Ústečtí mají k extralize blíž, vyhráli v Boleslavi 4:0

Aleš Vávra Aleš Vávra
6. 4. 2011 20:40
První zápas baráže: Mladá Boleslav - Ústí nad Labem 0:4

Mladá Boleslav - První krok k postupu do hokejové extraligy udělali v úvodním barážovém střetnutí hokejisté Ústeckých Lvů. V Mladé Boleslavi porazili místní Bruslařský klub jednoznačně 4:0.

O svém přesvědčivém vítězství rozhodlo Ústí ve druhé části hry, kdy se postupně trefili Hanzl, Černý a Sklenička. Ve třetí třetině výsledek pečetil Handlovský.

Právě Lukáš Handlovský se stal hlavní postavou zápasu, když kromě gólu zaznamenal i dvě asistence. V Ústí přitom hostuje právě z Mladé Boleslavi. Stejnou bodovou bilanci si připsal i jeho spoluhráč z útočné formace Robin Hanzl.

Málkovy čáry nestačily. Třinec rozhodl v 59. minutě
Mladá Boleslav zabrala pozdě, udolala Kometu Brno

Ústečtí Lvi hráli od začátku velmi útočně a prakticky od první minuty častěji ohrožovali brankáře Schwarze. V 8. minutě trefil Čurilla tyč. Na druhé straně neměl brankář Francouz příliš práce.

Ve druhé třetiny už se převaha Ústí projevila i gólově. Ve 26. minutě udeřili hosté v oslabení, když přečíslení dva na jednoho zakončil dorážkou Hanzl.

Pak Lvi proměnili i vlastní přesilovku, když se ve 35. minutě ve hře čtyři na tři prosadil Černý. O minutu později už bylo 0:3, to když Schwarze překonal Sklenička.

Bahenský neproměnil trestné střílení

Ve třetí třetině mohla Mladá Boleslav první barážové utkání zdramatizovat po faulu Mikulíka na Bahenského. Útočník domácích ale při trestném střílení Francouze nepřekonal.

Ve 49. minutě pak upravil výsledek do konečné podoby Handlovský, který se trefil v přesilovce. Gólman Ústí Francouz si tak připsal důležité čisté konto.

Série bude pokračovat ve čtvrtek opět na ledě Mladé Boleslavi.

Baráž o hokejovou extraligu - 1. zápas:

BK Mladá Boleslav - HC Slovan Ústečtí Lvi 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Hanzl (Handlovský), 35. K. Černý (Handlovský, Hanzl), 36. Sklenička (Mikulík, Němeček), 49. Handlovský (Hanzl). Rozhodčí: Hribik, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3960. Stav série: 0:1.

Mladá Boleslav: Schwarz - Marušák, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Benda, Lehikoinen, Macháček, Hay - Pabiška, Divíšek, Boháč - Vrbata, Plodek, Demel - Bahenský, Hrdel, Macho - Matějovský, Štefanka, Tvrdík. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.

Ústí nad Labem: Francouz - Němeček, Pojkar, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Vobořil, Klobouček, K. Černý - Mikulík, Roubík, Ludvík - Jan Kovář, Alinč, Sklenička - Čurilla, Pajič, Diviš - Kloz, R. Hanzl, Handlovský. Trenéři: Rosol a Skrbek.