Ústí vyválčilo body v Pardubicích, Slavia nezaváhala

rou
25. 11. 2007 19:59
Litvínov v hokejové extralize trápil Budějovice

Praha - Hokejisté pražské Slavie si v nedělním 25. kole extraligy poradili s Kladnem a nadále vévodí ligové tabulce.

Čtyřbodovou ztrátu na druhém místě drží České Budějovice, které třikrát zlikvidovaly náskok Litvínova a nakonec zvítězily 4:3. Naopak Liberec po porážce v prodloužení od Plzně spadl na třetí místo.

Kladenští hokejisté se v Sazka Areně sice ujali v 9. minutě vedení, ale Slavia dokázala už po pěti minutách vyrovnat, když se z dorážky prosadil David Hruška. V polovině zápasu už šli svěřenci Vladimíra Růžičky po brance Igora Rataje do vedení - 2:1.

Kladno v 39. minutě ještě dokázalo vyrovnat, ale už po půl minutě se znovu radovali domácí. Hruška zavezl puk do útočného pásma, kde ho předal Josefu Beránkovi, který bekhendem trefil šibenici Orctovy branky.

V závěrečné části už kraloval extraligový lídr, když na 5:2 zvyšovali Micka a Hruška. Jiskřičku naděje vykřesal pět minut před koncem svým druhým gólem v zápase Bělohlav, ale na zvrat už Kladno nemělo.

V tabulce druhé České Budějovice se hodně natrápily s Litvínovem. Severočeši třikrát vedli, ale nakonec se z vítězství radoval domácí Mountfield. Litvínov vedl díky brance Roberta Reichla ze 47. minuty 3:2, ale Kamil Brabenec skvělou tečí ze vzduchu po pěti minutách vyrovnal.

A po další minutě se stal budějovickým hrdinou Jiří Šimánek - při litvínovském tlaku ujel s pukem jako raketa a pověsil kotouč do Hüblovy branky ukázkovým bekhendovým blafákem - 4:3. Při power play Litvínova pak Jihočechy podržel skvělými zákroky gólman Turek a domácí mohli slavit vítězství.

Pardubice sérii dvou výher neprodloužily

Hokejisté Pardubic nepotvrdili lepšící se formu a na domácím ledě podlehli Ústeckým Lvům 4:5 v prodloužení. Zápas začal pro Východočechy nešťastně - už ve 4. minutě krásně tečoval do Lašákovy branky Adam Šaffer a Ústí vedlo 1:0.

Lašák kryl 66 střel a říká: Nemohl bych chodit na hokej - čtěte ZDE

Na úvodní šok ale dokázal Moeller rychle odpovědět, když Ondřejovu lehkou střelu brankář Přikryl prakticky neviděl. Během pěti minut ve druhé třetině se ale dvakrát radoval extraligový nováček a rázem to bylo 1:3. Bleskové snížení sice obstaral Marek Posmyk, ovšem Ústí šlo na začátku třetí části znovu do dvoubrankového vedení.

Pardubičtí se v závěru vzepjali k velkému tlaku a nakonec dokázali vyrovnat - prodloužení zařídil svým premiérovým gólem v extralize Daniel Rákos. Ale radost Východočechům dlouho nevydržela. Ve druhé minutě nastavení se do brejku rozjel Václav Novák a zařídil bonusový bod pro Ústí nad Labem.

Pražská Sparta konečně protrhla střeleckou smůlu a poprvé v sezoně nastřílela pět branek, dvakrát se trefil Melichárek. Probuzení odnesli třinečtí Oceláři, kteří sice stačili snížit na 3:4, ale na body už nedosáhli, v poslední vteřině navíc pečetil výsledek Petr Nedvěd.

Na vedoucí Slavii ztratili dosud druzí Bílí Tygři Liberec. Ti sice na domácí půdě s Plzní vedli dlouho 2:1, ale Vampola šest minut před koncem srovnal skóre a v prodloužení se dorážkou prosadil nepokrytý Důras a vybojoval bonusový bod pro hosty.