupte, střílí Putin. Ruský prezident nasázel sedm gólů, zářili i Lukašenkovi | Video: Reuters
Vladimír Putin a Alexander Lukašenko při přátelském utkání v Petrohradě | Foto: Reuters
Vladimír Putin při přátelském utkání v Petrohradě | Foto: Reuters
Vladimír Putin a Alexej Kasatonov při přátelském utkání v Petrohradě | Foto: Reuters
Vladimír Putin při přátelském utkání v Petrohradě | Foto: Reuters
Alexander Lukašenko a Vjačeslav Fetisov při přátelském utkání v Petrohradě | Foto: Reuters
Vladimír Putin, Valerij Kamenskij, Vjačeslav Bucajev, Vitalij Prochorov, Vjačeslav Fetisov a Gennadij Kurdin | Foto: Reuters
Vladimír Putin při přátelském utkání v Petrohradě | Foto: Reuters
Alexander Lukašenko a Alexander Jakušev při přátelském utkání v Petrohradě | Foto: Reuters

V bílém dresu se po boku devětašedesátiletého Putina představil také o dva roky mladší Alexander Lukašenko, který je rovněž velkým hokejovým fanouškem. Běloruský diktátor vstřelil v utkání dvě branky, další čtyři přidal jeho sedmnáctiletý syn Nikolaj.

Bílý tým nakonec v zápase nad rudými zvítězil 18:7.

Vedle politiků se v Petrohradu na ledě tradičně objevily také někdejší hvězdy sovětské sborné, například dvojnásobný olympijský šampion Vjačeslav Fetisov či bývalí hráči NHL Valerij Kamenskij, Alexej Žamnov a další. 

Podívejte se na záběry z utkání. Putin, hrající v bílém dresu, má číslo 11:

Putin s Lukašenkem se ale v Petrohradě nesešli jen kvůli hokeji. Na středečním jednání se mimo jiné dohodli, že na běloruském území brzy uspořádají společné vojenské cvičení. 

Plány na tyto manévry přicházejí v době zvýšeného napětí mezi Západem a Ruskem, které v poslední době soustřeďuje svá vojska u hranic s Ukrajinou. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Vládní dluh meziročně stoupl o 171 miliard korun, míra zadlužení ale klesla

Dluh vládních institucí ČR stoupl v letošním prvním čtvrtletí meziročně o 171 miliard na 2,684 bilionu korun. Míra zadlužení se ale snížila ze 43,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP) na 42,8 procenta. Ve srovnání s posledním čtvrtletím loňského roku se dluh zvýšil o 117 miliard korun a míra zadlužení 0,8 procentního bodu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

"Na výsledku hospodaření se výraznou měrou podepsalo zvýšení příjmů z daní z výroby a dovozu a pokles vyplacených dotací," uvedla ředitelka odboru vládních a finančních účtů ČSÚ Helena Houžvičková.

Hospodaření vládních institucí skončilo v prvních třech měsících roku ve schodku 94,1 miliardy korun, což byl meziročně o 47,7 miliardy korun lepší výsledek. Největší podíl na tom mělo především hospodaření ústředních vládních institucí, které skončilo ve schodku 102,5 miliardy, ale meziročně se vylepšilo o 53,3 miliardy Kč. Místní vládní instituce hospodařily s přebytkem 5,1 miliardy a hospodaření fondů sociálního zabezpečení skončilo v přebytku 3,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy